Najdi forum

Fitnes vadba in poraba maščob

Sem v dvomih. V fitnesu so mi napisali program (želela sem si povečat vzdržjivost zato delam 3 serije, 20 ponovitev, 60% moči.Serije si sledijo ena za drugo. Potem grem na novo napravo. 2x tedensko noge+trebušne, 1x tedensko roke. Po vadbi na fitnes napravah najmanj 30 minut tečem). Na žalost nimam možnosti, da bi vadila zjutraj.
Na enem izmed forumov sem dobila zelo dobre predloge glede vadbe in eden izmed namigov je bil ta, da delam obhodno vadbo z eno serijo, do 15 ponovitev. Ko obhodim vse naprave, naredim še aerobni trening 15 min. In potem zopet nov ciklus. To se ponovi 3x, potem pa temu sledi vsaj še 15 min tek, katerega počasi povečujem.
Moje vprašanje je: katera varjanta od teh dveh treningov bi mi povečala izrabo maščob? Prehrano imam poštimano.Glede tega samo vprašanje, ali je smiselno pred vadbo popapat kak L-karnitin in se nalivat s kofetom 😉
Hvala za odgovore.

Živjo!

Tudi jaz sem začela malo bolj resno s fitnesom.
Moj namen je izgubiti odvečno maščobo (kakšnih 10kg bi mogla imeti manj) in si ojačati telo in predvsem sprednjo stegenjsko mišico, ker imam probleme s koleni. Ravno zato sem tudi začela hoditi na fitnes.
Jaz naredim vsakič tri serije za spodnji del telesa in dve seriji za zgonji del. S tem, da pri zadnji seriji povečam težo. Vedno tudi delam po principu npr. ena serija odmik nog, ena serija metuljček (za prsne), ena serija odmik nog, ena serija metuljček itn. Tako lažje naredim vse vaje pa vzdržujem pulz, da se ne ohladim.
Na koncu naredim še 30 minut kardia na kolesu in seveda tudi na začetku 10 minut za ogrevanje. Sledijo še trebušnjaki in obvezno raztezanje.
Se mi zdi, da je tak trening kar učinkovit. Prosim tudi za kakšno strokovno mnenje.
Vsakič pol ure pred vadbo pojem eno kapsulo L-karnitina, po vadbi ene 10 rozin, preden grem spat pa še 100g puste skute.
Kar se ostale prehrane tiče, sem se sedaj disciplinirala in uapm, da mi bo uspelo, ker je želja zelo močna. Vedno so me zavedle sladkarije in prenajedanje…

Tinči, hvala za tvoj namig. Ni sicer odgovor na vprašanje, ki sem ga zastavila nekaj dni nazaj, pa vseeno. Hvala!
Jaz delam drugače, ker imam vadbo razdeljeno po delih. “Rok in nog” ne delam v istem dnevu. Mislim, da, vsaj pri meni, ne bi bilo efekta, kot bi ga želela. Vaje delam zelo počasi, če bi obredla vse vaje za celotno telo, bi se zasedela čedni dve uri, potem pa še kardio vadba, po moje se mi ne bi dalo. Itak pa vsokomur paše drugače.
Lep vikend.

Kaj je bolje za vitke noge – fitnes ali aerobika? Ali so vam sestavili program v fitnesu? V katerega pa hodita?

Za vitke noge je dobro kombinirat eno z drugim, ce pa bi rada zraven se zgobila misicno maso pa samo aerobika. Misice moras tako izcrpat, da bodo zacele razpadat, samo tega si vecina ne zeli.

“Misice moras tako izcrpat, da bodo začele razpadat” – kako pa to narediš?
Jaz si pa želim, katera pa si ne želi suhcenih nog – ne verjamem, da si vse želijo mišičaste…

LP

To sem gledal s stalisca moskih, ki bi dali vse da bi imeli razvita meca(body-bilderji), misica pa zacne razpadat takrat, ko ne dobiva dovolj hrane, ko se rezerve porabijo. ce delas trening na tesce bos porabljala mascobe, ce pa po njem ne bos nic pojedlča, bo nastopil katabolizem(razpad misic), zato proporocajo po vsakem treningo zauziti beljakovinski napilek ki to prepreci in sprozi proces obnove. Ce pa tega ne zelis, pojes nekaj malega, vendar nikakor presezka kalorij, ker bos z njimi se bolj ucvrstila misice. Pomaga tudi ce delas pocepe ali pa ce skaces z utezmi(po serijah seveda) Tak nacin je priporocljiv da hitro izcrpsas misice je pa tudi intenziven, ce delas z velikimi kilazami. Smisel je, da vaje delas hitro, ne pa pocasi, ker pocasi jih bos naredila manj in to je bolj za misicno maso kot za izgobo le-te. Jaz sem ze vse to poskusil in moram rect da res ucinkuje.vaje sem dobil v reviji MH.

New Report

Close