Najdi forum

Živjo! Ali mi lahko pomagate? Ima kdo izkušnje z starinami?
Kam lahko brezplačno nesem ocenit stare stvari, npr. star porcelan, jedilni pribor, knjige, slike….?

Kako pa je z večjimi stvarmi, npr. star šivalni stroj, starinske omare, ki jih pač ne morem na rami prenašat okoli? Ali mi lahko priporočate koga, ki bi to prišel na dom ocenit?
Lp, Rina

Pojdi vprašat v kakšen antikvariat, tam ti bodo zagotovo pomagali.

Brezplačno ti tega ne bo nihče ocenil. Če boš nesla stvari v antikvariat, ti bodo tam zbili ceno na minimum, v primeru, da bi jim hotela te starine prodati…..zato mislim, da to ni prava izbira.
Na tvojem mestu bi večkrat obiskala sejem starin (za Ljubljanico ob nedeljah) kjer se najde vse mogoče in primerjala svoje stvari s tam videnimi. Pa malo moraš preštudirat obdobja v katera sodijo tvoje starine, ker je to bistvenega pomena za ceno.
Poizskusi najti knjigo ali dve, kjer so za določene kose pohištva in ostalih starin (posoda, nakit, slike…) navedene cene v EUR – povprašaj v Trubarjevem antikvariatu z rabljenimi knjigami.

Veliko sreče! Sicer imaš tudi na spletu kakšno prodajalno starin pa primerjaj.

lp

Najlepša hvala!

Ob Ljubljanici od Tromostovja dol imaš boljšji trg za starine. Mizica stane 4.500,00 SIT. Odprto pa je nekje do 13.h – 13.30 ure. Je pa točno določeno, kaj lahko prodajaš.

Če hočeš, mi pusti e-mail, pa ti bom posredovala tel. št. tistih, ki se s tem ukvarjajo in ti bodo mogoče kaj odkupili ali pa vsaj ocenili.

Sem pa gledala en krožnik starinski, lep, luknjast, cena je bila 3.000,00 sit.

New Report

Close