Najdi forum

Tekaška športna oprema

Pozdravljeni !

Upam, da je mogoče še kakšna ženska med vami oz. nami, ki ima podobne probleme kot jaz. Športne tekaške stvari ponavadi kupujem v Avstriji, ker enostavno pri nas ne dopim ženskim modelom. Včeraj sem bila v Hervisu in sem bila spet popolnoma razočarana, ker so imeli samo moške tekaške dolge hlače, pa moško tekaško vetrovko..Enostavno se ženskih modelov ne da dobiti. Spomladi sem imela prav srečo, da sem lahko kupila 3/4 dolge tekaške ženske hlače od Nike. Problem je v temu, ker enostavno nimajo velikosti za mene. Če ne bi bilo drugače, bi si lahko pomagala vsaj z moškimi oblačili, tako pa nastane problem..
Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Elizabeta.

Menim, da bi “moške”, kakor jih Ti označiš, tekaške hlače pristajale tudi nežnejšemu spolu. Sam v hladnejšem obdobju nosim temno modre dolge Adidasove hlače iz elastana. Le-te bi zlahka označil kot unisex model. Priporočam. Glede vetrovk pa priznam, da imam pri izbiri tudi sam nemalo težav. Zatorej razumem Tvoje negodovanje nad skromno izbiro.
Pri nas v MS imamo Hervis in Intersport. Slednji npr. sploh nima tekaških oblačil. V nobenem letnem času. V Hervisu pa se zadnje čase pojavlja čedalje več artiklov, ki nima s športom nič skupnega (kavbojke, telovniki itd.)
V času razprodaj pa sem v trgovinici TOMAS SPORT videl obilo tekaških delov za ženske. Seveda takrat še poletnih kosov. (dresi,zgornji deli itd.) Poskusiti se splača, le da se trgovine Tomas sport precej razlikujejo po ponudbi. Sam poznam MS, CE in LJ in je povsod drugače. Ne vem kako bo pri vas.

Pa še vprašanje zate; Si dap pozimi čez nos, usta šal? Se dajo dobiti tudi kakšni bolj tekaški kosi za zasščito pred mrazom? (Da ne bom mami “kradel” volnenih šalov:)

Včasih je bilo tudi ženske dovolj opreme v Nike trgovini v Lj. na Trubarjevi, slabih 100 m od Tromostovja na levi strani. Res so bile cene malo višje, a se je dobilo. Zdaj pa ne vem, če ta trgovina še obstaja. Se mi zdi da je tisti predstavnik za Nike iz KR zgubil zadevo, nisem pa prepričan.

Imeli smo tudi “garažno” trgovino Mizuno, pa je tudi najbrž ni več. Skratka stvari se porajao in propadajo…

Na južni LJ obvoznici blizu Rutarja sta v “novem” kompleksu vsaj dve veliki športni trgovini, kjer je bilo tudi kar dosti robe.

Od tujine je bila Italija vedno cenejša od Avstrije, pa še več izbire so imeli. Imajo specializirane trgovine kjer je dosti tekaške opreme.

Jaz imam to srečo, da sem parkrat letno malo dlje od doma in potem s ponudbo ni težav.

Hervis pa zame res ni trgovina, kjer bi se dalo kaj pametnega kupiti. Žal.

Najbolje bo, da malo navežeš stike in ko vidiš kaj dobrega kar vprašaš, kje se da dobiti. Saj tekači se navadno radi pozdravljamo in hitro navezujemo stike.

Problem ni toliko v modelu ampak v številki. Preprosto, vse je preveliko. Saj bi imela npr. moško tekaško majico, če bi mi bila prav. Če že v ramenih kolikor toliko ustreza, mi običajno seže skoraj do kolen. Sicer se situacija zadnje čase rahlo izboljšuje, se že najde tudi kaj manjšega, ampak izbirčna pa skoraj ne smem biti, en model, pa basta. Mimogrede, imajo po novem tudi v Intersportu (MB) tekaški tekstil: zelo lepe hlače od Adidasa vseh dolžin in velikosti (seveda en sam model) in vsega skupaj dve ogromni majici s kratkimi rokavi – za težkokategornike, ki sploh radi in veliko tečejo.

