Najdi forum

Obvestilo redarstva-kaj če ne plačaš

Zanima me, kaj se zgodi, če ne plačaš kazen od MOL »Obvestilo redarstva« za napačno parkiranje (15.000 sit, oziroma v 8 dneh 7500sit)?
Npr: pošljejo ti potem plačilo na dom, ga ne dvigneš, ti pošljejo poziv za sodniku za prekrške- se ne odzoveš in potem zastara …

Je možen takšen razplet?

Ne mislit, da se toliko izmikam pravici, samo za 3 min napačnega parkiranja (dokler sem dala otroka v vrtec, drugam pa ni bilo možnosti parkirat avto) se mi zdi preveč.

Lp.

V službo pošljejo sodno prepoved na plačo, tako da na koncu vseeno plačaš, pa še stroške opomina.

Mislim, da ti ne morejo nič, če ne plačaš.

…..če se zakon še nispremenil, kar mislim, da se ni….

V glavnem, pri redarstvu je drugače kot pri policiji. Če ti redarstvo napopajo listek na šipo, ti ni treba plačati, ker ti morajo oni to izročiti osebno (v glavnem neka luknja je v zakonu, saj to se je na veliko pisalo v časopisih cca pol leta nazaj).

Tako, da ga lahko mirne volje vržeš v smeti.
Tudi jaz sem jih že nekaj dobil, pa še do sedaj nisem nič plačal.
lp

Sabina a si predstavljaš kaos če bi vsi takrat ko si ti malega v vrtec peljala za 3 minutke parkirali?
…ne gre vedno do vrat…veš.
Pa brez zamere.

Tudi jaz sem dobila že nekaj teh listkov, ker delam v Lj in ob kroničnem pomanjkanju parkirnih prostorov ponavadi nimaš kje parkirati. Plačala nisem, ko je prišlo priporočeno na dom nisem dvignila pošte in se do zdaj ni zgodilo nič, pa je tega že 2 leti. Sicer pa je enkrat v Financah pisalo, da ti preprosto ne morejo nič, ker ti ni osebno vročeno.
Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, Durs ne more šteti, da je bil ta vročen.
Seveda bo čez mesec ali dva zoper vas prek pristojne izpostave davčnega urada uveden postopek prisilne izterjave, toda kar brez strahu. Pritožite se in ugovarjajte, da plačilnega naloga niste prejeli tako, kot določata zakona o prekrških in o splošnem upravnem postopku. Vaši pritožbi bo ugodeno.
Kot pravijo na Dursu, mestni redarji nimajo nikakršne podlage za uporabo določb o kazenskem postopku pri vročanju plačilnih nalogov, saj se po zakonu o splošnem upravnem postopku plačilni nalogi vročijo “obvezno osebno”.
In nauk te zgodbe? Po vaši pritožbi bo davčna uprava od mestnega redarstva zahtevala dokazilo, da so vam vročili plačilni nalog. Ker pa tega nimajo, vam bodo poslali obvestilo o prekršku po pošti, da ga boste osebno prevzeli, ali pa bodo na ta prekršek preprosto pozabili, saj je dovolj nevednih, ki v strahu pred mestno oblastjo raje takoj plačajo.

Samo taksa za pritožno ni majhna.

Ja v Financah je pisalo…pa tudi po netu je krožilo…da ti če ti osebno ne vročijo..itd. To je napisal neki nadobudni falirani študent FDV-ja, ki nima pojma…

Res je najdeš zadevo za brisalcem in to ni po postopku o vročanju…

Pozneje dobiš obvestilo po pošti in naknadno, ti ga vročijo, tako kod dohodnino. Torej, tudi če je ne dvigneš se ti smatra, da ti je bila vročena. In potem ti trgajo od plače.

Tudi jaz sem jih dobil nekaj in vedno so mi v roku 3 do 4 mesecev trgali od plače!
Torej če nisi neki čefur, brez redne zaposlitve, brez prijavljenega bivališča…moj nasvet – plačaj!

P.S.:
Si napisala pravilno višino kazni???

Meni v zadnjih dveh letih 4 krat in to se je v roku 3 do 4 mesecev znašlo v našem računovodstvu, pa še kakšen radar vmes :-((( !

Miki – orginalni čefur iz sosednje firme, pa svojega črnega mercedesa starega 20 let pušča kjerkoli, redno dobiva listke, ki jih meče stran, tko kot jaz reklamne plakate- pa mu nič ne morejo…

Jebi ga, take so moje izkušnje.

