Najdi forum

AMINOKISLINE V HRANI

Hay vsem skupaj!!!

ZANIMA ME V KATERI HRANI JE NAJVEČ AMINOKISLIN in
ali obstajajo kakšni vitamini z aminokislinami(tablete)

Aminokisline so “gradniki” proteinov. Z vitamini torej nimajo nič skupnega… nekatere aminokisline so esencielne (pomeni, da jih človeško telo ne more proizvajati in jih moramo zaužiti s hrano), druge človeško telo proizvaja samo.

Največ aminokislin “dobiš” torej s proteinsko bogato hrano (meso, mesni izdelki…). Kolikor pa vem, se pa dobijo tudi neki napitki in podobne zadeve (za bodybuilderje…), ki so posebno bogati z raznimi proteini in tudi samimi aminokislinami. Toplo ti pa priporočam, da si prej vsaj malo literature na to temo prebereš (če ne drugače kak članek na internetu)…

V Slovenijo je pred kakim 3 meseci bil uvožen produkt MAP – gre za idealno kombinacijo aminokislim za človeški organizem ki ga je 23 let izumljat prof. Moretti -zdravnik in v tujini uporabljajo celo v bolnici ker gre za 99 % izkoristek, to pomeni da ni toksičnih odpadkov ki bi obremenjevali telo.

Ni prav poceni – so tablete, pakirane po 150 tablet in stanejo 17.500 (še prej smo jih naročali iz švedske in je bilo 100 tablet 24.000 sit, tako da je to precej ceneje) in so pri nas najceneje v Evropi, v Italiji jih dobiš v lekarni.

Jaz jih jemljem skoraj 1 leto in so zame idealna hrana za celice. Zraven uživam še fHES kar se mi zdi še bolje ker se še poveča absorbcija hranilnih snovi tudi MAP. Map preide v 23 minutah v kri in z njim so nekateri športniki dosegali fantastične rezlutate. Članke o tem ti lahko pošljem po mailu (tudi o FHes) če mi pišeš na mail:

[email protected]

Map lahko kupiš v nekaterih fitnesih po Ljubljani in pa v Kalčku na Trubarjevi(mislim da pošljejo brezpačno-brez ptt stroškov tudi na dom).

Drugače pa se Map priporoča (iz člankov)

– ledvičnim in jetrnim bolnikom
– sladkornim bolnikom
– za okrepitev rakavih bolnikov
– obolelih za AIDS-om
– pacientov pred kirurškimi posegi in v času okrevanja (na primer po infarktih)
– zelo primeren je za anorektike
– za hranjenje pri Crohnovi bolezni
– za starejše osebe
– otroke in nosečnice
– za vegetarijance
– športnike in
– pri shujševalnih kurah.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, pa ja! Natakar, tableto dunajskega s pomfrijem, prosim, pa kasulo mešane solate!

mogoce samo eno opozorilo…
tvoje misice (oz. ostalo telo) bojo porabile samo toliko aminokislin, kot jih bojo potrebovale. torej moras povecati vnos proteinov, se pravi beljakovin v telo takrat, ko jih vec porabis. to je predvsem pri naporih.
reni govori o posebnih proteinskih priptavkih z 99 odstotnim izkoristkom (kar se mi v resnici zdi shishmash, ampak vseeno). tudi ce je izkoristek res velik, ti mora biti potem jasno, da rabis manj ostalih virov beljakovin in tudi ogljikovih hidratov, mascob… ker vsak presezek, bodisi ogljikovih hidratov bodisi proteinov (in ne le mascob!) se ti zacne nabirati v obliki mascob.

ce res nisi ne vem kaksen sportnik bo dovolj, ce jes meso in pijes mleko. za zacetek:)

in strinjam se z mishiko. preberi si nekaj o zdravi prehrani, o prehrani sportnikov in o prehrani nasploh. bos vsaj vedel kdaj gre za vitamine in kdaj za aminokisline. poskrbi za svoje zivljenje.

z odgovori sem ti na voljo tudi jaz.

pozdrav, A.

