Najdi forum

rada bi se učila kitare,,stara sem 40 let,,tako za hobi, za relax,
pa da bi se naučila igrat za privat zabave, ne za denar, za žur.

sem iz lju.
kakšen nasvet,,,

Ja, upam, da kitaro imaš doma 🙂
Pol pa samo vzameš knjigico, v kateri so narisani akordi, pa vadiš, vadiš, vadiš … In tko se naučiš.
Če take knjigice nimaš, mi piši na mejl, pa ti jaz narišem akorde in pošljem, da boš lahko vadila.

Noben te ne more naučit igrat kitare, naučiš se sama. Drugi ti lahko samo pokažejo, kako primeš akord, ti pa potem vadiš prijemanje enega akorda, pa preprijemanje (npr. najprej primeš D, potem vadiš D A D A, potem D A G A D G A D … potem D A G C G A D G C A …) in potem že pridejo prve preproste pesmi (Adi Smolar: Bog ne daj, da bi crknu TV ima D A in G akorde), pa že lahko eno zašpilaš.

Ampak moraš bit vztrajna in dosledna. In – brez olepševanja – prsti te bojo boleli. na levi roki moraš postrič nohte in prstne blazinice bolijo in bolijo vedno huje, potem se koža počasi olupi in tista spodaj je trša in potem ne boli več. Ampak kakšen mesec pa to traja.
Meni včasih, ko grem na počitnice in nekaj časa ne špilam, potem pa dve uri vkup igram, kar kljuva v prstih … Ampak jaz nimam klasične kitare 🙂 Pri klasični so strune nežnejše, tko da je za začetnike vsekakor primernejša klasična (plastične strune).

še kaj? 😉

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Mouse,

res si pridna, občudujem TE, le zaigraj si še, pa tudi, kakšen vic napiši še.

Lepo lepo, si “urški” razložila. Res si pridna. Veliko uspeha pri študiju TI želim.

Si že pripravila kosilo?? Dober tek Ti želim, kjer koli si.

LP POZDRAV,

PRABABI

Dobro je ,da poznaš nekoga,ki zna igrati na kitaro,da ti pokaže akorde.Dobro bi bilo,da dobiš tudi knjigo od akordov,kjer imaš lepo napisano oz. narisan prijem.
Meni je prijateljica pokazala in nato sem doma vadila.Je pa tako:vaja dela mojstra.
Še to ,za začetek je fajn ,da imaš plastične strune,ker te dosti blazinice bolijo.

Srečno.

New Report

Close