Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Nolvadex

Nolvadex

Zdravo vsem skupaj, nekaj časa me ni bilo, zdaj pa imam eno vprašanje.
Zanima me, v kolikšni meri imate tiste, ki jemljete Nolvadex, težave, ki so navedene kot stranski učinki zdravila. Pred tremi meseci so mi odkrili rak na dojki,bila sem že operirana, nikjer drugje ni bilo nič pozitivnega. Sedaj sem pri onkologinji dobila Nolvadex in, odkrito povedano, me je strah posledic jemanja.
Hvala vsem, ki mi boste povedale kaj o tem

vesi

Pozdravljena!
Načini zdravljenja hormonskega raka so različni. Nolvadex onesposobi delovanje jajčnikov, da le ti ne proizvajajo hormona estrogena. Namreč očitno si imela velik procent pozitivnih estrogenskih receptorjev. Z zdravilom te bodo potisnili v umetno menopavzo. Sama sem imela hormonsko odvisnega raka, vendar pa so meni odstranili jajčnike. Torej načini zdravljenja so različni.

O odzivih na zdravilo, ti tako sama težko pišem. O težavah vem samo iz pripovedovanja. Rečem ti lahko le to, da bolj pozitivno kot sprejmeš zdravljenje, lažje je zate. Vendar je res, da boš gotovo občutila vse težave menopavze. Po izbiri zdravila sklepam, da si mlajša in še v rodnem obdobju.

Torej vsaka bolnica ima prilagojeno zdravljenje, ki naj bi pri njenem raku dalo največjo možno ozdravljivost. Torej tudi to zdravilo vzemi kot nekaj pozitivnega. Več pa ti bodo povedala uporabnice zdravila, oziroma pobrskaj po forumu.
Srečno Majda

Zdravo, Vesi,
lahko ti povem svoje izkušnje z Nolvadexom, čeprav ga jemljem šele 4 mesece. Stara sem 45 let in razen tega, da se je začela menopavza, nimam nobenih drugih težav. Je pa pametno, da si bolj pod kontrolo pri ginekologu zaradi večje možnosti raka na maternici.
Ampak tudi če se pojavljajo kakšni stranski učinki (seveda ne prehudi), mislim, da je pametno zdravilo jemati – saj tako tvoji lastni hormoni, ki kljub meni še vedno nastajajo, ne morejo spodbujati rasti tumorja.
Kar brez strahu!
Pozdrav,
Ajda

Hvala vama za odgovor, čeprav še nisem prepričana, da je vredno reskirati še enega raka, pa čeprav ozdravljivega. Strah pri jemanju zdravil, ki imajo toliko stranskih učinkov vedno obstaja, potrebno je samo pretehtati koliko plusov ima pozitiven učinek zdravila. V
Ker vem, da je zdravilo že kar menda veliko let v uporabi, bi bila vesela, če bi se mi oglasila katera, ki več let jemlje Nolvadex.
Vsekakor se strinjam, da je treba predpisana zdravila jemati, vendar bi samo rada vedela, kaj me čaka od vsega naštetega.
Hvala še enkrat, verjetno bom potrebovala veliko poguma, da se bom navadila živeti s to boleznijo (čeprav trdijo, da je bilo to samo na tem mestu in da ni nobenih drugih znakov, da je rak kjerkoli drugje).

Lep pozdrav

vesi

Moja Tašča je Nolvadex jemala 4 leta. Ni govorila o nobenih težavah.

Lepo pozdravljena!

Moja mama je bila operirana zaradi raka na dojki pred šestimi leti. Nato je bila deležna kemoterapije in nato je več let jemala Nolvadex, kar je prineslo predčasno menopavzo. Rada bi povdarila, da ne glede na morebitne stranske učinke Nolvadex pomeni veliko zaščito pred ponovitvijo bolezni. Samo verjetnost pojava stranskih učinkov naj te nikakor ne odvrne od zdravljenja. Če pa bi se slučajno pojavili težji, ti bo svetoval zdravnik. Moja mami se danes pocuti krasno, moram pa ti povedati, da se od kar ne jemlje Nolvadexa veckrat vprasam o njenem zdravju.
Nolvadex torej ni za okras!!! Sciti pred ponovitvijo bolezni!!!!
Kako ziveti z menopavzo pa danes ni nobena skrivnost vec!

Pozdravljena Vesi!

Tudi jaz uživam tablete Nolvadex že dve leti. Tako kot so napisale že moje predhodnice, s temi zdravili povzročijo umetno menopavzo. Sama to doživljam še kar vredu, če izvzamem prekomerno potenje in vročinske oblive. Če pa dobro razmislim raje prenašam to, kot pa ponovitev bolezni.

Želim ti vse dobro.

V bistvu Nolvadex prekrije receptorje- prijemališča za hormon estrogen na različnih celicah po telesu, tudi pri morebitnih rakavih. Ugotovili pa so, da nima posebnega učinka pri tistih ženskah, ki imajo tudi pozitivne herceptinske receptorje. Tudi Nolvadex ni 100 procentna zaščita. Kakorkoli se boš odločila, se boš odločila izključno zase in tako sprejela tudi polno odgovornost za posledice. Koliko si pa stara?
ŽIVA

Moja mama je bila 5 let na Nolvadeksu, zdaj po dveh letih ko je prenehala z jemanjem pa je hudo. rak želodca, jeter, pljuča verjetno povsod. Tako da..

Še ena, žal je pri meni podobno. Nekatere še 5 let nimajo,…ampak sedanje stanje medicine je na taki razvojni stopnji. Pa tudi tistih nekaj let, mesecev, moramo vzeti kot podarjene in jih polno preživeti.
Živa

New Report

Close