Kaj se pri redarstvu ne moreš zgovarjati na to, da nisi ti parkiral (vozil), kot to lahko pri policiji?

Kateri predpis je podlaga za redarske kazni?

jp in potem ti lepo v službi trgajo od plače. tako kot meni. Uf, fajn da sem se spomnila, grem uno našo perjad, ki obračunava plače, nakurit,zakaj me ni nič obvestila in sem to morala z izpiska plače sama razbrat…
pa se mi zdi, da je to itak nezakonito! ampak trgali so mi pa vseeno. Tudi ajz sem se zanašala na luknjo v zakonu glede redarskih kazni…

Točno tko, se zanašaš na luknjo v zakonu, pa jo fašeš v plači. :-((( Une kure, ti pa tudi mirno trgajo, ne da bi ti prej vsaj povedale…

Jaz sem jih dobila že kakšnih deset. Še nikoli nisem plačala, pa mi niso poslali še nobenega opomina. Delam preko študentkega servisa in zaenkrat mi niso še ničesar odtrgali od moje plače. Sem pa slišala, da, če dobiš obvestilo od policije, je pa bolje plačat.

Une kure, ki vam plačo obračunavajo vam pač po Sklepih o prisilni izterjavi MORAJO trgati od plače, niso pa DOLŽNE skakati po podjetju in vsakomur kokodakati, da je dobil Sklep o prisilni izterjavi, ker ga VSAK dobi tudi domov. Na plačilni listi pa sigurno piše, da je odtrgano od plače, ker drugače ne more biti odtrgano od plače, a se ti ne zdi?

No pa smo spet skrenili z teme!

Draga barbi!
Ne vem kaj ti pišeš pri vas na plačilne listke ( iz tvojega odgovora sklepam, da to počneš).
Pri meni piše, ti bom prebral z listka:
odteglaji 45 000 SIT.

Nič več. Listek pogledaš doma…nič jasno…pa še petek je…sobota, nedelja…pridem nazaj…je na dopustu…tista, ki nadomešča pa ne ve ker dela to ona.

Ja tko je to pri nas. In z njo se vidiva 10x na dan in pisarno ima tamle čez hodnik in po telefonu se službeno slišiva najmnj 5x na teden. Mislim da bi lahko vsaj enkrat čivknila…smo majhna firma in ji nebi bilo potrebno nikamor skakat.

Se pa strinjam da MORA odtrgati od plače…vendar ne, da potem, ko poješ že celo škatlico BILOBILA…in jo končno dočakaš…ti pomoli po nos papirje.

Pa še 15 000 SIT so mi preveč odtrgali…ne po njeni krivdi…ampak po krivdi kur na davčni. In ko je enkrat denar denar nakazan…se moreš kar močno potruditi, da ga dobiš nazaj.

In še to:
Nasledniji mesec mi je, pri aparatu za kavo rekla: spet polniš državni proračun… oglasi se pri meni, da si pogledaš kaj je….TKO SE DELA.

Pa ne se razburjat, sploh danes, ob 9 uri in 27 minut bo polna luna, pa še petek je…

Pa še to: domov nisem dobil nikoli nič. Bi pa res baje moral dobiti. Samo naša davkarija…denar znajo pobirat… to pa…vsaka jim čast.

…jaz sem se pritoževal v rokih, ne-plačal itd. pa na koncu so mi pobral… s stroški sodnika zraven…

jaz nisem dobila nobenega sklepa o prisilni izterjavi. ajprou?
in tudi une kure preden trgajo, lahko preverijo za kaj trgajo, ali pač odtrgajo tud če se zdajle kar nekaj zmislijo mi trgat. To se dogaja, ne boš verjela! od zunaj pač pride en piltek da morajo trgat in one trgajo. če mi kokodaka po firmi za vse, kar je meni na škodo, naj ap še za kaj, kar bi mi lahko bilo v korist!

Ravno danes je prijateljica dobila po pošti , da naj plača kazen , ker če ne bo plačala ji bo davčna blokirala transakcijski račun.
Mene zanima kako je to mogoče? Kako sploh kdo zve številko tvojega transakcijskega računa? A ni res, da imam jaz lahko odprtih več transakcijskih računov?? Brez, da bi kdo o tem kaj vedel?
Pa še to, kako zveš, koliko parkirnih listkov si dobil v preteklem letu, brez, da bi s tem kakšnega uradnika nehote opozoril nase? Jaz sem “pametno” obvestila redarstva zvesto metala stran.
Hvala za pomoč, me kar mal skrbi vse skupaj.
Čao, Jana

New Report

Close