Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

stresna situacija

Default avatar

Sara

Povejte mi konkretno, kdaj in zakaj ste se znašli v stresni situaciji?

Zbiram čimveč različnih situacij. Šolska raziskava...jaz pa flegmatik.
lp
Default avatar

Luka 33

Nekajkrat na Kosovu, Srbiji ...98 ob ofenzivi OVK (UCK) na Urosevac, leta 99 pri vasi Junik, ne dalec od Peci, l.99 ob agresiji NATO bande, natancneje napad na zvezno in republisko policijsko upravo in napad na radarski kompleks v Petrovcu, Crni gori.
Detajle pa rajs ne
Default avatar

pupica

Verbalni napad med običajnim pogovorom kar tako kot strela z jasnega.
Default avatar

mačkon

Osnova o stresu:

Stres ni situacija, ampak reakcija določenega človeka na določeno situacijo (ki pri kom drugem morda niti ne bi povzročila stresnega odziva)

Da boš znala pravilno zastaviti vprašanje...

lp,
mačkon
Default avatar

Sara

Stres je fiziološki, psihološki in vedenjski odgovor posameznika, ki se poskuša prilagoditi in privaditi na notranje in zunanje pritiske (stresorje).

Stres pa je dogodek, situacija, oseba ali predmet, ki ga posameznik doživi kot stresni element in katerega rezultat je stres.

Tako, da ne bo pomote. Me pa zanima, kakšna tvoja "reakcija na določeno situacijo", ki bila za te stresna.
Default avatar

melisa

Huda finančna kriza. Ko so mi sporočili da mi pridejo rubit.
Default avatar

lili

- rokometna tekma SLO - HR
- obisk zobozdravnika danes
Default avatar

Simona

- Prva dva tedna v prvi službi
- Prvi teden na svojem

Posledice: malo shujšala.

lp,
Default avatar

Simona

>Stres pa je dogodek, situacija, oseba ali predmet, ki ga posameznik doživi kot stresni element in katerega rezultat je stres.

Torej: Rezultat stresa je stres. ???
Čudna definicija, res. No, saj je vseeno, mislim, da vsi vemo za kaj gre.
Default avatar

mačkon

he he he :-))

Nekateri očitno vedo, da kača ne more sebe ugrizniti v rep in trditi, da je to posledica, ki je povzročila vzrok...

lp,
mačkon
Default avatar

HH

Pred enim tednom sem dobila odpoved službe (sicer pričakovano - zaradi likvidacije, prav tako vsi sodelavci, le da z razlčnimi odpovednimi roki), čez mesec in pol bom brez dela. Sicer se nočem preveč obremenjevati s tem ,ampak podzavestno imam to v glavi. Kljub temu, da v službi praktično nimam dela, pridem domov totalno izžeta in komaj še kaj naredim...
Default avatar

Sara

Res je to stresna situacija, ampak v vsakem slabem naj bi bilo nekaj dobrega. Torej poišči to dobro ter ga izkoristi. Malo se obrni okoli sebe, mogoče se pokaže prilika za kakšno še boljšo službo.
Default avatar

HH

Ja, saj delam na tem, pa tudi ta služba ni bila ravno biser, tako da upam na boljšo (oz. se trudim zanjo) :-)
Default avatar

Grešnica

:)
Stresna situacija - življenje z lastno materjo od 10. (občasno tudi prej) do 16. leta, ko je nastopil trenutek moje odselitve.

... potem dobiš pa malce tršo kožo in te stvari ne ganejo več!

LP
Default avatar

Ponca

Stres sem dozivela, ko nisem bila povsem gotova ali bom uspela zakljuciti financno konstrukcijo ob nakupu stanovanja ali ne...LP!
Default avatar

N.

Smrt starsev.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic