Najdi forum

Pozdravljeni!

Sem mama dveletnice. Punčka je precej občutljivo bitje, drugače pa zelo živahna in razigrana. Od septembra je v vrtcu, kjer po prvih uvajalnih težavah in boleznih zelo uživa.

Sedaj pa se že skoraj dva tedna spopadamo s strahom pred spanje. Bila je malo prehlajena, z rahlo vročino in doma. Začelo se je tisti teden najprej s popoldanskim spanjem. Naj povem, da od enega leta starosti hodi spat sama, kdaj pa kdaj se je malo pritožila, ampak načeloma, je v postelji prav uživala, se še sama zabavala in sčasoma zaspala.
Sedaj pa želi da jo božamo in smo ob njen. Postelje se prav boji. Jokati začne že po večerji, ko se začnemo preoblačiti in umivati. Ne obleči pižame,… Prav histerija jo grabi. Histerijo začne zganjati tudi ponoči, če se zbudi. Tako zdaj že postaja navada, da na koncu pristane v najini postelji in še to mora ležati tako, da se me dotika. Zjutraj tudi želi čimprej vstati in okrog šestih sedaj že vstajamo, prej smo mirno spali do 8h, pa tudi če se je zbudila, se je še sama zabavala.
Probali smo že vse, lučko,… sedaj dva dni zaspi tako, da jo najprej malo božam, potem samo še sedim ob postelji, potem pa ko že skoraj spi, grem ven rekoč, da grem samo lulat in pridem takoj nazaj – v tem času potem zaspi. Se pa ponoči zbudi in takoj panika in danes sem že zombi…
Ni mi jasno, kaj jo je pičilo kar naenkrat. Nikoli ni bilo problemov, tudi nikoli ni spala pri luči, vedno smo ugasnili luč in priprli vrata sobe in je bilo vse ok. Zanimivo pa, da ta teden v vrtcu pa nobenih problemov, zaspi brez težav.
Torej kaj je vzrok, samo trma ali kaj drugega??? Kako ravnati?
Hvala za ideje! Lep vikend!

Spoštovani!

Res ne morem ugotoviti kakšen konkreten razlog, da se je deklica zdaj odločila, da bo spala z vami. V vrtcu je veliko novih doživetij, okolje je vedno večje, spremenil se je verjetno tudi čas spanja in vstajanja.
Verjetno gre za prehodno obdobje, vseeno bi vam pa predlagala, da greste v k njej v posteljico, ko si bo to zaželela in vi odhajate. Glede na to, da je že spala v svoji sobi, ni potrebno, da hodi k vam v spalnico.
Morda je prej hodila kaj kasneje spat. Ponavadi se pojavijo take težave, ko otrok spremeni ritem, še ni zaspan, ji je dolgčas…potema pa se vznemiri in še težje zaspi.
Vem, da je mučno tako prebujanje in vandranje ponoči iz postelje v posteljo. vendar bo tudi to minilo.
Držite se!

Pišite še!
pozdravček
Dragica

*********************** Vrtec Pod Gradom Praprotnikova ul.2 1000 Ljubljana tel.:01-2412-600 fax.:01-2412-611 <mailto:[email protected]> <http://www.vrtec-podgradom.org>

New Report

Close