Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja daljša odsotnost iz vrtca

daljša odsotnost iz vrtca

Najprej lep pozdrav vsem, imam pa eno vprašanje in sicer: imam hči in sina, ki obiskujeta vrtec. V načrtu imamo operacijo žrelnice pri obeh, tako da bosta praktično cel junij odsotna.Vem, da lahko v juliju in avgustu vložiš nek zahtevek za nižje plačilo vrtca za čas, ko so otroci odsotni, kaj pa v tem primeru, ko bomo odsotni junija in gre za zdravstvene razloge?

Hvala za odgovore in lep dan še naprej!

Mislim, da dobiš zdravniško potrdilo, če je otrok odsoten oz. ne obiskuje vrtca cel mesec. In s tem uveljavljaš nižje plačilo.

Odvisno od občine,kjer otrok obiskuje vrtec. Naša občina absolutno ne prakticira tega nižjega plačila. Vem, da v Ljubljani imajo ta sistem, da pač napoveš, da otroka več kot 3 tedne ne bo v vrtec in plačaš mesečni pavšal okoli 5 tisoč. Jaz sem potem poklicala v naš vrtec, ker nas tudi cel avgust ni, pa so me lepo odpravili, da je vse to odvisno od tega koliko je občina “bogata” in koliko je čakajočih otrok za v vrtec. Lahko sicer otroka za ta čas izpišemo iz vrtca, če nočemo plačat cel mesec oskrbnine, samo potem se spet postaviš v vrsto čakajočih za v vrtec! Tako pri nas s tem ni nič in enostavno v avgustu namesto 40.000 SIT za obe plačamo kake 37.000 SIT. Toliko o tem plačilu pri nas.

Tudi pri nas je tako (okolica Ljubljane) kot pravi Tamara. Ne pomaga niti zdravniško potrdilo. Res je vse odvisno od občine. lp

V Šiški je pa tako, da lahko uveljavljaš rezervacijo z znižanim plačilom od 1.6. do 30.9.
pogoj je minimalno 30 dni odsotnosti v enem kosu, prijavi se teden dni pred začetkom z obrazcem, ki se ga dobi v vrtcu. Plačilo za en mesec je lani znašalo približno 7 tisočakov za vsakega otroka.
najboljše bi bilo, če se pozanimaš pri upravi vašega vrtca.

New Report

Close