Najdi forum

darilo zavarovalnice ob rojstvu otroka

Lp

zanima me, če kdo ve, mogoče kakšen agent,
Rodila bom prvega otroka.
Pri zavarov. triglav imam življenjsko zavarovanje in sicer kar 2 krat, enkrat preko firme in enkrat privat (življ. + nezgodno).
Izvenzakonski partner ima nezgodno zav. pri isti zavarovalnici in življenjsko pri zav. Grawe.
Menda naj bi mama ob rojstvu 1. otroka dobila izplačan določen znesek, kot nagrado. vendar mi je sedaj po telefonu uslužbenka Triglava rekla, da ni možno, KER partner ni življenjsko zav. pri Triglavu.
Ali je to res? Kaj se naj ne bi upoštevala le mamina življenjska polica?

Ali je možno izplačilo na podlagi partnerjevega in mojega nezgodnega zavarovanja?
Hvala vam za odgovore

Midva imava oba nezgodno zav. pri Triglavu in dobim za prvega otroka 750 EUR.

lp

To pa zdaj zanima tudi mene. Ta podatek mi je namreč nov. Tudi sama sem se življenjsko zavarovala pri Triglavu inrečeno mi je bilo, da dobim izplačana znesek pri rojstvu prvega otroka. Ker tudi moj partner ni življenjsko zavarovan pri isti zavarovalnici, potemtakem tudi meni ne bo pripadal tak znesek? hmmm, tega mi ni nihče omenjal, ko sem podpisovala papirje.
Ko boš kaj izvedela, prosim napiši. Res me zanima. Ta čas pa se bom seveda tudi sama pozanimala, kako je s tem.

Lp

A ti bi rada nagrado za svojega otroka??!!!

…..to so triglavske finte, da se zavaruješ. Če hočeš darilo, morta biti oba zavarovana, samo to ti najbrž takrat ko si podpisovala pogodbo ni nihče povedal?

To sicer ni nagrada, ki jo dobiš ob rojstvu, ampak kot neka “pomoč” in ne vem kaj je v tem slabega?

Ja, jaz pa vam povem iz prve roke, ker sem imela s tem izkušnje. Tako je bilo- prvi sin je bil star že 12 let, ko sem se zavarovala pri Triglavu življensko in nezgodno…Agent se mi je dobrikal in rekel, če bom imela še enega otroka in bom zavarovana že več kot eno leto….dobim ob rojstvu 1500 dm. Najbrž je bil 100%, da ,glede na starost sina, ne bom več imela otrok. V redu. Ni pa povedal, da mora biti zavarovan tudi mož oz. da moraš biti samohranilka.. Pa dobro je vedel, da sem poročena. Mi smo potem res dobili še enega otroka in glej ga zlomka, ko sem ga klicala, naj pride na obisk, da smo dobili dojenčka in da se bomo zmenili, je začel mutiti…Torej denarja ne bo, ker ni mož zavarovan oz. ker nisem samohranilka. Predlagal mi je, naj grem na socialno in prosim, za potrdilo, da sem samohranilka….Pa kdo bo dal poročeni mamici takšno potrdilo…Ampak se nisem dala in sem stvar dala v medije…..no podrobnosti ne bom razlagala…Samo toliko..čez čas sem denar dobila. Kajti, ko me je klicala direktorica zavarovalnice, sem ji razložila, kako sem bila zavedena s strani agenta…Svoje sem potem dosegla, a je ostal grenak priokus……..Torej, če bodoče mamice, če niste poročene potem O.K., če pa ste pa mora re biti zavarovan tudi mož…Samo agenti navadno”pozabijo” stvar razloži kot je potrebno.

Pri Tilii je tako, da morata biti zavarovana OBA.

….ja, agentje “pozabijo” marsikej povedat, pa folk nasede, čeprov se teli agentje še kako dobro poučeni o vseh fintah….samo kaj češ, plačani so od tega koliko polic napišejo, pa pol kr kej zamolčijo.

Ponavadi je potrebno prebrati pogoje zavarovanja. Pomemeben je DROBNI TISK!! ha ha ha (žal je res tako). Na polici piše, pod kakšnimi pogoji je mogoče dobiti pomoč ob rojstvu otroka.

Sicer pa je potrebno pred podpisom prebrati pogodbo in takrat pošteno izprašati agenta. Kar naj se poti – saj je za to plačan!!!

LP, Ela

New Report

Close