Najdi forum

orbitrek in hujšanje

kako vam gre hujšanje in orbitrek? mate pozitivne ali negativne izkušnje s tem. jz hodim dva tedna na orbitrek v fitness za 45 minut. ker si ful želim zgubit ene 5 kilogramov. pa me zanima če sem se prav lotila zadeve. al se mučim kar v brezveze. ene par mojih kolegic prav da je zgubilo kešno kilo….zdej me pa zanima tudi vaše mnenje.
en lep dan

Vsak, ki ustvarja kalorijski primanjkjaj hujša. Celo ni pomembno kako ga ustvarja.
To kar je pomembno je, da ne smemo zmanjšati vnos kalorij pod limit, ki je zdrav za naše telo. Torej moramo pojesti vsaj toliko, boljše nekaj več, kot potrebujemo za bazalni metabolizem.

Moja formula je : ne jej manj, porabi več.

Iz tega izhaja, da se z orbitrekom, da shujšat, če poješ manj kot si porabila. To pomeni, da sploh ne moraš jesti manj, kot tedaj ko nisi vadila, čeprav je pametno narediti analizo hrane, ki si jo do sedaj jedla in “nezdravo” hrano zamenjati z “zdravo” hrano.

Glavna prednost vadbe, poleg porabe kalorij med vadbo je ta, da krepimo naše mišice, ki dodatno, tudi po vadbi porabljajo več kalorij kot bi sicer in nam obenem dajejo bolj čvrst in zdrav videz.

New Report

Close