Najdi forum

Lep pozdrav vsem!

Dnevno prebiram tale forum pa vendar nisem tip cloveka, ki sesteva vse kar da v usta.
Me pa zanima (ker sem pravkar od kosila) koliko kalorij ima ena velika skleda zelene solate, z mal paradiznika, koruze, kalckov, potreseno s sirom in premesano z mal bucnega olja, kisa in jogurta. Zal ne morem rect kolk gramov priblizno je blo, sva pa se je dva fejst najedla.
A mi lahko tisti, ki se na to malo bolj spoznate, priblizno poveste, kolk kalorij bi to lahko zneslo.

Hvala in lep dan,
M

Odvisno od tega koliko jogurta, koruze, sira in olja si dala gor. Brez teh informacij bi tezko dobili rezultat. Ce ugibam bi rekel, da okoli 500 kcal.

LP!

Hvala za odgovor! Pa mi prosim se to povej.

Tud sama si kdaj recem, da bi rada shujsala za 2-max 5 kg (predpostavka zmerna in zdrava hrana in dejstvo, da se 3-4 krat tedensko ze ukvarjam z pumpom). Ampak ce torej vem, kolko kalorij je mela ta moja solata, vecinoma pa so dietni jedilniki za hujsanje okrog 1200 kcal – torej bi se moral clovek zelo, zelo vzdrzati pri hrani, se posebej ce je bolj lacne sort kot npr. jaz? Se mi zdi mal prevec vse skupaj in kapo dol pri onih, ki zdrzijo tak tempo (v kolikor je po pameti seveda)! Zase lahk recem, da je moj problem bolj v spremembi prehranjevalnih navad kot pa pomanjkanje sportne aktivnosti. Je torej edini izhod dolgorocna sprememba prehranjevanja v smislu locevanja oz. razmerja zivil, racunanja in se cesa…?
Lepa hvala za odgovor

Prav nic tezko ni enkrat stehtati vseh sestavin, pogledati v tabelo in sesteti kalorije. To je tudi edini nacin, da se clovek zacne zavedati koliko, objektivno, v resnici je. Noben na tem forumu ne more vedeti koliko kalorij ima ta solata, ce ne pozna kolicin (gramov). Lahko ima 500kcal kot je rekel FORMA, lahko ima 200kcal, lahko pa ima 1000+ kcal (ce je noter deciliter olja).

Nobeno locevanje ni potrebno. Ce si fizicno zelo aktiven potrebujes od 1.5 do 2g beljakovin na kg telesne mase brez mascobe (zenske navadno okoli 80-100g = 320-400kcal) – to je fiksno (vec, ce treniras z utezmi in lahko manj, ce je aktivnost manj intenzivna). Mascoba je pravtako fiksna – laneno olje, olivno olje, okoli 40g, kar je 360kcal. Vse skupaj med 680-760kcal. Ostalo so OH-ji – te prilagajas, da dosezes ciljne kalorije (pri 1200kcal, to pomeni se od 440-520kcal iz OH, kar je 110-130g OH). Potrebno je steti koliko gramov cesa se da v usta. Iz tega se potem izpelje kolicine beljakovin, OH, mascob in kalorij – s pomocjo tabele. Tako si vsakdo lahko sestavi svojo dieto, taksno kot mu kaloricno in po sestavi B/OH/M najbolj ustreza. Ce ob trenutni aktivnosti potrebujes 1800kcal za vzdrzevanje teze, odstejes 500kcal, dobis 1300kcal in hujsas slabi dve kili na mesec (500kcal vzames stran pri OH-jih, seveda …).

A ni to enostavno?

Da ni potrebno vsak dan, vedno znova vsega pisati in sestevati, si sestavis fiksne, samo tebi prirejene recepte za posamezne obroke – tako imas vnaprej zabelezene B/OH/M in kalorije.

New Report

Close