Najdi forum

mene pa zanimajo vaše izkušnje v zvezi s spolnostjo po porodu. sem že čez 30 in načrtujem prvega otroka. bojim se, da se mi bo nožnica preveč raztegnila in v spolnosti ne bom mogla uživat tako kot zdaj.z vprašanjem ne mislim na čas takoj po porodu, ko so prisotne še rane, ampak kasneje, recimo čez pol leta ali več, da bi se poznala razlika, da bi (če se lahko tako izrazim) manj čutila.
o tem se praktično nikjer ne govori, tako, da nimam pojma, kakšne so izkušnje žensk v zvezi s tem. bom hvaležna za vsak odgovor, se pa opravičujem, če se bo komu zdela tema preveč občutljiva oz. neprimerna za ta forum.

Sama sem imela kar nekaj problemov. Bila sem šivana,imam zelo nizek bolečinski prag, s tedanjim partnerjem sem imela takrat precej problemov in spolnost je zame predstavljala nekaj grozljivega.
Je pa tako, da marsikatra ženska teh problemov nima in v seksu uživajo .

Vzemi si čas zase, ko boš to potrebovala…obrestovalo se bo.

Obilo veselja ti želim

Draga moja, najprej nosečnost, potem uživaj v nošenju trebuščka, pripravi na prvega otročka, nato porod in materinstvo, potem pa šele problemcek kako bo z spolnostjo po porodu. Lahko, da bo tako kot prej, ali malo drugače, ampak do takrat je še daleč in ti bomo delili nasvete ob pravem času. Ne obremenjuj se že sedaj, ko sploh ne veš, ali boš nasvet potrebovala.

Uživaj in misli na kaj lepega!

Ne skrbi. Res je da pride do manjših problemov takoj po porodu, sploh če si šivan. rane se morajo zaceliti. Sploh če veš, da ko si šivan tudi sedet ne moreš :)) Nožnica se skrči, mišice krepiš z ustreznimi vajami in tudi spolnost postane taka kot prej. Če ne še boljša, ker ti tudi porod (sploh če imaš moža s sabo) da določeno mero samozavesti in spoznanj o samem sebi.
Pa srečno in naj te nikar ne skrbi.

Za naju lahko rečem, da je spolnost še boljša kot pred porodom, saj je to tudi ena od življenskih preizkušenj. Mož je bil zraven pri porodu, šivana sem bila zelo, prvi spolni odnos pa je bil 3 tedne po porodu. Prez posebnosti (v zdravstvenem smislu) drugače pa enkraten. Želela sva si eden drugega tako zelo močno, da nisva mogla čakati “zapovedanih” 6 tednov. Brez bolečin, sicer nežno – akrobacije so prišle na vrsto nekoliko kasneje. Pričakujemo drugič, spolnost med nosečnostjo pa tudi ni slaba. Na začetku sicer nisem bila ne vem kako zainteresirana – posledica hormonov, kasneje me je kar razganjalo, sedaj pa smo že tik pred zdajci in je to tudi večji fizični napor, saj imam trebuh kot balon. Ampak mi se do konca ne damo. Upam, da bo tako tudi po porodu. Je pa res, da imam zelo razumevajočega moža, ki bere moje misli, kar je včasih tudi fajn. Pa lepega Valentinčka.

Če te skrbi , da boš preveč raztegnjena, reči zdravniku, naj mal več zašije !

He he he svetnik ti si pa FACA!

LP, Aneja

P.S. Prav imaš :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

He he he svetnik ti si pa FACA!

LP, Aneja

P.S. Prav imaš :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Koko veš, če me sploh ne poznaš ?

kar se občutkov glede nožnice tiče, verjemi, da ni razlike.
pridejo lahko druge težave, kot je posledica šivanja, posledica preutrujenosti ipd.
glede tega kar si ti vprašala, si lahko BREZ SKRBI.

saj po porodu te bo itak minilo kar za lep čas, žal…

Moje izkušnje s spolnostjo po porodu so bile ok, ker nisem bila šivana. Pa tud odvisno je od partnerja. Kar se pa tiče o potrebi po spolnosti po porodu je pa čist odvisno od posamezne ženske. Sploh se ne obremenjevat s tem zdele ampak uživej v nosečnosti, ker je to nekej najlepšga kar se ženski lahko zgodi. Spolnost bo pršla pol po porodu čist spontano, sej boš sama vidla kako bo.
Velik sreče pri porodu vsem trem … če bo očka pr porodu…. A ja pa še to ne mislt, da se ženska moškemu kao zagravža .. kot eni pravjo. To je odvisno od moškega posebej kako na te stvari gleda. Sploh ni sam porod tko grozn pa ne vem kaj še vse. Moj je bil full hepi kje bil zraven in se mu ni nč gravžal…
Uživej

New Report

Close