Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? pljučni rak

pljučni rak

Zanima me kekšni so prvi znaki pljučnega raka in pri katerih letih se začne pojavljati oz koliko let kajenja?

Lp

Plučnega raka je več vrst in niso vsi od kajenja. Moja mama ni nikoli kadila, a je pri 51 letih zbolela za pljučnim rakom. Prvi znaki? Kašelj. Pri njej je bil to kašelj brez izpljunka. Pa utrujenost. Najprej je bilo govora o pljučnici, ki pa to bi bila.

pozdravljeni,

odgovorite mi prosim na vprašanje;
ati je bil pred enim tednom poslan na IPP zaradi bolečin v prsnem košu (pri splošnem zdravniku EKG b.p., sum na ETv pljučih), RTG PC pokazal formacijo v sp. delu levega pljučnega krila, poslan k pulmologu, pri pulmologu ponovno slikan, lab.preiskave, napotnica za CT pljuč (sum na tumor) in kardiorespiratorni center zaradi ocene po o.p.
Zanima me sledeče:verjetnost po ca pljuč (ali je potrebna potrditev ca s bronhoskopijo ali je dovolj le CT, vidne metasteze na CT, urgentnost onkološke th, preživetje, ali je vsak tumor pljuč nujno ca?…prosim za čimprejšnji odgovor, ker je ati še mlad, nekadilec, profesionalno ima opravka z bencinom in njegovimi hlapi

hvala maja

Draga Maja!
Za diagnozo karcinoma pljuč ni dovolj le CT!Treba je narediti bronhoskopijo!!
Zdravljenje pljučnega raka pa je odvisno od vrste raka ter seveda stadija.Ponavadi(ne pa vedno!) pridejo tovrstni bolniki z napredovalim oz.metastatskim rakom, ker ti tumorji dolgo ne delajo nobenih težav, če pa ga ugotovijo dovolj zgodaj, je zdravljenje lahko zelo uspešno!!In še to…vsak tumor pljuč ni nujno karcinom, imamo tudi benigne tumorje pljuč, ki so pa žal zelo redki…
Lep pozdrav in vse dobro!

bronhoskopija mora biti narejena da lahko vzamejo vzorce in jih pošljejo na patološke in citološke preiskave.včasih tud to ni dovolj in je potrebna ct vodena punkcija.

Pozdravljeni!

Jaz imam pogoste bolečine v predelu pljuč. Dogaja se mi ko se uležem v posteljo, kavč…
Ali so to prvi simptomi pljučnega raka?

Prosim za odgovor na email [email protected]

Tast ima potrjen rak na pljučih,pred nekaj dnevi je bil poslan v Bolnico Topolšica zaradi kašlja,po treh dneh odpuščen.Na odpustnici so diagnoze,ki jih ne znamo razbrati.Prosim,če nam lahko razložite in ali je stanje resno,ali se rak.celice razširjajo?Hvala in lep pozdrav!

J20.9 Akutni bronhitis,neopredeljen
J96.0 Akutna respiratorna odpoved
Z08.2 St.po KT razširjenega mikrcelularnega Ca srednjega pljuč.režnja-T4N2M1
C78.1 Sekundarna maligna neoplazma mediastinuma(MEDPLJUČJA)
C78.0 Sekundarna maligna neoplazma pljuč
E11.9 Insulinsko neodvisna sladkorna bolezen brez zapletov

New Report

Close