Najdi forum

Alan Ford ali kaj drugega?

Ali se tudi vam kdaj zgodi, da pridete v sosednji prostor preveriti, čemu se nekdo tako od srca smeji. Pa ga najdete ob »ofucanem« Alan Ford-u z arhivsko letnico – in ko vam pokaže stran, ki ga je spravila skoraj v jok, se vam sploh ne zdi tako smešna… Kaj le je na tem stripu tako zabavnega??

Ali drugače: čemu prebranemu se pa vi lahko zares nasmejete?

Razumejo ga predvsem moški 🙂

midve s sošolko sva ga v srednji šoli brali, predvsem med biologijo… ona je sunila iz atove zbrike dva stripa, potem sva pa brali vsaka svojega pol pouka, nato pa sva zamenjali, da sva obe prebrali oba.
pri nekaterih predmetih je bilo to zelo nevarno, pri drugih (predvsem pri biologiji) pa ni bilo nič posebej adrenalinskega. je pa čas pouka hitreje minil.

ja, predvsem je treba dobro znati hrvaško in stvari so pogosto smešne samo, če poznaš karakter oseb in prejšnjo vsebino stripa. ena sama stran je redko smešna…

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

Ja. Moški, fantki.. 😉

Mene veliko bolj nasmejijo kakšne anekdote.
Kot npr. ko sva se enkrat z nekom šla piknik, pa nisem pogruntala, da sem med čebulo za pleskavice zrezala zraven še svoj noht. No ja, vsaj našel ga ni nihče. Sva pogruntala, da ga ni, ko sva že pojedla. 🙂

Alan Forda je reba rezumeti!

Alan Ford je najbolši strip tega sveta.
Živeli!

Tudi meni se zdi, da je AF najboljši – pa sem ženska!

Nataša

Ja, tudi jaz sem slišala, da ga je treba brati v originalu, v hrvaščini. Baje, da so se nekaj časa celo trudili s prevodi – pa sploh niso izpadli prav smešno. Ker je zares kar težko prevesti (po pripovedovanju) začudenje, ko neki kuhar gleda sam sebe v ogledalu :

“Gdje li sam vidio ovu glupu njušku?!” 🙂

Ko vas takole berem, me pa prav zamika, da se ga “sistematično” lotim – saj ni nikoli prepozno, ane?

Nep, nikoli … 🙂
ti si kr nabavi strokovno literaturo in se veselo loti branja 🙂

------------------------------------------------------------------- Think of how stupid the average person is. Then realise half of them is stupider than that.

“Ali drugače: čemu prebranemu se pa vi lahko zares nasmejete?”

Tvojemu postu.

A si prepričana?:)

“Oh, jadan ja… “
“Oh, nesretan ja… “
“Oh, jadan i nesretan istodobno, JAOOOO!”

:)))

Obstaja tudi izdaja, v kateri je Broj jedan, ko je delil plačo, druščino prepričal, da ostane pomen nespremenjen, »ako promijeni samo dvije riječenici«:

iz »Svi za jednog, jedan za sve.«
v »Svi za jednog, sve za jednog.«

Ne, res se ga moram »lotit« 🙂

Alan Ford spada pod obvezno branje in splošno literarno razgledanost 🙂
Klasika tuje svetovne litarature :)))
In , seveda , nikoli ni prepozno !

je taku!!! hehehehe tuje svetovne literature.. a nekad sve je bilo naše :))))

živjo Niki!!!

Tale je prava klasika, brala sem ga pri bratu kot majhna smrklja pri šestih letih, da bi mogla biti pametna kot on. Prav mi je prišel.

New Report

Close