Najdi forum

fitnes+prehrana(?)=hujšanje

Živjo!
Evo, po dolgem razmisleku sem se odločila, da stopim v svet fitnesa. Imam cca. 10 kg preveč, najbolj pa me moti, da mi je po izgubi 6 kg (pred nekaj meseci) koža postala malo prevelika 🙁

Rada bi naredila res en bum v svojem življenju, da se končno spravim v red. In zavedam se, da bi poleg fitnesa bilo potrebno narediti tudi nekaj na hrani. Ne bi se zopet spuščala v kako “moderno” dieto, ker tam ne poznam količinske meje, hkrati pa mi bo zanimivo proučevati nekaj novega, tako fitnes kot hrano.

Rada bi kako “tisto dieto”, ki bo šla skupaj s fitnesom. Mi zna kdo svetovati jedilnik oz. priporočena živila?

Hvala!

Maruša

zdrav način prehranjevanja gre skupaj z fitnesso ker tis eidete ki se jih držijo v fitnessih niso zdrave. od kod si?

Sem iz Lj. Rada pa bi spremenila način prehrane, pa mi ni čisto jasno, kaj bi bilo najboljše. Mogoče kak nasvet?

dobiš nasvet za vikend ker jutri mam izpit.

mogoče še danes zvečer!

O superca, komaj čakam 😀

Hvala!

jest bi ti priporocal CIK-CAK dieto…
To je tako:
-zjutraj za zajtrk popijes proteinski shake
-za kosilo in malico jes rizeve vaflje (samo pazi da nebodo slatkani ali slani)
-po treningu (za vecerjo) pa spet proteinski shake
Pomembno je da vmes pijes veliko vode. In ce si slucajno lacna popij 2-3 dcl vode, pa te bo lahkota minila…
Pomembno pa je da 4ali 5 dan jes normalno. To pomeni da pojes normalno kosilo (juhica, zezek, krompircek, solato – ali kaj podobnega, samo ne pretiravaj s prevelko kolicino!)
in potem spet od zacetka..
Na tej dieti si lahko max 2 meseca, potem pa vsaj pol leta normalno jes…
Jaz sem s to dieto shujsal 3x po cca 5 kg (5kg na mesec) s tem da sem imel med dijetami pol leta premora…
TO je to…
…aja zdej sem na 4 dieti 😉 in se pocutim cudovito (to bo zadnja, ker potem bom imel idealno tezo 😉
SomeOne

SomeOne kaj pa sadje pa zelenjava?pa mlečni izdelki …..
lahko še kdo napiše če se mu zdi ta dieta res zdrava za telo..??

zame je učinkovit adieta ki se jo lahko držiš vse življenje, te se pa ne moreš! še pred bodybuilding tekmo lahko več ješ!! čista bedarijo to kar si napisala!!

Za telo je zdravo le eno, in to je, da dobi vse kar rabi, torej moras jest zelenjavo zaradi vlaknin, mineralov ter vitaminov, oh za energijo(ce si na dieti ne pretiravaj)dobri so tisti, ki imajo nizek GI in veliko vlaknin(jaz si kupim natura ovsene kosmice, pa mi dovajajo energijo dlje casa kot da bi pojedel isto kaloricno cokolado- 100 g cokolade ima namrec podobno vsebino kalorij kot 100 g kosmicev), jogurt ima dobre beljakovine za misice, pa se lazje ga prebavimo, meso si lahko privoscis trikrat na teden(kaksne tune, piscanca, sam ne ga cvret, ker tisto je tako sranje, da ga ni vecjega) mascob pa tudi obvezno ne smes izpustiti iz prehrane, ker so v njih topni nekateri vitamini, tako da ce jes solato, ti kaksna zlica olja ne bo skodila.Seveda pa moras hrano prilagajat potrebam- pojej kolikor potrebujes, in kakor so ze omenili, ne se nazirat. Nikoli ni dobro bit prevec sit, pa tudi ne prevec lacen.zato pravijo- pet obrokov na dan.Aja, in glede sadja- izbiraj med tasnim, ki nima veliko oh, oz glokoze, ta se namrec skladisci v jetrih, ce pa se ne porabi, oz.jo je prevec, gre tja, kamor ni treba.Jaz bi ti po mojih izkusnjah priporocal grenivko- ima namrec veliko vitamina c in vlaknin, pa se nizkokaloricna je. To bi blo za enkrat vse, ce sm ga kje polomu, naj me ksn popravi, sej nism dove ksn znanstvenik, ma ce bi se malo razgledala po internetu, bi najdla veliko informacij o zdravi prehrani, no ja, pa saj so zato forumi, da se kaj vprasa.

Tale dieta od someone se mi zdi prehuda. Nasploh zato, ker se ne mislim filat s kakšnimi šejki, razen zmiksanim sadjem in mlekom ali jogurtom. Sem pa začela upoštevati naslednje predloge, ki mi jih je zaupal krpan: 5x na dan jesti. Sedaj ob 10 pojem jabolko, ob 12 črni kruh s piščančjimi prsmi + en paradižnik, za kosilo meso+zelenjava+včasih kos kriha, zvečer kak jogurt, jabolko. Pijem mate čaj, kar veliko. In po 4 dneh se počutim skos lačno, ampak zelo zelo dobro. Včeraj sem bila v fitnesu, mi je trenerka izmerila maščobo (way too much), vodo (premalo), in naredila trening, jedilnik pa dobim v roku enega tedna. Me zanima, kaj bo kaj novega. Ja, pa teh zjutraj na tešče mi je zabičala!

marusha če pričakuješ jedilnik z picami se motiš, verjetno bo pdoben mojim, ki se ga potem ne boš držala 🙂

Krpan, zdej pa mi veliko krivico delaš. Od ponedeljka nisem nardila še nobenega kiksa in ja, upoštevam tvoj jedilnik!

o super.

predvidevam, da je blo tole rečeno mal cinično.

OK krpan ne mi zameriti sam en vprašanje imam. Praviš da je zate dieta dobra tista, ki se je lahko držiš celo življenje kajne. Ali potem takem maruša nikoli več ne bi smela jesti pico?

New Report

Close