Najdi forum

Zdravo

Pred nekaj leti sem se intenzivno ukvarjala s športom, vsak dan sem pretekla cca.
5 km, zraven še telovadba. Pa se mi je zgodilo naslednje: ena noga je postala debelejša od druge, predvsem so se mišice čisto drugače oblikovale. Ker sem
razgibavala vsako nogo posebej in včasih zaradi utrujenosti ˝pozabila˝ še na drugo,
je prišlo do tega da sta sedaj nogi zelo neenakomerni. Poskušala sem že z vsemi
mogočimi vadbami a napake se ne da več popraviti. Opustila sem šport, ker sem ugotovila, da je razlika še bolj vidna, če vadim. Razmišljam, da bi si kupila kakšen masažni aparat, saj je toliko oglasov po televiziji in končno rešila problem.
Kaj menite o vsem tem? Se sploh da to popraviti?

Lep pozdrav

Zarja

Zarja,

To pa je zares zelo nevsakdanja težava. Kljub temu… postopno se stvari dajo nekoliko izenačiti.

Še najboljše pogoje za to vam nudi fitnes oprema. Očitno je ena noga močnejša, druga šibkejša.

– katerokoli vajo izvajate, pomembno je da odnehate, takrat ko začutite da ste utrudili šibkejšo (slabše razvito) nogo.
– ne smete nadaljevati z izvajanjem vaje s močnejšo nogo… kljub temu, da ste za kaj takšnega sposobni
– celoten trening je treba priredit za šibkejšo nogo.
– sčasoma je treba celo pogosteje in več trenirati slabše razvito nog
– obstaja veliko vaj pri katerih lahko ločeno treniraš vsako nogo posebej, to so vaje primerne zate.
– način treninga naj bo po principu prodobivanja mišične mase za šibkejšo nogo, ter po principu definicije za močnejšo nogo.

Lp,
goran

Zelo zanimivo vprašanje,ker imam jz podobno težavo.Namreč se mi zdi ,da imam na desni nogi večjo ritensko mišico(zadnja loža) in tudi sam nevm zakaj,ker sam pri sebi ne mislim tako,da sem treniral samo na tisto nogo več.Upam da ti bo uspelo rešiti to težavio,pravtako tudi meni.

Jz ti predlagam ,da sploh ne treniraš več za noge,ampak si jih samo razteguj,sam delam namreč zdaj samo razgibalne vaje(straching) in upam da ti bo uspelo
Hvala Uroš

Pozdrav

Goran, hvala vam za odgovor. Res pa je, da se mi ponavadi bolje mišično razvita noga prej utrudi. Verjetno bo res treba za kakšno urico tudi v fitnes.

Hvala tudi tebi Uroš. Ali si že opazil kakšno izboljšanje? Kako pa treniraš obe nogi
skupaj, ali posamezno in kakšne vaje delaš?
Lp
Zarja

New Report

Close