Najdi forum

Recepti za manjkaloricne jedi

Prosim za kakrsnekoli recepte glede zdrave nizkokaloricne prehrane,ki si jih lahko pripravim sama doma.
Ze dolgo casa iscem kako knjigo ali karkoli,v kateri bi lahko dobila kaksne take recepte…se posebej me zanimajo jedi,ki so nabite z beljakovinami in manj OH.

Kaksen predlog ? Kaj vi jeste med hujsanjem ?

PS: portal mojtrener.com sem prebrskala ze podolgem in pocez.

Na spletni strani http://www.maxximum-portal redno dodajamo nizkokalorične recepte .
Prav tako imaš na debatni strani rubriko dietni recepti.

Corinna,

Nizko kalorični recepti ti sploh niso potrebni. Pri zdravem hujšanju je najboljše to, da redno “treniraš” in s treningom vstvarjaš kalorični primanjkljaj.
Tisti, ki vnaša malo kalorij lahko tudi trenita zelo malo, zniža si metabolizem in s tem je hujšanje neuspešno.
Vse kaj potrebuješ pri “dieti” je, da paziš pri sladkarijah in maščobi.
Vse ostalo lahko normalno ješ v zmernih količinah.
Pij veliko vode in vsakodnevno vadi. Kombiniraj trening z utežmi in aerobni trenig.
Prve rezultate lahko pričakuješ čez par tednov ne po nekaj dneh.To je vse. Enostavno!?
Kaj, ko vem, da ženske vidite rešitev samo v receptih in dietah. Bolj so glupe in neverjrtne bolj vžgejo.

lp

Najvecja neumnost kar sem jih prebral na to temo.

Na dieti ni potrebno drasticno znizati kalorij, potrebno pa je optmizirati vnos hranil.
Konzumirati prava hranila (tista ki potrebujes) in ravno toliko, da je dovolj. Metabolizem se zniza zaradi padca misicne mase, na to vpliva prestroga dieta (mislim premalo kalorij ne pravi izbor hranil), prevec aerobnih inlahko stejemo tudi izogibanje vajam z obremenitvijo.

Ker bi na dieti radi vnesli cim vec potrebnih elementov (mineralov, vitaminov, aminokislin, esencialni mascob…) z obrokom ki vsebuje cim manj odvecnih kalorij pridejo nizkokaloricni recepti se kako prav.

http://www.maxximum-portal.com

to sem bil jaz . nisem opazil da je na debati logirana punca.

Gašper,

Če je moj ogovor neumen poten tudi tvoj ni daleč od tega.
Kaj ti poveš več kot jaz.
Oba se strinjava, da je prenizek vnos kalorij, slab, da zniža metabilizem.
Oba priporočamo fizično aktivnost. Oba selekcioniramo prehrano.
Ti strokovno, jaz tako, da vsak razume. Večkrat sem že zapisal.
Preveč komplicirate, vagate, merite, zahajate v področje strokovne medicine kot največji strokovnjaki.
Svar je res enastavna. Še enkrat bom zapisal to čemu ti praviš največja neumnost.

Izogibajmo se sladkarijam in mastni hrani.
Jejmo veliko zelenjave, pijmo veliko vode.
Ostalo hrano jejmo mešano v zmernih količinah.
Jejmo večkrat na dan (4-6 krat) zmerni oroki.
Redno izvajajmo fizično aktivnost.
To je vse. To ve tudi vsak “kmet”.

Tisti, ki se tega drži, dolgoročno ne bo nikoli imel probleme z kilogrami.

Problem je, da se ljudje tega ne držijo in iščejo bližnjice pri 100-tih strokovnjakih.

lp

Se ne strinjam.Ni potrebno izlociti le omenjenega sladkorja in mascob. Dolocene mascobe je potrebno (glede na normalno prehrenjevanje ) celo dodati. Izlociti je potrebno (vsaj do neke mere) tudi skrobna zivila.

Gašper,

Strinjal se ali ne, moj ogovor je na dolgi rok pravilen. Tvoj bi deloval hitreje.

lp

Poglej na dolgi rok je smiselno imeti zdravo prehrano pri kateri vneses dovolj kalorij in vseh hranljivih snovi, ki jih potrebujes. To se z razlicnimi skrobnimi zivili (krompir, kruh, polente itd.) ne doseze. Gre le za energijo brez vlaknin, mineralov, vitaminov in drugih esencialnih elementov.
Poleg tega je jasno, da v danasnji prehrani (cetudi ni not nasicenih in trans nasicenih mascobnih kislin ter sladkorjev) veliko manjka.
Kje bos ob taki prehrani dobil nujno potrebne esencijalne omega3 mascobne kisline. Kje je zadostna kolicina belajkovin po katerih potreba se na dieti mocno poveca, da ne govorim o mineralih in vitaminih ter drugih antioksidantih.

Ni moznosti.

Bravo, odlično, fantastično!

aplavz

Zato nisem pristaš restriktivnih diet. Ker takrat moraš res gledati in paziti na vsako stvar preden jo daš v usta. To ni življenje! Kako misliš, da več kot milion Slovencev regulira svojo težo, ki je v mejah normale. Tako, da se poslužuje diet? Ne.
Malo ima sreče pri dednih lastnostih največ pa doprinese zmernost v prehranjevanju in načinu življenja. To bi moralo biti vodilo večini in ne skakanje od diete do diete.
Če želimo shujšati moramo spremeniti prehranjevalne navade in način dosedanjega življenja. To je dolgoročen cilj.

