Najdi forum

S fantom kupujeva stanovanje. Zasledila sva, da so cene stanovanj na Planini v Kranju relativno ugodne.
Slišala sva, da je to naselje podobno kot ljubljanske Fužine. Kaj naj bi to pomenilo ? Verjetno ne nekaj lepega.

Ker je Planina zelo velika (Planina I, II, III) naju zanima katerih koncev (ulic) naj se pri najinem iskanju stanovanja izogibava. Katera naselja oziroma ulice priporočate ?

Kako je kaj s hrupom na Planini, povezava z Ljubljano, … dobrodošle so vse.informacije v zvezi s kvaliteto bivanja v tem naselju …….?

Hvala za odgovore.

Delfina

Ja, imaš kar prave informacije.
Nekaj “domorodcev” poznam, pa se ne pohvalijo kaj dosti (hrup, pa precej je droge tam naokoli…), glede ulic ti pa žal, ne vem svetovati.
Najbolje, da si prej sama malo ogledata okolico in ustvarita mnenje. Nekateri predeli mi delujejo zelo urejeni in prijetni za bivanje.
Glede povezav z Ljubljano ni kaj reči. Dobre so.

Veliko sreče pri izbiri!

Kot star ‘domorodec’ ti lahko zagotovim, da zagotovo ne gre za kakšno nemirno sosesko. Nisem sicer v bloku, ampak živim v lastni hiši ravno med njimi. Zagotovo pa je Planina 1 (najstarejši del) najmirnejša.

Sicer pa bi ti priporočil stanovanje na Planini 2 ali 3, predvsem zaradi bližine nakupovalnih centrov.

Tudi Andrejin nasvet ni odveč, obiščita nas enkrat podnevi pa kdaj tudi ponoči, pa bosta hitro verjetno dobila kar ugoden vtis. Mimogrede na Planini 3 živi tudi kranjski župan in jo je ravno pred nedavnim kar ugodno ocenil.

Pred izbiro je menda pametno malo povprašati stanovalce izbranega bloka, kakšna je situacija v njem in v okolici. Žal je res, da je v nekaterih blokih malce več nereda, hrupa in drugih težav zaradi stanovalcev, ki niso naši državljani.
Najdeš pa tudi take bloke, kjer sami Slovenčki vse zapacajo in uničijo.

Skratka, želim vama dobro izbiro – predvsem pa: dobrodošla na Planini v Kranju!

lp Tajfun

Jaz sem stanovala na Planini 1 in je bilo čisto ok. Res je, da vsak dan videvaš precej “južnih”, ampak so kultivirani (vsaj na Planini 1). Bolj greš proti Planini 2 in 3, slabše je. To je moje mnenje. Vsekakor pa je naselje veliko boljše kar se tiče varnosti in čistoče, kot v Fužinah.

Če je denar ovira, priporočam Planino, a le za začetek. Ko se pojavijo otroci, bi se jaz brez razmisleka odselila.

Če pa je možno, vama priporočam Šorlijevo naselje (zraven vojašnice). Meni je naselje zelo všeč – mir, čistoča, zelenje, …

Že to, da so cene ugodne (beri precej nižje kot drugje v Kranju), bi ti moralo dati vedeti, da je lokacija vse prej kot ugodna. Sem kar nekaj let živel na najbolj mirni lokaciji na Planini, pa me za noben denar ne spraviš več nazaj.

Hrup – načeloma niti ni sile, razen kadar slučajno zmaga Yugo fuzbal reprezentanca. Takrat ni varno biti zunaj, pa tudi v višjih nadstropjih se je bolje izogibati oken… Za novo leto – bolje od oktobra do polovice januarja, se je najbolje odseliti, če imaš kam…

Parkirati je bolj ali manj nemogoče, razen na obrobju, če ti pa že rata, pa tvegaš, da bo kdo zamenjal parkirišče za skladišče rezervnih delov. Dodaten hec nastane, kadar pade sneg – komunalcev ponavadi ni blizu, domorodci pa ali ne kidajo ali pa težijo z gajbicami.

Okoli blokov se zbirajo tolpe zdolgočasene mularije, ki uganjajo vse živo – predvsem pa puščajo za sabo kupe svinjarije. Več ali manj v vsakem bloku se najde kak pacient, ki kisa zelje v kleti. Ravno tako so lepo proporcionalno razporejeni tisti, ki skrbijo za glasbeno animacijo prebivalstva – pestro, da se razumemo…

Hm, kaj naj še naložim… Recimo tole: ker narod precej spufan, so bloki večinoma v precej slabem stanju, vzdrževanje je minimalno. Žalostno je videti v relativno novem bloku puščajoče žlebove, razbita stopnišča itd.

Kaj še? Povezava z LJ? Če imaš avto ena boljših Kranjskih variant za izogibanje jutranji gužvi. Če te zanima avtobus – pešaka čez Kokro v mesto. Do glavne avtobusne postaje bo kakih 20 minut.

Skratka, edini plus v bistvu je, da je na Planini vse nakupu. Od šol, vrtcev do štacun in lokalov, ki so nekateri odprti nonstop. Pa še peš v mesto ni daleč. Če si seveda upaš ponoči peš skozi “Twilight zone”…

Kvaliteta bivanja je torej bolj na nuli, edina malce bolj znosna lokacija je mogoče stara Planina – (samo Planina, brez 1, 2 ali 3). Tako. Če te še kaj zanima pa kar vprašaj.

