Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Benigni tumor na dojki

Benigni tumor na dojki

Lepo pozdravljeni vsi na forumu. Upam, da mi bo kdo znal pomagati s kakšnim odgovorom. Že približno 6 let imam na levi dojki benigni tumor. Ves ta čas hodim redno na preglede, kjer mi ga približno 3-krat letno tudi punktirajo. Sama si želim, da bi mi tumor izrezali, vendar mi ga nobeden onkolog do sedaj ni hotel, češ da je premajhen in nenevaren. Zanima me ali se lahko iz benignega tumorja razvije maligna oblika oz. ali je možnost za razvoj rakave tvorbe iz benignega tumorja kaj večja kot za razvoj rakavih celic “iz nule”. Hvala za odgovore in lep dan želim.

Poskusite odgovor dobiti pri dr. Leskovšku (plastični kirurg):

http://med.over.net/phorum/list.php?f=91

Če se v šestih letih ni nič pokazalo, je bržkone bojazen odveč. Zato pa imaš kontrolne preglede, da te ne bi skrbelo. Lahko si srečna in vesela, da si zdrava in se ni nič izcimilo iz tega.

Upoštevaj nasvete o samopregledovanju dojk in sproščeno pokramljaj z onkologom ob kontrolah. Ko bo videl, da te zanimajo podrobnosti, ti bo gotovo podrobneje pojasnil, zakaj poseg ni potreben. OK? :)))

Pozdrav,
Janez

Živjo! Hvala za odziv. Zanima pa me, zakaj meniš, da naj bi se o tej zadevi obrnila na dr. Leskovšak kot plastičnega kirurga? Lp

Draga ona27,

o benignih tumorjih dojk smo tukaj že veliko napisali. Pri mladih ženskah so zelo pogosti. Obstajajo strokovne dileme o tem, ali jih sploh odstranjevati. Seveda se zdravniki raje odločajo za spremljanje kot za odstranitev, saj je odstranitev invazivni poseg v telo. Vendar tudi sama ne razumem, zakaj vas trikrat letno punktirajo, če je tumor premajhen za odstranitev. Trikrat letno punkcija vseh šest let?! Morda so punkcijo ponavljali, ker niso dobili tkiva tumorja? Punkcija za vas gotovo ni prav prijeten poseg, ima tudi določena tveganja, in je za spremljanje tumorja nesprejemljiva. Pozanimajte se, kakšna je histološka diagnoza tumorja (iz katerih celic je sestavljen) in ali se je glede na število punkcij z leti spreminjala (so bile kdaj celice spremenjene) – morda vam lahko potem povem kaj več.

Lepo vas pozdravljam,

Irena

New Report

Close