Forum.Over.Net

Računalništvo, telefonija, internet in televizija

Računalniki, programi, tabele, televizijski programi, operaterji, mobilni telefoni, tarife, nastavitve, programska oprema, e-naprave in povezave, hitrost interneta, wifi, cene ...

Hi kvadrat preizkus

Default avatar

Biba01

Ni, čisto računalniška tema, a mogoče bo vseeno kdo vedel.

Kako izračunam hi kvadrat? Formulo imam, a ne vem, kaj je fe in kaj ft. Formula je (fe-ft)2
______
ft

2 pomeni na kvadrat.

Hvala, Biba
Default avatar

klemenxx

Živjo,

v priponki imaš slikco - upam da ti bo pomagala - je pa samo
formula - če rabiš kaj več, pa povej.

plp
(\\__/) Copy and paste bunny
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination
Priponke
166_biba01.JPG (51.78 KiB)
Default avatar

Biba01

Klemen, najlepša hvala. Sem potem že sama pogruntala, kako izračunam. me pa sedaj zanima še nekaj, če slučajno veš. Ali računam hi kvadrat samo takrat, kadar vidim, da so rezultati drugačni, kot sem predvidevala? Pa če slučajno znaš razložiti, kaj potem pomeni, da hipotezo zavrnemo oziroma obdržimo?

Konkreten primer:
predvidevala sem, da starši kupujejo otrokom igrače, ko jih potrebujejo. Anketa pa je pokazal, da jih več ob praznikih. Torej sedaj izračunam hi kvadrat. Odgovor je hipotezo zavrnemo s tveganjem 1 %. Kaj zdaj to pomeni?

V drugi hipotezi pa sem predvidevala, da starši ob nakupu upoštevajo želje otrok in to se je res pokazalo - torej ne računam hi kvadrata.

Imam prav?

10000x hvala, Biba
Default avatar

denserka

Draga moja, svetujem ti eno dobro knjigo o metodologiji in statistiki...npr. Sagadin ma glih to za primere v pedagoškem raziskovanju in si mal preberi. Je kr logično napisano.

Pol pa veselo na delo.
Default avatar

klemenxx

Konkreten primer:
predvidevala sem, da starši kupujejo otrokom igrače, ko jih potrebujejo. Anketa pa je pokazal, da jih več ob praznikih. Torej sedaj izračunam hi kvadrat. Odgovor je hipotezo zavrnemo s tveganjem 1 %. Kaj zdaj to pomeni?

uhhhhhhhhhhhhhhh, si me pa našla - ne bi vedel - razen če te toliko muči
pa lahko grem v klet kjer imam še neke knjige od statistike in malce prebrskam..

lp
(\\__/) Copy and paste bunny
(='.'=) to help him gain
(")_(") world domination