Najdi forum

KOLIKO SLADKORJA JE POTREBNO ZAUŽITI NA DAN
PROBLEM JE V TEM, DA PIJEM KAVO S NATRENOM, POTEM PA MI SLADKOR PADE IN PO TREH DNEH DIETE SE DOBESEDNO NAŽREM SLADKARIJ ZA CEL TEDEN ZA NAZAJ.
POLEG TEGA PA VERJETNO MOJI MOŽGANČKI POTREBUJEJO SLADKOR ZA ŠTUDIRANJE, ČE SE NE MOTIM…
LP

osebno imam sladkor na minimumu-če je v proteinih kaj drugače ne pa z lahkoto študiram. to so samo izgovori-to o študiranju.

Maja motiš se… kolega in jest sva naredila maturo na 0 OH !

Ne rabis sladkorja.

To je zato ker si zenska. 🙂
Vecina zensk trdi da rabi sladkor, to je samo v glavi.

Dejstvo je da mozgani (in eritrociti) lahko izrabljajo LE OH-je za vir energije,ce pa le teh ni se sproži proces glukoneogeneze-izgradnje glukoze iz laktata….tako, da za uspešno učenje potrebujemo OH-je-ne trdim pa da sladkorje, kompleksni so seveda primernejsi…

To je samo v glavi .. moje možganske aktivnosti se na low carb extremno povečajo. je pa res da nimam toliko energije za gibanje in treninge.

Lp Oliver

osebno sedaj imam zelo nizek vnos OH in ne vidim razlike v učenju!

so pa bile tudi neke raziskave narejene z študentsko hrano (oreščki) za katero bi naj veljalo da bi “pomagala” pri boljšem učenju,… vse to so znanstveniku uvrgli

nocem se kregat, jaz samo povem kako deluje nas organizem, takšni metabolični procesi pač potekajo….jaz ne morem nic za to, glede low carb diet: ne pravim da se tako ne da ucit, ampak kot si opazil nimas toliko energije, saj ti jo telo porablja za sintezo glukoze….ker možganov se pac ne da kr izklopit, a ne….
Za študentsko hrano pa seveda drži, da ne pomaga prav veliko(vsaj oreščki ne), je pa res da je v njej tudi suho sadje, kar hitro dvigne sladkor v krvi in z kakšno uro dvigne koncentracijo….

Js sm omenil da pri meni je takrat ko sem na low carb miselni procesi boljše delujejo. Učim se precej lažje kar se športanja tiče imam pa manj energije.

Lp Oliver

Zanimivo…

Ko sem jaz na hi-protein, low-carb… sem kr malo mutav in nesposoben za učenje (sedim zraven in mi dobesedno ne gre nič v glavo)…

New Report

Close