Najdi forum

pralno sušilni stroj Indesit

Mene zanima, če ima slučajno kdo pralno sušilni stroj Indesit, ki suši 4 kg. Meni se namreč dogaja, da se gumb sredi sušenja začne vrteti in se vrti v nedogled. Serviser je bil, pogledal, kao da dela, pa spet isto. Tudi če program “resetiraš” nič ne pomaga. Ima še kdo tak problem?

pri meni je bil enak problem, ko se je sredi pranja gumb začek kar okoli in naokili obračati. Je bil serviser prvič, pa nič. Drugič je poslal nekega vajenca -in ta je ugotovil, da ni elektronika ampak odvodne cevi (neki feder je bil nekje premočan, da stroj ni mogel vode ven spravljat, zato se naj bi mu zmešalo :))). Je tisti feder v odtočni cevi dal stran (menda je bil brez potrebe) in od tedaj ni problema. Pri meni so bili torej vodovodarji krivi.

Sušim pa raje na zraku, saj mi perilo iz stroja nekam čudno smrdi (neki vonj po stroju je).

lp

Jaz ga uporabljam in nimam nobenih težav. Stroj smrdi samo, če po pranju puščaš vodo v njem ali zapiraš pokrov! Vodo je iz gume treba skrbno pobrisati in pralni stroj puščati odprt, da se prezrači. Jaz sem zelo zadovoljna. Mislim, da si bom omislila istega novega od iste firme, samo 40 cm globine! Suši 5 kg, torej kapaciteto bobna. Enak stroj ima tudi moj brat, prav tako brez težav.

Hvala obema, predvsem Katjuši, če se bo pa še kdo oglasil pa sploh. Čakam…

No, Irena, sedaj pa vidiš kakšne so resnične izkušnje s sodobnim kombiniranim strojem Indesit. 🙂
Sušenje in pranje sta si tako različna procesa, da je taka kombinacija le nek kompromis. Tako pranje ne da vsega kar zmore in niti sušenje ne. Pralni stroj sploh ne sme puščati vode po pranju. Vrata je pa zelo priporočljivo puščati odprta.

Če je možnost je nabolje kupiti ločeno!!!

Hvala ti, zlata si!

Hotela sem reči, da je treba pobrisati VLAGO, ki ostaja v gumi (ne vodo). Se opravičujem. Voda seveda ne ostaja v mojem stroju, jaz pa popivnam še tisto malo vlage, ki je v reži gume, do suhega, nato pa pustim stroj odprt. V stroju tudi ne puščam stati vlažnega perila, s čimer preprečujem neprijeten vonj. Torej posuši in opere mi ta stroj zelo dobro, jaz sem zadovoljna. Mislim pa, da ni noben stroj popoln, vsak se lahko pokvari, ne glede na cenovni razred. Z iskalnikom lahko na tem forumu najdete kup pokvarjenih Boschev, Gorenjevih strojev itd. Zato še ne moremo reči, da je ta in ta stroj slab.

Pozabila si povedati:
1. Gorenje sploh ne dela kombiniranih strojev, ker je bolje imeti ločeno sušilni in pralni
2. da Gorenje proda na 10.000-e strojev v Sloveniji.
3. Indesit pa proda recimo več ko100x manj strojev kot Gorenje v Sloveniji
4. razlika je, če se pokvari nov stroj tam do 3 leta star ali že 7-10 let star, ko je pač normalno, da se nekatere stvari zamenjajo zaradi obrabe(guma, tesnila…)
5. Res je da, noben stroj ni popoln in da se vsak lahko pokvari ne glede na cenovni razred. Razlika je, da imajo nekatere firme v procentih veliko večji delež pokvarjenih strojev kot druge. Med njimi je žal tudi Indesit. Velika razlika je že med posamezni modeli iste firme. Nekateri modeli se pač bolje obnesejo kot drugi. Po pripovedovanju drugih se manj obnesejo tisti z digitalnim programom.

Hvala najlepša za vse! Če mi lahko uredite pri Gorenju še kakšen popust, bi se priporočila. Za Indesit se namreč nisem odločila, ker bi kršila zvestobo Gorenju, ampak zaradi nižjih finančnih zmogljivosti in torej cenovno ugodnejše variante kombiniranega stroja. Na srečo se mi ni pokvaril in deluje dobro. Verjetno pa tudi Bosch proda manj kot Gorenje v Sloveniji? Mislim, da je pri nas še vedno visoko (in upravičeno) zaupanje kupcev v Gorenje, sploh zaradi njihovega nenehnega tehnološkega razvoja. Vendar je dejstvo, da Gorenje ni več neka poceni znamka. Je priznana in znana po svetu, ni pa za varčni žep. Zavedam se, da je Indesit večinoma kopija, toda žal si vlaganja v Gorenje moj žep ni mogel privoščiti. Dalje si ni mogel privoščiti tudi razkošja ločenih strojev, ker se mi to pri današnji kvadraturi zdi potrata prostorov. Nisem pa vedela, da Gorenje nima kombiniranega stroja. Mislim, da ga bodo morda imeli kmalu? Po moje bo tržišče, v katerem prevladujejo mlade družine v prostorski stiski, terjalo tako usmeritev.

New Report

Close