Najdi forum

vratna hrbtenica

Spoštovani!
Opravila sem RTG vratne hrbtenice ( starost 36 let) in imela sledeč izvid:
nakazana hondroza C-4/5 (rahlo zožen prostor)
nakazana I.V. osteohondroza C-5/6 (rahlo zožen prostor),
nakazana ventralna spondilofita
nakazane dorzalbe naplastitve
zravnana fiz. lordoza
foramen arcuale atlantis

Bolečine imam praktično ves čas. Na vratu se občasno pojavi zelo boleča oteklina.

Prpsim vas za razlago izvida in nasvet – kaj mi priporočate.

Zahvaljujem se vam za odgovor.
LP

Pozdravljena Luna!

“Hondroza” pomeni tvorba oz. tvorjenje hrustanca v vašem primeru se to dogaja v višini četrtega in petega vratnega vretenca (C4/5).
“Osteohondroza” – gre za spremembe na vretencih in hrustancu v višini petega in šestega vratnega vretenca (C5/6).
“Ventralni spondilofit” pomeni kostni izrastek, ki leži na sprednjem delu vretenca.
“Dorzalne naplastitve” pomeni, da se nekaj nalaga na zadnjem delu vretenc.
“zravnana fiziološka lordoza” pomeni, da je vratna hrbtenica manj ukrivljena, kot je to normalno.
“Foramen arcuale atlantis” ne vem kaj so mislili s tem. Foramen pomeni luknja; Arcuale atlantis pa kostni lok prvega vratnega vretenca.

Glede na naštete spremembe vaše vratne hrbtenice imate verjetno omejeno gibljivost vratne hrbtenice in zelo povečano napetost vseh mišic okoli vratu. Za zmanjšanje vaših bolečin in za povečanje gibljivosti vratu bi vam svetovala obisk pri fizioterapevtu, ki ima Cyriax ali Maitland specializacijo in vam bo z mobilizavijo vratu in trigger point terapijo na mišicah ublažil ali celo odpravil vaše težave. In kar je še zelo pomembno, naučil vas bo vaje za krepitev globoko ležečih mišic vratu, da se vam stanje ne bo slabšalo.

Lep dan vam želim še naprej!

Barbara

Pozdravljeni,

prosila bi za razlago naslednjega izvida:

Na rentgenogramih vratne hrbtenice je videti začetne spondilotične spremembe ter i.v. osteohondrozo med segmentoma C5-C6. Dekstrokonveksna deviacija prsne hrbtenice. Na prsni hrbtenici so prisotne začetne spondilotične spremembe.

Kakšen način zdravljenja pride v tem primeru?
Zanima me še, ali je možna povezava, glede na izvid, da imam zaradi tega tudi težave z očmi. Glede na to, da sem naredila že vse preiskave in zamenjala kar nekaj očal, se mi pred očmi megli oz. moj vid ni jasen. Stara sem 47 let po poklicu frizerka, delovna doba 29 let.

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Žal nimam kompetenc, da bi vam razlagala izvid – le to je v domeni zdravnikov.

V vašem primeru bi vam pomagala trigger point terapija, če pa je omejena tudi gibljivost vratu, pa v kombinaciji z manualnimi tehnikami.

New Report

Close