Najdi forum

Hujsanje z efedrinom

Slisala sem za hujsanje z efedrinom, kar pa ima lahko tudi stranske ucinke. Stvar me res zanima, se pa malo bojim spustiti v to, ker nisem cisto prepricana, ce je uzivanje efedrina zdravo in ce je efedrin sploh legalen. Ne vem niti, kako tocno se zadeve lotiti, zato bi prosila za odgovor oz. nasvet. Hvala!!! (PS: Zdravnik mi je rekel, da bi morala shujsati za 15 kg.)

Bombica,

Na kratko… skopiral bom del enega mojega starejšega odgovora:

“Glede Fat Burnerjev… ki si jih omenil, je v uporabi cratica ECA (ephedrin, coffein, aspirin). Poskusil bom biti čim krajši, glede razlage. Stvar je učinkovita in deluje na termogenem principu.

ECA, in vsi ostali proizvodi, ki mimificirajo njegovo delovanje, so na listi prepovedanih substanc. Pri nas niso v redni prodaji, dobijo se le na črno. V naravi je zmeraj vse v ravnotežju, kjer nekaj na izrazito nenaraven način spreminjaš, ima to določene posledice. Včasih so to le kratkoročne, ob daljši uporabi pa tudi trajne posledice. Sam ECA ni toliko nevaren za večino ljudi, zato tudi je najbolj razširjeno sredstvo za hujšanje… vseeno pa ima številne stranske učinke. Da ne bom predolg: prva rizična skupina ljudi so tisti, ki imajo težave s srcem, povišan srčni utrip pri mirovanju, visok pritisk, težave z nespečnostjo, depresijo, nosečnost, itd… pričakuješ lahko resne težave s spanjem, nekateri postanejo nervozni in agresivni, boš pa imel neverjetno veliko energije in potiti se boš začel že skoraj brez treninga, paziti boš moral da piješ dovolj vode, saj zaradi velike količine koffeina, znojenja in termogenega delovanja ECA, lahko pride tudi do dehidracije.

Sam poznam delovanje teh in drugih substanc veliko podrobneje, že zaradi tega, ker me o tem ljudje veliko sprašujejo in če jih želim opozoriti na tveganja, te zadeve moram poznati. Ne mislim pa promovirati in napeljevati ljudi k uporabi nedovoljenih farmacevtskih sredstev (v bistvu so to zdravila). Promovirati nameravam vse kar je dovoljeno in ne ogroža zdravje, hkrati pa pomaga ljudem do bolj zdravega načina življenja. Kdor živi zdravo, dovolj aktivn, lahko po naravni poti doseže želene cilje. Kdor pa trenira dovolj dolgo, trdno, pametno, intenzivno, se disciplinirano prehranjuje in vedno znova poskuša na treningih izboljševati svoje sposobnosti lahko doseže po naravni poti tudi postavo podobno ali boljšo od moje. Da bo vam vsem lažje kot je bilo meni, pa sem vam na razpolago s pridobljenim znanjem in večletnimi izkušnjami.

Lep pozdrav,
Goran

Goran – v enem od starih postov si omenil, da boš povprašal, kaj in kje se sploh še da dobiti. Si izvedel za kakšen učinkovit fat burner, ki je še in seveda kje v prodaji? Hvala in lep dan (čeprav je zunaj zelo megleno).

Špela,

Tisti res učinkoviti, so umaknjeni iz prodaje zaradi ephedrina… večina teh, ki se jih da dobiti so z L-carnitinom ali substancami podobnega učinka. Pomagajo, tudi fat burnerji, ki so v prodaji… vendar njihovega učinka ni moč primerjati z kombinacijo ephedrina, kofeina in aspirina… v tem primeru je učinek bistveno močnejši, in ga dejansko fizično čutiš… nekateri pravijo, da se počutijo, kot, da bi se jim naježili lasje, drugi pa enostavno občutijo v glavi, ko zdravilo začne delovati… dejansko je to poživilo, ki je prepovedano.

