Najdi forum

Vem da ni problem zapraviti denarja… vendar, prišel je kar zajeten kupček katerega bi želela čimbolj oplemenititi, čez leto ali dve bi rada kupila z njim stanovanje (zdaj je denarja za nakup premalo) Strah me je raznih skladov da ne izgubim vsega skupaj, po drugi strani me pa mika, tudi borza. Ima kdo kaj izkušenj, mi ve kdo povedati kaj več kako donosno naložiti denar?

Hvala in lp
lotka

mene pa bolj zanima, kako si ga dobila? LP

Vezava v banki za nakup stanovanja…Saj si rekla, da rabis strehico nad glavo…LP

Zakaj ga pa ne bi investirala v kak posel??

Svetuj ji, kateri posel je 100 procenten zanjo in dobickonosen…LP

Modro varcevanje na NLB.

Će imaš dovolj denarja ,ga porazdeli: nekaj v banko ,nekaj v borzo .
Če ga imaš pa ravno toliko ,da ti bo z varčevanjem na banki uspelo priti do stanovanja pa naredi prav to.Ne špekuliraj preveč ,ker lahko ostaneš brez vsega !!! Stanovanje je pa predragocena zadeva ,da bi ga zapravila zaradi nepremišljene naložbe.

Ne ga srat z borzo, če o teh stvareh nimaš pojma. Idealno, da na hitro lahko izgubiš velikoooo denarja.

Najbolj varno je seveda v banki-razni načini vezave-vendar tudi najmanj donosno. Svetujem ti varčevanje v skladih-tistih z manjšim tveganjem-rastko, alfa , galileo…..
Preberi si malo na http://www.vzajemci.com.

Na splošno pa velja bolj varen način varčevanja = majhno tveganje = majhen donos. In obratno.

Na svojem mestu ne bi denarja vlagal v banko, delnice, sklade, ipd. Prvo kot prvo, so obresti v banki zanemarljive, ker enkrat sem dal, mislim da 0.5 mio sit vezati za pol leta in sem dobil ven cca. 40-50 jurjev več. Tko, da taka investicija v banki se ne splača, oz. ni dobičkonosna. V delnice jaz ne bi vlagal, ker se tudi ne spoznam kaj dosti v to, pa še preveč rizik je, valuta pa isti šmorn. Punca je predlani kupila $ in v enem mesecu izgubila 50.000 sit, ker je $ tolk dol padel. Takih stvari, kot so valuta in vrednost delnice pa mi navadni smrtniki tega ne moremo napovedati, ker pač preprosto nimamo svojega lončka pri koritu.
Jaz sem pred kratkim vložil nekaj denarja v en posel in mi je zacvetelo :)). Zaslužil se že veliko denarja. Še sam nisem mogel verjeti. In to v zelo kratkem času (beri: 3 tedne).
Tko, da se ti bolj take stvari izplačajo.
Pa uspešno naložbo ti želim!

Povej kakšen posel je to, ne se samo z njim hvalit.

Fejst, opisal si, kako in kje si denar izgubil, potem pa napišeš da si vložil v posel in mastno zaslužil. S tem si nobeden, ki o tem ne ve nič (mi tukaj) ne more nič pomagat. In ker čisto slučajno tema teče o pametenih naložbah, prosim z besedo na dan, povej kaj več no.

Ne bo povedal in mi mu tudi ne bomo mogli nohtov dol vleci……LP

Morda je pa samo tako prefrigan, da vas je zrajcal in vam bo sedaj ponudil kako piramido :)))))

Posel, ja, ta denar imam od ostanka posla, hvala bogu da ga je kaj ostalo, zdaj pa moram kaj pametnega s tem narediti. Posel sem zaprla in ne upam si v teh časih tvegati še v kaj, da ne ostanem brez vsega. Kot rečeno, v prihodnje moram priti do stanovanja ker ga sedaj nimam. Še vedno bi kaj več rada vedela o borzi, mogoče pa ni tako slabo, le da mi nevedneži ne vemo nič o tem pa se bojimo da se nasankamo. Ampak tisti ki znajo živijo krasno od tega. Kdo kaj ve o tem? Nekako se nagibam k temu da se iz enega kupčka denarja da marsikaj narediti. Prosim še za kakšno informacijo.

lotka

Še enkrat jaz!
Borza je cela znanost, zato samo na tem forumu ne boš našla neke gotove formule za kaj narediti iz tvojega kupčka denarja.
Če se res želiš spustiti v te vode-ja, zakaj pa ne!!??V tem primeru pokliči katero od borznoposredniških hiš (npr. ILIRIKA,…).Tam imajo ljudi z ustreznim znanjem, ki ti bodo znali svetovati.
Svoj denar ali del denarja lahko zaupaš brokerju, ki ti vzame dol. provizijo in (ponavadi) ustvari dobiček.
Sorry, nočem bit full pokroviteljska. Samo želim ti, da se ne prenagliš.
Veliko uspeha!!!

investicijski skladi imajo tudi kar lep donos.

najbrž je fejst posodil denar za mastne obresti. Moj sin si je tako izposojal denar, in zabredel v grozne dolgove. Drugi imajo že mercedese na njegov račun. Sam jepa pobegnil, da ga ne bi še ubili.

Joj, joj! Pa ste me napadli!!! :)))
Jest sem samo povedal kaj sem naredil s svojim denarjem. Nisem nobena posojilnica, piramida, mafija, pa kaj vem kaj še.
Odprl sem čisto legalen posel, ki mi dobro gre. Pa nisem nič ponujal, pa ne rajcal (no, če sem koga, naj mi ne zameri), pač pa sem dal samo nasvet.
Pač, vsak bo dal svoj denar tja, kjer mu najbolj odgovarja.
Pa lep pozdrav vsem skupaj!

Ok, če bi vsaj povedal, pa nisi.

Borza (in s tem tudi vzajemni skladi) so kratkoročno in mogoče tudi dolgoročno neperspektivni.
Jaz ti svetujem 3 mesečno vezavo na banki, takrat pa novo odločitev, ki je lahko ali ponovna 3 mesečna vezava ali pa naložba v vzajemne sklade. Za sklade se odloči, če bodo v naslednjih 3 mesecih dovolj padli (10 – 15%) in če bo iraška kriza končana.

LPL

New Report

Close