Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Ozdravljen rak na pljučih?!

Ozdravljen rak na pljučih?!

Spoštovani!

Pisala sem vam pred nedavnim zaradi očetove bolezni. Prebolel je raka na pljučih, bil je operiran in obsevan. ZDaj je vse za njim. Naj povem, da se oče odlično počuti, nikoli ni dajal znakov bolezni. Star je 46 let. Zdaj ima le še kontrole pri zdravniku, ki ga je operiral. Danes je bil zopet in ko sem brala izvid, me je stisnilo. Na zunanjem delu 7. rebra ima bulico. No, da ne bom nakladala, bom prepisala delček izvida:

Ob 7. rebru dve okrogli leziji ( 15mm), pritrjeni na rebro. Notranja je v srednji aksilarni črti, zunanja pa v sprednji.
Ni znakov za recidiv
Znan močan emfizem v desnem zgornjem režnju( prosim za razlago tega )

Za diagnozo se bomo odločili na konziliju

Torej, kaj bi to bilo? Upam, da ni nič hujšega.

Lepo prosim za vaša mnenja.

Hvala vnaprej in lep pozdrav

Recidiv pomeni ponovitev. In napisali so, da ni znakov za ponovitev bolezni.

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Kako prebolel raka? Koliko let pa je ze brez simptomov?
Ce ni imel vec tumorja ali metastaz, to pomeni, da ni bilo vec simptomov.
Kdaj pa je bil nazadnje sevan?

Kar se izvida tice, ne vidim, kje da bi imel kaksno bulico? Lezija je bolj p/oskodovana sprememba tkiva (lahko tudi od sevanja, vnetja ipd.);

ni znakov recidiva, pomeni, da ni videti ponovitve raka… to se vsekakor dobro slisi.

O stavku, da se bodo odlocili za diagnozo, bi lahko filozofirali na dolgo…
Dokler se simptomi niso tako razlocni, se diagnoza ne spozna vedno.

Emfizem je nabiranje zraka, npr. napihnjena pljuca (ne poznam pa besede reznje).
LP

Pljuča so sestavljena iz režnjev. V grobem so v desnem pljučnem krilu trije režnji ( spodnji, zgornji, srednji ), v levem pa dva režnja.

Seveda se režnji delijo še naprej na lobuse…….

Recidiv res pomeni ponovitev osnovne bolezni – ampak primarne v kar meta ne spadajo.

Najlepsa hvala 🙂
Ja, zdaj vem, to bo po nemsko “Lungenlappen”; pa latinsko bi tudi slo: reznji so torej lobusi (v desnem: L. superior, L. medius, L. inferior). Ti se seveda spet delijo v segmentne lobuse, ja.
(sem zelo vesela za vsako besedico, ki je ni treba iskat po slabih slovarjih;)

in vidim, da nismo dovolj razlozile, da ce ni ponovitve raka, da se metastaze vseeno niso izkljucene.
Verjetno pa so kaksne lezije po sevanju… bomo videli
Se enkrat hvala.
LP

emfizem–razširjenje dihalnih prostor distalno od terminalnega bronhiola,

lp

Pozdravljeni,

prosim,da mi pomagate.Oče je dobil izvide (jih bom podrobno opisala) in ne vem natančno za kaj gre.

Leta 93 je bil zdravljen zaradi tbc v desnem zg. režjnu, BK negativen.Leta 99 je bil hospitaliziran zaradi povečanja okrogle lezije desno zgoraj.Ugotovljen počasi rastoč hamartom, operacija ni bila indicirana.Pred 5 leti je dozivel MI, zdaj jemlje Lorista in Aspirin 100.Na pregled prihaja zaradi pataloškega rtg pc. Slikal se je pred enim mesecem ob blažjem resp.infektu. Zdaj ne kašlja, afrebrilen, ne diha težko.Ni shušjal.
Izvidi:
Rtg pc 16.6 tehnično slab, zato ga ponovimo (pa+profil):v desnem režnju okrogla lezija premera 20x22mm.Leta 99 je bil premer lezije 13mm (merjeno na CT).
Hemogram 17.6.:L 9,6 HB 180 trombo 191 CRP 8
Spirometrija:restrikcija lahke stopnje. VC=2.76 (70%), FEV 1=2,34 (76%). Po Berodualu se VC zviša za 10 %, FEV 1 pa samo za 4 %.
Ekg:brazgotina MI spodnje stene.Sin.ritem 88/min
Mnenje pulmol.-rtg konzilija

Hvala za odgovor

New Report

Close