Na Planini II sem živela dvajset let. Sedaj, ko smo se odselili ne bi šla več nazaj. Na začetku je bilo v redu, potem pa vedno slabše. Južna populacija zelo prevladuje. Sedaj se mi zdi še vse malo bolj razdivjano, ker so pač nekdanji otročki zrasli in imajo svojo mentaliteto, s katero marsikateri Slovenec ne shaja dobro. Zelo je odvisna mikrolokacija. Mi smo živeli v bloku, kjer je vseeno bilo nekaj Slovencev pa ne samo to, neposredni sosedje smo bili z eno bosansko in eno srbsko in eno hrvaško družino, pa ni bilo narobe NIČ. Tako, da posploševati ne gre. Je pa res, da je veliko družin v denarni in socialni stiski in to se odraža tudi na obnašanju. Osnovna šola na Planini II je po mojem mnenju slabša, ker je večino učencev južnjakov, ki jim niti ni do izobrazbe, Slovenci pa se lahko počutijo ogrožene, ker so v manjšini. Ko smo prodali stanovanje, nam je posrednik rekel, da cene res padajo, kar ima za posledico, da jih lahko kupujejo tudi ljudje z manj denarja, predvsem južnjaki, ki jih populacija normalno ne moti. In da bo to tako rekoč geto. Dejstvo je, da se večina Slovencev če se le da odseli.
Naj omenim še, da so nam ukradli tri kolesa in tri avto radie, stricu, ki je živel zraven, pa avto.
Planina ena je najstarejša, mislim, da so vsi že bolj kultivirani, na Planini II je največ Slovencev, na Planini III so najnovejši bloki, ampak ko sem bila nazadnje tam, si na dvoriščih komaj slišal slovensko besedo.
Je za pogledat. Izpade, da sem precej vzvišena, ampak na splošno smo Slovenci drugačni, je pa odvisno tudi od posameznika, kako se kdo s kom ujema.
LP

Stanovala sem v ulici Jaka Platiše. V mojem bloku, št. 11, so bili vsi normalni, blok pa zelo lep in domač…
Srečno…

Sem se že ustrašil, da ne vem, v kako neprijetnem okolju živim. Vsake oči imajo svojega malarja. Nekoga moti to, drugega ono. Iz nekaterih odgovorov diha nestrpnost to ljudi drugih narodnosti.

Ja, kje pa jih ni? Ko so jih pred leti kar z avtobusi vozili v Kranj, da so v Savi in drugod opravljali najbolj umazana dela, so bili pa v redu? Po vseh dosedanjih stikih s ‘ta junžnimi’ kot jih imenujete, sem spoznal kar nekaj dobrih prijateljev.
Po nekaterih lastnostih so pogosto celo boljši prijatelji kot domačini, če verjamete ali pa ne. Zato posploševanje ni na mestu.

Skratka, povsem varno se sprehodite po mestnih ulicah in tudi po Planini katerikoli čas. Smola pa vas lahko doleti tudi pred BTC-jem, kjer vam mladoletnik iz žepa mimogrede sune mobija in denarnico, kajne?

lp Tajfun

Nestrpnost ni čisto brez osnove. Konec koncev so več ali manj sami sebi hodili v Slo bloke zidat. Sedaj jih je pa ogromno brezposelnih na ramah Slo. In čisto uradne evidence kažejo, da je največ kriminalitete ravno med t.i. državljani Slo. Tudi jaz imam prijatelje z vseh koncev in so zelo dobri ljudje, ampak sociološko gledano je pa to tako kot sem napisala. Nestrpno ali ne.

Če kaj bereš kroniko v časopisu, je Planina dostikrat omenjena: streljanje, pretepanje, kraja. Malo zasleduj.

Ja grozno no! Tukaj mi več živeti ni!. Ne pretiravajte!

Na cesti proti Ljubljani je vsak dan več prometnih nesreč. Zasledujte malo!
Ne vozite se v Ljubljano, hehe.

Očitno res ne veš, kje živiš… Sicer pa kar se “taspodnih” tiče – nisem jih eksplicitno omenjal, sam sem imel več problemov z “avtohtonim” podalpskim življem, kot z južnjaki.

Primerjava z BTC je pa rahlo mimo – naredi raje primerjavo z ostalimi blokovskimi naselji v Kranju!

Lokacijsko ne morem opredeliti, kje dobis dobre in slabe sosede, divje in mirne ljudi, povsod se razumejo, povsod nam gre kdo na zivce, sploh pa v blokovskem gosto naseljenem okolju.V resnici niso krivi nacija in navade, temvec sam odziv na betonirano prenaseljeno okolje z visokimi bloki in stolpnicami. Zaradi samega obcutka, bi se odlocila za naselje z nizkimi bloki in zelenjem okrog, pa ceprav bi bilo zaradi financnih zmoznosti tam stanovanje manjse , manj komodno in starejse. pa veliko srece pri izbiri
Alenka

Dvajset let že živim na Planini in do zdaj tud enkrat še nisem umrl, niti kdo od mojih.

Takole ti svetujem: če se odločiš za stanovanje na Planini, išči v nizkih blokih.

New Report

Close