Aja, maš prav Map je zame hrana in po njem tudi nisem lačna , zato vnašam manj drugih beljakovin . Ne vem če je šiš maš kot praviš, uporabljajo ga v bolnicah (močno upam da ga bodo tudi pri nas), koristi sem videla že vsaj na 200 ljudeh, slabokrvnost odpravi zelo hitro – 3 krat hitreje kot z drugim miš maš pripravki. Meni je odpravilo probleme na koži v 4 dneh (2 leti sem se ubadala kaj to sploh je) , tko da se s tabo ne strinjam. Sploh pa si preberal kak strokoven članek. Sicer pa je izumil zdravnik ki je delal na tem 23 leti. Gre tudi zato da vsebuje vseh 8 aminokislin v idealnem razmerju za človeško telo.

Ne vem zakaj si tko negativno nastrojena če nisi sprobala, jaz sem in ti lahko iz prve roke povem da deluje.

niti nisem negativno nastrojena. gre samo za par stevilk.. tisto.. 99 odstotkov. in toksicnost. to je dobrer podatek za nekoga, ki ve o vsem skupaj bolj malo.
prvic: izkoristek. izkoristek v porabi aminokislin je tak, kot ga telo potrebuje. ce ga rabis iks mg, ga bos toliko porabil. ostalo gre v zaloge. mascobne. zato se mi ne zdi smiselno navajati da pa ti proteini imajo 99% izkoristek.
drugic: toksicnost. pri aminokislinah je toksicna NH3 skupina. ki jo vsebujejo brez izjeme vse aminokisline in ki se mora odstranit. tako je spet nesmiselno govorjenje o toksicnosti aminokislin.

proteinske diete so za marsikoga zelo pomembne. to drzi. to da nimas vec problemov s kozo zaradi proteinskih pripravkov? rekla bi, da je bolj posledicno.

in ne skrbi, sem prebrala dovolj strokovne literature da vem, kdaj je nekaj dobro in smiselno in kdaj gre le za marketinske poteze. in to, citiram:”…da vsebuje vseh osem aminokislin…” je trapasto. aminokislin je vliko vec kot samo osem. to pomeni da si sama nisi prebrala strokovne literature. niti osnovne.

pa brez zamere. za svojimi besedami lahko stojis le takrat, ko o zadevi nekaj ves.

A.

Aja,

sorry sem res neumna, ker sem mislila da če jaz vem kaj je teh 8 vedo tudi drugi :
Aminokisline so gradbeni bloki telesa. Razen izgradnje celic ter regeneracije tkiv imajo vlogo tudi kot protitelesa, ki se borijo proti bakterijam in virusom. So del encimatsko-hormonalnega sistema in sestavljajo tudi nukleoproteine (RNK ter DNK). Po vsem teelsu transportirajo kisik in sodelujejo pri mišični aktivnosti. Ko proteini razpadejo med prebavo nastane 22 znanih aminokislin. Osem od teh 22-ih je esencialnih (telo jih ne more samo proizvajati), ostale pa so neesencialne, katere proizvaja telo, ob/s pravo prehrano

8 esencilanih torej vsebuje MAP in razlika med drugimi pripravki je v tem da niso pridobljene s hidriolizo ampak so v prosti kristalni obliki , in da gre za kombinacijo -razmerje ki je idealno za človeško telo.