Lepo je zapisal tisti(zdaj ne najdem kje), ki je shujšal z 114kg na mi se zdi 89kg in zdaj preteče tudi do 20km. Ne ovira ga niti dež.
Vzamimo ta stavek ne dobesedno ampak kot vodilo za dosego cilja.

“Ne obstaja dež. Obstajajo samo mehki ljudje.”

lp

Svoje navdušenje sem izrazila tebi, Kolesar. Glede jasne in preproste obrazložitve, kaj je zdrava prehrana, zdrav trening in sploh skrb za telo. Sicer se ti kar spoznaš na te reči in lahko to rečeš z večjo avtoriteto, a tudi meni se zdi ubadanje z nevemkakšnimi jedilniki in vsa ta prehrambena matematika neumnost. Hrana je naravna stvar, prav žalostno je, kakšna ogromna pozornost je na njej – kdor malo prisluhne telesu, bo začutil, kaj mu ustreza, kaj mu koristi in se ne bo prenažiral, podhranjeval ali konstantno užival stvari, ki so škodljive.

In vsak, ki obrne malo pozornosti na svoje telo, bo začutil, da je vadba koristna in da reden trening daje ogromno energije tako fizično kot psihično.

To so samoumevne stvari, vsakomur dosegljive, če je le malo pozoren.

Veliko dobre volje ti želim, Kolesar!:))))

Jasna,

Hvala za pohvalne besede.

lp

Ce dobro pogledas se glede restriktivnosti dieta strinjava. Gre le za pravilen in zdrav izbor hranil.
Vendar zal tvoj ni tak.

Gašper,

Kje si ti videl moj izbor živil. Jaz nisem nikoli govoril o kakšnem posebnem živilu ali jedilniku. Človek mora jesti vse v zmernih količinah pa dolgoročno ne bo potreboval nobene shujševalne “pripomočke”, če si bo uredil življenje tako, da je dnevno dovolj fizično aktiven.

Vsaka žival dobro ve, da bo postala plen, če bo predebela in ne bo mogla dovolj hitro bežati ali bo pretežka in ne bo mogla nobenega ujeti. Samo človek je tako “butast”, da ne zna pravilno jesti in potrebuje pomoč 100-tih strokovnjakov.

lp

Tukaj se ne strinjava. Poglej sodobni prehrani ze tako manjka esencialnih in nujno potrebnih snovi. Ce konzumiras zivila le omejeno (izlocis sladkorje in mascobeo ) in kalorije zapolnis predvsem z skrobnimi jedmi polenta, makaroni ali kar si ze pisal bo v telesu definitivno prislo do pomankanja.

Mislim, da je esencialnih (telesu nujno potrebnih in ki jih je obvezno vnesti z hrano ker jih telo nemore proizvesti samo) snovi okoli 40. Neka raziskava je pokazala, da od 14 esencialnih snovi, za katere so naredili teste v sodobni prehrani za dosego RDA (RDA pove koliko je nujno potrebno, da ne zbolimo zaradi pomankanja) zadosca le 1 in sicer natrij. (ki ga ima vecina prevec)
Ce pa si zelo aktiven (kot priporocas ti) se potrebe po dolocenih esencialnih elementih (npr. antioksidantih) mocno povecajo.

Odlocitev je posameznikova.

http://www.maxximum-portal.com

E moj Gašper,

Očitno nisi še nikoli gledal kaj šele tekel kakšen rekreativen množičen tek, na katerem nastopa na tisoče ljudi, ki nima pojma o tem, kaj ti govoriš. In tudi ne mora imeti preveč. Pa vseeno z malo pameti in “par” nasvetov, lepo tekajo, uživajo in se srečujejo na drugem “maratonu”. Normalno, da se najdejo med njimi tudi tisti, ki pretiravajo v vseh pogledih.

Pri meni ne more priti do nobenega pomanjkanja. JAZ JEM VSE. Zelo raznovrstno hrano, večkrat na dan. Zelo pazim, da sem DOVOLJ in PRAVILNO hidriran. To je cela umetnost. Za rekreativni trening, dovolj.
Jaz nikoli ne propagiram zelo intenziven trening. Trening od 30-45 min X 4 na teden je res dovolj za vzdrževanje teže. Ko pa ti to postane stil življenja, hitro ugotoviš, da je to premalo, saj si se komaj dobro ogrel pa bi že moral nehati in si prikrajšati užitek. “Trening” mora biti užitek. Meni je.

P.S. Prosim te najdi mi kje sem jaz pisal o polenti in makaronih, čeprav tudi to jem. Zgoraj sem ti lepo napisal, da o izboru hrane nikoli ne pišem. Kvečjemu omenim zelenjavo, katere ne sme manjkati v nobenem jedilniku.

Gasper,
ti tezis z nekimi strokovnimi 100 na uro. Govori slovensko človek. Saj lepo, da ti vse to ves, samo te verjetno marsikdo ne steka nic in se strinjam s Kolesarjem, ko je nekje ze zapisal jaz povem tako, da vsi zastopijo. Tu ne pisemo zato, da bi nekaj dokazovali ampak si pomagali.

Res bi rad vedel kaj je bilo zgoraj strokovnega?
ŽElim le pomagati in če si opazila, če je prišlo kdaj do mojega pisanja proti kolesarju me je sprovociral on.

New Report

Close