Najdi forum

prehrana in trening

Vem, da je ze bilo veliko napisanega o tem pa vseeno.
Odločila sem se, da izgubim nekaj maščobe in pridobim na mišicah. Tako hodim 4-5 krat na teden za eno uro na fitnes. Ker hodim zjutraj ob devetih, zaradi službe, me zanima kaj naj jem preden grem, ker če nič ne jem se ne pocutim dobro. Zanimajo me predvsem vaje za trebuh in noge, na katerih napravah naj delam čimveč, da bo rezultat čimboljši in kdaj lahko pričakujem prve rezultate.

Hvala in lep pozdrav.

Živjo!

Nikakor ne jej pred vadbo, če greš zjutraj na trening! To je najbolj super termin za zgubljanje teže. Na tešče in zjutraj. Ko bi le jaz imela to možnost. Po vadbi, če se le da ne jej še eno uro ali dve, ker telo še vedno kuri zaloge. Vstrajaj.

Lp, Tanja

v tem primeru, ko zelis priidobit na misicah je brez veze da ne jes nic ored in po trenu+ingu, ker bos na tak nacin samo se poslabsala svoje stanje in zmanjsala moznost naredit kvaliteten trening(slabostm vrtoglavica in nazadnje se izguuba misic ce niso diobile dovolj hranil za obnovo in energijo. Najbolje je da pol ure pred treningom pojes kompleksne OH in dovolj beljakovin da bos imela dovolj energije, nato gres na fitnes, izvedes tisti krozni trening z utezmi, po njem pa kardio trening. Taka kombinacija je dobra za izgubo mascob. Po treningu je pripori+ocljivo popšit sejk ki vsebuje vsaj 30g beljakovin-te preprecijo da zacne telo izkoriscat lastne beljakovine, torej misice za energijo, zraven pa nekaj oh da zapolnis rezerve ki si jih porabila. Kar bos pojedla po treningu ne bo slo v speh ampak za regeneracijo misic.seveda pa ne pretiravat. Dve uri po treningu pa normalen obrok. ce bos izvedla kardio trening na tesce, je to isto kot ce ga izvedes po fitnesu, s tem da ce ga izvedes zjutraj bos pospesila presnovo za cel dan.

Zivjo,
se hoses izgubit mascobo in hkrati pridobit misice je najboljse, da vstanes malo prej in eno uro pred treningom pojes manjsi obrok (mleko/ jogurt z musliji ali kos kruha z namazom, ali kaj drugega po lastni želji). le prevelik ne sme biti ta obrok, ker boš potem tezko delala vaje. ce pa ne bos nec jedla, tud ne bos mela energije za trening, tko da nekaj je treba pojest. razen ce delas samo kardio trening, potem lohk poskusis tudi na tesce. saj bos sama videla kaj je najboljse zate. Drgac pa je za to kar hoces ti doseci res najboljse, ce delas najprej vaje za moč in potem se kardio (enih 30 min). Aja pa se to: nekje sem prebrala da je dovolj, ce delas vaje za moc 3 krat tedensko, ker se misice delajo takrat, ko pocivamo. Ce pa imas cas in lahko hodis 5 krat tedensko v fitnes bi ti predlagala, da delas 3-4 krat tedensko vaje za moc, z vmesnimi dnevi pocitka, ostale 2 dni pa samo kardio trening.
Ojoj sem se razpisala; mal je vse skupi zmedeno napisano, tko da ce ne razumes, kar vprasaj, ti odpisem.
Rezultati pa bi mogli biti vidni nekje po 2-3 mesecih, ce je tud prehrana porihtana seveda. ce bos pojedla vec kot bos cez dan porabila, bo mascoba ostala in misice ne bodo tako vidne.
Pa veliko uspeha
LP, A.

New Report

Close