Glede izkoristka sem seveda spet premalo napisala , pa ti kar malo iz članka prepišem da ne bom spet kakšno mimo udarila (vsekakor ni mišljen v tem smislu kot si ti napisala)

MAP je v prvi vrsti odkritje, ne pa izum. Gre za spoznanje, katera kombinacija aminokislin je v skladu s človekovo naravo. Telo potrebuje največ 23 minut, da zaužite aminokisline iz MAP preidejo v kri, medtem ko je pri običajni beljakovinski hrani potrebno za njihovo prebavo vsaj 3-4 ure, pri slabih kombinacijah hrane pa še mnogo več. Še pomembnejše pa je, da se potem aminokisline MAP skoraj v celoti (99%) presnovijo anabolno. To pomeni, da se skoraj vse koristno uporabijo pri gradnji celic in da se v njihovi presnovi ne sprošča skoraj nič energije ter da ne nastaja skoraj nič toksičnih odpadkov. To je na prehrambenem področju izjemen, znanstveno dokazan dosežek.
Klinični preizkusi so pokazali, da sestavine MAP, njihova skladnost, homogenost in izredno visoka čistost omogočajo prehrambeno učinkovitost, ki naj bi bila do sedaj brez primere.

Map ima idelani izkoristek NNU 99 % – torej anabolni izkoristek dušika

Dr. Luca Moretti je ugotovil, da je izkoristek esencialnih aminokislin različnih živil veliko nižji kot so do sedaj domnevali. Celo pri jajcih, ki imajo najvišji izkoristek, merjen z anabolnim izkoristkom dušika NNU (Net Nitrogen Utilisation), je ta le 48%; kar 52% esencialnih aminokislin se torej predela v toksične odpadke. Še nižji je NNU pri živilih rastlinskega izvora, saj ne presega 18% (velja tudi za alge). Beljakovinska podhranjenost je zato pri vegetarijancih bolj pogosta.
NNU je lastnost živila, v presnovi pa predstavlja spodnjo mejo izkoristka. Pri neesencialnih aminokislinah je v presnovi izkoristek nekoliko višji. Čim bolj je telo podhranjeno, šibko, tem večji delež neesencialnih aminokislin izkoristi. Pri zdravem, dobro prehranjenem organizmu se izkoristek neesencialnih aminokislin približa (nizkemu) izkoristku esencialnih.

Vsekakor tudi če imaš spet pripombe na tole, mene in tiste ki so ga sprobali ne moreš prepričati da gre za reklamni trik, če to misliš potem se mi samo smiliš ker se ne želiš o temu dovolj podučiti. Prvi ki so podali pozitivno mnenje o tem so bili ravno tisti ki se na te zadeve spoznajo – zdravniki, kemiki, biologi (med njimi tudi kaki moji prijatelji ki od tega pač nič niso imeli). Jaz priznam da nisem strokovnjak, sem le zelo zadovoljen uporabnik in sem hotela informirati o tem še koga. Vsak se sam odloča , sem pa pristaš tega da morajo dobre informacije krožiti med ljudmi. In zato je tudi super da imamo internet in forume. Jaz sem tako prišla že do informacij za katere lahko 100 % trdim da so mi rešile življenje(pa tudi medicina mi je to potrdila). Ampak kdor ne išče ta pač ne najde.

Lep dan

Točno tako _AJa_, se čisto strinjam. Če hočeš o neki zadevi resno razpravljati, moraš imeti vsaj neke osnove za tako debato. V tem primeru torej vsaj malo predznanja biokemije in medicine. Laični nasveti (četudi preizkušeni na lastni koži) so v tem primeru nekaj takega kot “soseda je rekla da…”. Ne rečem, da je nujno vse napačno (kar ni), ampak lahko pa z laičnim nasvetom ala “baba čula-baba rekla” narediš veliko škode – človeško telo je pač zakomliciran “stroj”…

aminokisline niso protitelesa. protitelesa so beljakovine. aminokisline so sestavni deli beljakovin.

