Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja CVETAČA, BROKOLI – BLJEK

CVETAČA, BROKOLI – BLJEK

NAŠA POL LETA STARA PIKICA PRAVI, DA JE VSA ZELENJAVA ZANIČ. KO JO DOBRO SKUHAM IN JO ZMIKSAM S PALIČNIM MEŠALNIKOM IN JI DODAM MALO MASLA, JE ZA MAMICO KRASNA, ZA PIKICO PA BLJEK. KO JI JO DAM V USTA, SE ZAČNE DAVITI, KOT BI IMELA V USTIH KAJ RES GROBEGA, NE PA POPOLNOMA SPASIRANEGA. RADA IMA FRUTKE IN JABOLČNO ČEŽANO, TO PA JE TUDI VSE.
KDAJ STE ZAČELE UVAJATI ZELENJAVO, KDAJ JO NISTE VEČ POPOLNOMA PASIRALE. IN KATERO ZELENJAVO IN SADJE STE DAJALE POLLETNIKOM ?
MENI BO NAŠA MALA POŽRLA POL ŽIVCEV ALI PA KAR VSE. KDAJ STE ZAČELE Z MESOM, RUMENJAKOM, KROMPIRJEM, GOVEJO JUHO Z REZANCI?

Kaj pa žlička kisle smetane?
T.

Jaz zabelim vso zelenjavo z olivnim oljem. Mali kar gode.Star je 7m.
LP
EvaK

Cvetačo, brokoli, kuhan krompir in tako mehnko zelenjavo sem nehala pasirati okoli 7. meseca, sem jo le pretlačila z vilico.
T.

Mi smo začeli najprej z zelenjavo, ker pa ni šlo, smo prešaltali na sadje. Mislim, da se morajo otročki navaditi na novo prehrano (tudi meni prvič pizza ni bila všeč), naš sinko npr. ni maral pire krompirja in jabolk. Štos.

Naša je tudi stara 6 mesecev. Rumenjak je dajem že kakih 14 dni; začeli smo na morju, saj veste, ko imaš pri samopostrežnem zajtrku zraven vedno trdo kuhana jajčka… Tidi meso že jemo, od zelenjave pa najraje pire krompir s korenjem ali s špinačo. Tudi zelenjavno juho brez problema ( pa saj jo je tavelik tudi, pa bi ga zdaj morali videti, od sadja in zelenjave je samo banane ).
Zelenjave – kuhane nikoli ne miksam, ker kosi tamala kar z nami, kar koli pač je zanjo, samo pretlačim z vilicami. Se mi zdi, da je boljši okus.

Ne skrbi, saj bo začela jest, vse po vrsti. Če se ti zdi, da nečesa ne mara, ji za nekaj časa zamenjaj jedilnik, mogoče bo pomagalo; ali pa druge kombinacije.

Srečno!

Tudi naš mišek je star pol leta in imamo iste probleme z uvajanjem goste hrane. Sadje ima zelo rad, zelenjava pa je bljek. Poiskusila sem z malo kisle smetane ali masla in mu gre malo bolje, čeprav še zdaleč ne tako kot sadje. Opazila sem, da ima veliko raje, če ni čisto spasirano, zato mu že nekaj časa samo pretlačim z vilico. Poskusila sva tudi, da bi sam kaj nesel v usta (saj vse pristane v ustih!), a pri zelenjavi se ni niti slučajno zmotil.
Tako da, Alenka, poznam to davljenje in te čisto razumem. Toliko priprav, potem pa se tako davi in noče več odpreti ust. Upam, da bo sčasoma sprejel tudi zelenjavo – do takrat pa smo bolj na sadju, riževih kosmičih… zelenjavo pa samo poskusimo, pa potem stran vržemo (ali pa mami poje).
LP

Naš ni do enega leta jedel zelenjave in ne sadja. Na zeleno barvo je bil alergičen, korenja tudi drugi nismo mogli jesti, ker ga je takoj začel vleči iz naših rok in metati stran. Tudi rdeča barva jabolk, češenj, nektarin, grozdja … mu ni bila všeč. Samo pogleda to sadje in že tuli ne ne. Je samo banane in zeleno jabolko. Od zelenjave pa ima sedaj rad pečene bučke in pa zelenjavno juho. Še vedno pa je nor tudi na frutke.

Jaz mu že od začetka vse samo pretlačim z vilico. Zdaj je star 7 mesecev in čedalje manj tlačim :-)), vmes že pustim kakšen majhen košček. Zdi se mi pomembno, da dojenček dobi občutek za hrano (razni frutki in podobno je vse enake teksture). Zelenjavi pa dodam kakšno žličko navadnega jogurta ali malce masla ali pa zraven skuham kar navaden riž. Se super obnese! Ravno včeraj je za kosilo pomlatil poln krožniček riža s korenjem in cvetačo. Ko sem mu pa prvič skuhala cvetačo (na vodi, nesoljeno, nezabeljeno), je prvo žličko poskusil, potem pa ni več odprl ust.

Lp,
Katarina

Jaz našemu (6,5 mesecev) že od začetka (naja, to je zdaj kak mesec) vse skuham na sopari in nato samo pretlačim z vilico, sem pa najprej začela z zelenjavo in šele potem s sadjem (sem prebrala v tisti knjigi Dojenček, da je tako bolje). Tako da zdaj veselo je cvetačo, bučke, korenje, krompirja ne mara, in zadnje tri dni je poskusil blitvo – in je čisto nor nanjo! Mu pa jaz zelenjavo obvezno pomešam z mojim iztisnjenim mlekom, pa še kakšno pikico riževih kosmičev dam zraven – poskusi, morda mu bo tako bolj domače. Pozdravčke, irena

New Report

Close