Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja porod pri 35.-37. tednih

porod pri 35.-37. tednih

Zanima me, če je katera rodila med 35 in 37. tedni nosečnosti. Kako težki je bil otrok ali je imel otrok težave z dihanjem? Se je porod napovedoval ali je bilo nenadno?
Vesela bom kakšnega odgovora!
Lara

Rodila sem dvojcka pri 35 tednih, oba sta imela dihalno stisko in ni mi bilo nic fajn. K sreci so zdravila prijela in cez par dni sta bila OK. Samo se ogrevano posteljico sta potrebovala kaksen teden. Toda zaradi nedonosenosti sta tezje sesala in je bilo dojenje cela umetnost. Porod pa so mi umetno sprozili zaradi nosecnostne holestaze. Ce bi se lahko odlocala, bi bila raje noseca kaksen teden vec kot manj.
pozdrav,
n.

Oba otroka sem rodila v 36. tednu. K sreci nista imela tezav. Prvi je bil tezek 2910 g, fantek, puncka pa je bila tezka 2800. Obakrat sem imela svoje popadke, tako da je ze moralo biti tako. Zadnje tedne je res priporocljivo vec pocivat, da ne bi s cim sprozila prezgodnji porod. Ni dobro ne za otroka pa tudi za mamico ne, ce je prehitro.
Zelim ti porod ravno ob pravem casu za oba!!

Pred štirimi meseci sem rodila v 36 tednu. Deklica 3320g 51 cm. Nismo imeli nobenih težav. Le v porodnišnici jo smatrajo kot nedonošenčka in sva ostali tri dni več notri. (zaradi zlatence, ki se menda pri nedonošenčkih pojavi kasneje- pri nas se ni oz. zelo v blagi obliki) Tudi cepljene sva bili šele peti dan. Začelo pa se je brez popadkov samo malce čuden pritisk sem čutila. Pa sem se odločila in šla v porodnišnico tam pa so me kar takoj dali rodit. Že na klistirju sem dobila svoje popadke in čez 1,5 ure smo rodili. Rodila sem četrtič -prvič v 35 tednu ( 2500g 48 cm) drugič ob roku(3780g 54 cm) tretjič v 36 tednu(3150g 51cm). Zmerom je bilo vse vredu. Le trejič je deklica imela infekt minigokoka pa se je vse srečno razšlo.

New Report

Close