Forum: Prehrana in kulinarika

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

suhi kvas

Odgovori Nova tema
Default avatar tina 12 Feb 2007 19:22

Kruh pečem v kruhomatu. Ker vedno ostane nekaj kvasa v vrečki, ne vem ali je čez teden dni še uporaben ali izgubi moč?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar Vladka K. 12 Feb 2007 21:38

Seveda je še uporaben, saj je vendar suhi. Sicer pa poskusi enkrat, pa boš videla, če je kaj razlike pri kruhu.

Lahko noč!

Vladka

http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/

Default avatar Pokora 13 Feb 2007 10:07

Jaz počakam da se mi ga nabere primerna količina iz ostankov in se vedno speče dober kruh z njim.

Default avatar LoniM 13 Feb 2007 10:39

Imam suhi kvas v kozarčku, tako da ga z žličko ven jemljem. Ravno tako pecilni prašek, mi gredo na živce vrečke, ker se mi potem odprte valjajo naokoli in se raztresejo.

Default avatar goca 13 Feb 2007 17:04

LoniM - za takšne odprte vrečke jaz uporabljam majhno PVC košarico (stane cca par tolarjev - takrat) v katero zlagam take odprte stvari!

Default avatar LoniM 14 Feb 2007 12:34

Meni pa so bolj praktična večja pakiranja, edino bio pecilni prašek kupim v vrečkah, ker pri nas še nisem našla takega v škatlici. Bi morala pogledati v kako spletno bio trgovino.

Default avatar nja 14 Feb 2007 19:02

Povejte mi prosim, da ne bom iskala povsod. Kje lahko kupim suhi kvas v večjem pakiranju, tako da lahko jemljem ven z žličko...
Pecilni pa jaz kupujem v Avstriji v Metroju, v veliki kg. pakungi. Za kvas pa še nisem pogledala, ker že dolgo nisem bila tam.

Dobro peko vsem!

Default avatar LoniM 15 Feb 2007 09:24

Sem ga staknila v Avstriji, pa ne vem, točno, v kateri trgovini.

Default avatar Miave 15 Feb 2007 14:29

V steklenem kozarčku se dobi v trgovini Kalček. Sicer pa kupiš nekaj vrečk suhega kvasa, odpreš in streseš v kozarček s pokrovom (od kakšnega vegi namaza, ali paradižnikove mezge...).

Default avatar Enja 16 Feb 2007 22:23

Si že poizkusila peči kruh s svežim kvasom? Jaz ga redno uporabljam Eno kocko imam ravno za dve peki. Kvas kar lepo nadrobim po vrhu. Poizkusi, ne bo ti žal. Ne bo ti potrebno nobenih vrečkic za ostanke. Pa še cenejši je. Priporočam ti mercatorjevega ali pa fala. Tisti (ne vem kako se mu reče), ko sta pakirana po dva skupaj ima tako čuden vonj.
Sporoči kako si zadovoljna.

Stran 1 od 1
Na vrh