Boštjanu, Janezu in Teji hvala za odgovore. Kot lahko vidim, se tudi Teja srečuje z istimi problemi.
Boštjan lahko ti povem, da pozimi ne uporabljam nobenih šalov, čeprav tečem tudi takrat, ko sneži..Za mene ni lepšega občutka, kot teči po dežju ali snegu.

Če pa Janez misliš trgovino SPORT 2000 ( južna LJ obvoznica blizu Rutarja ) pa ti lahko povem, da boš tudi tam zelo razočaran.

Lep tekaški pozdrav vsem navdušencem..

Prava navdušenka si, jaz se dežju še rahlo izogibam, čeprav sem ob letošnji moči tekla tudi v mokrem. Se torej vidimo na LJ-maratonu?

Pozdravljena Elizabeta in ostali!

Res me veseli, da tako vztrajate. Celo v snegu in dežju. Mene pa zanima, kaksne copate nosite v takem vremenu. Sama imam dober tekaški model Adidas, ki pa ni usnjen, temveč iz blaga, tako bi bila v primeru mokrega vremena mokra, kar pa sovražim. Če imam mokre noge, me zebe vanje in me vse mini.
Torej kakšne copate kupiti za “slabo vreme”?

Hvala za pomoč.
Pozdravček,
Nika

Čav že spet!

Sem pozabila dodati eno misel. Sama merim pod 170 cm in s težavo dobiim kakšne športne reči zase. Pa sem se malo pozanimala.
Stvar je namreč tudi v tem, da nimam veliko denarja, sem še študentka. Z veseljem bi si kupovala stvari od Nike in ostalih, a to ne pride v poštev. Pa sem začela iskati cenejše, a kljub temu kvalitetne proizvajalce. In sem našla.
Zasledila sem majhno trgovinico z večino kolesarsko opremo, a imajo tudi za nas, tekače. Sama sem pridno nabavila tekaško opremo za tek na smučkah in to z veseljem uporabim pri teku brez smučk. Skratka so naši proizvajalci športnih stvari, delajo tudi za tujino, njihove izdelke lahko najdemo tudi v Hervisu…sicer pa jih dobite na njihovem naslovu. Trgovina se imenuje Žolna šport.
Ne delam reklame za nikogar, rada pa podprem naše podjetnike, če so temu zaslužni. In njihove stvari so kvalitetne, a poceni. Res niso kot Nike, Adidas…so čist preprosti modeli, brez napisov, nalepk…In ravno zato so meni všeč. Najbolje pa je: tam zmeraj dobim velikost XS. :)))

Pozdrav,
Nika

Zapelji se v kakšen ‘shpoing center’ v Avstrijo (Celovec ali Graz) in poišči kakšno večjo športno trgovino. V Grazu (lastne izkušnje) je Iintersportova trgovina in Sport Experts v katerih imajo kar nekaj izbire (tekaška oprema), tudi za ženske. Kakšne so cene ne vem, ker že dolgo nisem bil, je pa tako, da so trgovine dobro založene, kvalitetno blago (Adidas, Nike….) pa tako ali tako ni bilo nikoli poceni.

Potrjujem Tekačeve izkušnje. V omenjenih trgovinah v Gradcu se dobi tako rekoč vse. Sama tudi nosim S ali XS. Zelo kvalitetne stvari sem si kupila predvsem v SportExpertu. Cene so v osnovi kar visoke (podobno kot pri nas), ampak z malo sreče naletiš na kak popust (in ti so v Avstriji kar konkretni), če kupiš dovolj, ti vrnejo še prometni davek, pa se za relativno malo denarja dobro založiš za en čas. Pri Žolni sem kupila kolesarske hlače, BP – pohvaljeni.