LP,
Goran

Pozdravljeni!

Tudi sama imam izkusnje z efedrinom. Vem kašni so nekako fizični učinki in kako se človek pri jemanju počuti, ampak mene pa sedaj najbolj zanima predvsem to kako efedrin deluje na ledvice, ali lahko povzroci kaksno okvaro ledvic oz. ce ga lahko ljudje, ki imajo blage tezave z ledvicami uživajo.

Najlepša hvala za odgovor!

Petra

Petra,

Pri pregledu virov, ki govorijo o stranskih učinkov uživanja ephedrina, nisem nikjer zasledil, da bi bil škodljiv za delovanje ledvic.

Seveda pa nisem zdravnik, tako da o jemanju zdravil daj raje večjo težo mnenju svojega zdravnika.

LP,
Goran

Petra!

Pravis, da imas izkusnje z efedrinom. Tudi mene zanima ta tematika, zato bi te rada vprasala, kaksne izkusnje imas z njim. Si ga uzivala kot pripomocek pri kaki sportni aktivnosti ali za hujsanje ali…???

Ce ti ni odvec, te prosim, da mi odgovor posljes na: [email protected], da ga ne zgresim na tej strani.

Hvala in lp!

Sari

Pozdravljeni!

Moj kolega je jemal efedrin, aspirin, kofein,… Je shujšal tk, da ga niso več poznal oz. je zgledal koščeno :-). Nevem okrog 15 kg oz. 10kg… Nekaj takega. Potem vse vredu je bilo, ko zatem ni imel več apetita, premalo jedel,… za en čas šel k dohtorju, pregled, ugotovili da ima faktor (nevem točno kateri v glavnem v zvezi z ledvicami) premajhen… Dobil neke tablete, sicer je zdaj vse normalno, pa še vedno je suh, minilo pol leta… Nevem, če je ta kura vredna tega, da si pokvariš zdravje…

Zanimalo pa bi me, ali obstajajo kakše kapsule, čaji… (primer: stari dobro znani Čang Šlank), ki bi pomagali moji punci pri hujšanju…. Mislim predvsem na bazi zelišč…

Lep pozdrav, Mike.

Mike,

Poišči s pomočjo iskalca starejše odgovore na temo fat burner… je napisanega nekaj o L-carnitinu(kapsule ali prah) in še o čem, če te zanimajo ravno zelišča… poglej odgovor o Zelenem čaju – Japonskem, pa o fat absorberju Chitosanu(kapsule) lahko prebereš na moji spletni strani.

LP,
Goran

ojla!
mene zanima kje se lahko kupi efedrin in koliko stane za enomesečno kuro?
Prosim za čimprejšnji odgovor.
Že vnaprej se vam zahvaljujem,
lp,

Lena

Lena,

Ephedrin se ne da kupiti legalno, le na črnem trgu od “dilerja” s poživili. Ponavadi se kot sredstvo za hujšanje jemlje skupaj v kombinaciji z kofeinom in aspirinom. Zaradi stranskih učinkov je treba pri uživanju teeh sredstev imeti tudi nekaj pameti, ker stvari niso nenedolžne… O samih fat burnerjih je že veliko napisanega v starejših odogovorih, zato se ne bom ponavljal.

Vseeno pa jaz ne mislim promovirat zdravju škodljiva in za uporabo drugje, kot v zdravstvu, prepovedana farmacevtska sredstva. Zato o cenah kure, ne bi govoril… dilerje za te zadeve zlahka najdeš, povprašaš malo v kakšnem fitnesu… žal se te stvari ponujajo že na vsakem vogalu. Mislim, da je to nekako logično…

Med.Over.Net promovira zdravje in zdrav način življenja in vse kar je s tem povezano, zato naj mi noben ne zameri da ne spodbujam debat o uporabi poživil.

Lp,
Goran

New Report

Close