Najdi forum

Mene pa zanima s čim zlatarji očistijo zlato, da se tako lepo sveti. Za srebro je rečeno, da ga čistiš s kolodontom samo kaj pa zlato?
Včeraj sem šla po prstan, ki so mi ga popravili k zlatarju pa se je tako lepo svetil.Najbrž obstaja kakšna tekočina ali kaj kar se da dobiti tudi nam navadnim smrtnikom.

hm…..to tud mene zanima…..komaj čakam kakšn odgovor…:) lp

Hmmm…. Saj se za srebro dobijo posebna čistla – tam se šele sveti… ne vem pa, če to obstaja tudi za zlato… Načeloma ga pa lahko poskusiš očistiti tudi s sodo bikarbono, ki jo raztopiš v vodi. Pa kaladont naj bi tudi pomagal :). Čeprav ne verjamem toliko v ta domača čistila – še posebej, če gre že res za pošteno oksidacijo nakita (srebrnega ali zlatega)… Poleg tega moraš vedeti, da se bo pošvedran nakit veliko manj svetil kot nov – če je lepo zbrušen, neoksidiran, ga pa res samo obrišeš s krpo in se zadeva sveti.

Ko sem nekaj kupovala v zlatarni, so mi dali dve krpici, različnih barv in kakovosti. Ena je za srebro, druga pa za zlato. Seveda pa je krpica za bolj površinsko glancanje, za pravo čiščenje pa jaz nesem k zlatarju.

Zlato je plemenita kovina zato ne oksidira, se pa zdrsa.

namoči zlato v alkohol . malo podrgni , pa bo tudi lepo.

NI VSE ZLATO, KAR SE SVETI, JE DEJAL – ZLATAR. SICER PA IMAJO ZLATARJI TUDI – ZLATE ŽENE. ALI NE ? MORDA PA ONE VEDO ?

New Report

Close