RNA in DNA NISTA NUKLEOPROTEINA ampak nukleinski kislini – dedni zapis. imas pa naprimer v DNA posebne beljakovine ki se jim rece histoni, skrbijo za regulacijo prepisovanja in za npr trdnost.. DNA.

po telesu kisik prenasajo rdece krvne celice oziroma eritrociti. kot svoj sestavni del imajo hemoglobin. torej hem in globin, globin je beljakovina(beljakovine imajo VSE celice telesa).

misice so iz beljakovin. pri misicni aktivnosti sodelujeta aktin in miozin. beljakovini.

beljakovine sestavlja 20 standardnih aminokislin. nikakor niso to vse znane.

naj se ti ne smilim.

in en razumi me napacno. bolj ostrosem reagirala zato, ker vidim, da o samih osnovah ne ves kaj dosti. prepisovati iz prospektov zna vsak. na skatli od nekih proteinov, ki jih ima moj brat, atlet, pise, da so pa to posebne aminokisline, ki se porabljajo pri nastanku mislic. ja prosim no. katere se pa ne.

in tvoj ves post je v smislu: kupite rastlinsko olje. nima holesterola…
ja ful fajn. mama bo sla v trgovino in izbrala tega samo zato, ker nima holesterola. medtem ko drugi, vsaj malo poduceni vejo, da rastlinsko olje tako ali tako nima holesterola. temu jaz pravim mismas. oziroma marketinska nategancija. ne pomeni da ne pomaga. pomeni samo da je… mokra voda.

lp

A.

aja samo tako.. da ne bo kdo rekel da te po krivem obtozujem prepisovanja iz prospektov.

http://www.geocities.com/xxxlbig/aminokisline.html
si prepisala direkt.

niso vse na netu sto posto res .

in en url ni dost niti za pravo predstavo

A.

Točno tako: mi je zelo všeč tvoje razmišljanje…

Tudi mene kar zbodlo, ko sem videla tisto z nukleoproteini in dna in rna :)). In marketinški nategi (ala rastlinsko olje brez holesterola) so zelo priročna stvar… za proizvajalca. Je pač lažje prodat, kot praviš, mokro vodo kot navadno vodo. :)))

Sej sem rekla da je iz člankov , in da nisem strokovnjak. Očitno si ti to.

Prosim če mi poveš kje lahko dobim za nižjo ceno tako kvaliten izdelke s takimi lastnostmi , ker to zadevo nujno rabim (zaradi svoje bolezni) in poleg tega mam že dost prijatljev ki so dokazano v zelo kratkem času popravili slabokrvnost samo z MAP, pa me zanima če obstaja še kje boljši izdelek . Mogoče pa ti veš Aja ? Zelo bi me veselila na informacija.

ne vem o kateri bolezni govoris. nisi omenila.
sem ti pa na voljo z nasveti, s predlogi. mene bi zelo veselilo, ce bi ti lahko pomagala.
na razpolago sem na mailu.

A.

na katerem mailu , ga ne vidim , sporoči ga ali pa mi ti piši na
[email protected]

ker sem prijavljena, lahko moj mail dobis tako, ta kliknes na moj nick v prvi vrstici, kjer pise: avtor: _AJa_ in je nick modre barve,
lp

Aja sem probala in ne pokaže nič drugeag kot samo ime,

včasih je pokazalo cel email , tud na mojega če klikneš se pokaže le ime, zgleda da so nekaj spremenil al je pa kak trik, probaj še ti

MAP je sama po sebi že v redu stvar ampak določeno kvoto beljakovin pa s tem ne moraš dobiti. Za moje pojme je še vedno najboljše in najceneje mešati beljakovinske vire (kazein,sirotka, soja, jajčni) v primeru nadomestkov obrokov.

Učinkovito doziranje MAP pa bi bilo nekje 20g po intenzivnem treningu (odvisno od potrebe posameznika +-5g). Sedaj pa si izračunaj tole. Js pa dam za 2 kanti proteinov ca 5 kg ca. 25 kSIT. Prbavijo se sicer nekaj procentov slabše vendar še vedno je cena nekajkrat nižja.

Lp Oliver

New Report

Close