Vidim, da se je začela prav razprava o tekaških oblačilih. Najlepša hvala vsem, ki so se potrudili in odg. na moje zastavljeno vprašanje. Sklenila pa sem, da bom poklicala tudi generalnega uvoznika za Nike v SLO in ga malo pobarala, če ne bi bilo mogoče kaj narediti v tej smeri…Čim več ljudi teče v Sloveniji in to je lahko samo pohvalno. Žalostno je, da so športne stvari res drage in mora potem vsak malo improvizirati ( toliko kot mu dopušča žep ).
Nika sprašuješ kakšen tekaški model uporabljamo za dež oz. sneg ? Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ne uporabljam nič posebnega. Za tek po gozdu oz. makadam cesti uporabljam bolj grob tekaški copat, kadar pa imam trening na stadionu oz. na kakšni rekreativni prireditvi, takrat pa obujem “šprinterice” – tanek podplat.
Sicer pa imam vedno par telovadnih copat, tako da se tiste, ki so mokre od dežja oz. snega, lahko v miru posušijo. Trenutno uporabljam znamko ASICS. Ti modeli mi najbolj ustrezajo.

Sicer pa upam, da se oglasi še kakšen Tekač,Kolesar ali Janez, tako da bodo podali še oni svoje mnenje…
Upam, da mi ostali ne zamerite in mislite da vaših mnenj ne cenim. Daleč od tega. Sami mislim, da so oni pa pravi navdušenci ! ..ha,ha..

Aja ! Teja na LJ maratonu pa se ne vidmo, ker sem takrat na čisto drugem koncu sveta…Žal..

Lep pozdrav vsem tekaškim navdušencem..

Ni copat za slabo vreme. Če so kvalitetni, zdržijo vse napore. Praviloma je hudo samo pri tistih, ki se napijejo vode kot spužva in potem postanejo težki in na glas cmokajo. A taki že ne spadajo med dobre trening copate.

Seveda je dobro imeti več različnih modelov in med njimi kolobariti. Tako je za sušenje dovolj časa in tudi počasno sušenje ne škodi copatu. Pomagaš si lahko s časopisnim papirjem in potem jih daš na prepih. Radiator, sušilec, fen, itd. pa odsvetujem.

Podobno je z obleko. Kar se napije vode ni ok. Včasih tudi kak gore-tex ki sicer ne premoči postane zelo težak in torej neuporaben. Navadni “tex-i” so kar vredu pa še cenejši. Ali pa dve majici in anorak.

ne vem kako tecete obleceni v mrzlem in/ali mokrem vremenu, ampak goretex in ostali tex-i zagotovo niso primerni za tovrstno dejavnost. pri teku prevec “svicas” taksna obleka pa niti pod razno ne diha dovolj in tako se lahko notri skuhas.
v najhujsem mrazu ali dezju je najvec kar oblecem nase brezrokavnik z windstopper membrano, spodaj pa patagonia spodnje perilo. kratke rokave imam oblecene do 4-5st. C

ce si premalo oblecen pac pospesis tempo in se grejes na ta nacin, telo zna lepo poskrbeti zase. doma pa en vroc caj in topel tus:)

Lahko še meni, prosim, nekaj razložiš?
Kakšna zadeva je ta patagonia? Pozimi kolesarim in tečem s kolesarsko jakno iz windstopperja, se mi zdi čisto primerna za oboje. Pod njo pa ne vem dobro, kaj bi oblekel, bombažne majčke niso ravno najboljša rešitev, ali je boljša kakšna zadeva iz poliestra ali več plasti?

LP

Mirko

patagonia je ime ameriske firme ki izdeluje odlicna oblacila namejena alpinistom. pod jakno iz windstopperja se obleci kaksno spodno majico oz. perilo iz Capilene materiala, sintetika iz katere patagonia izdeluje perilo. vsec mi je predvsem kroj, ozek z zelo dolgimi rokavi. se malenkost boljse in predvsem bolj vzdrzljive se mi zdijo majice iz Dryflo materiala (sintetika) firme Lowe alpine. oboje lahko kupis v iglu sportu v ljubljani na vicu.

New Report

Close