Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Kje na slovenski obali je najlepša plaža?

Default avatar
saj vem, da nobena.-) ampak iz določenih razlogov grem letos lahko samo 1x na morje in to v slovenijo. tu se nisem kopala že kakšnih 20 let in v spominu imam, da je voda povsod umazana.

kje je vsaj še ka sprejemljivo? strunjan, lucija, ankaran? koper ali izola ne bi.
Default avatar
Fiesa, Strunjan.
V Strunjanu je prenovljena plaža in je prelepo.
Letos bo tudi več zasebnosti na plažah, tako, da tako bi moralo ostati za večnost.

Ne prenesem ljudi, ki se napopajo okoli mene.
Default avatar
domačica je napisal/a:
Novo urejena plaža na Strunjanu je res špica, tudi morje je tukaj v redu, ker ni toliko morske trave, je voda globlja in imaš tudi plavajoče ploščadi, kjer lahko malo posediš. V bližini je tudi dosti restavracij, je malo bolj umirjeno, lahko greš tudi na sprehod do Strunjanskega križa in imaš prečdoviti razgled na strunjanski klif.

Lepa je tudi plaža na Debelem Rtiču, ampak v Strunjanu nova plaža zmaga, vsaj pri meni.
Default avatar
Avtorica. FUJ!!!
Default avatar
Vonj po morju je napisal/a:
Juuu-hu! :-)))
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! «
Default avatar
Najlepša oziroma najbolj romantična in neokrnjena plaža je v Mesečevem zalivu. A je divja.

Lepo urejeno se mi je vedno zdelo v Portorožu, a tam je problem voda.

Strunjan bi bil pa dober kompromis med urejenostjo in neokrnjenostjo.
Default avatar
Meni se zdi Fiesa še najbolj. Strunjanske nove še nisem videla. Včasih ( pred xy leti) smo se kopali v Piranu čisto na špici. Takrat je bilo tam super. Portoroška plaža je od vedno umazana, morje kalno.
Default avatar
Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Res, res.
Romantika ob kozarčku penine v rest. Piniji.
Izberi najlepši sončni zahod za svojo Drago.
Raj.
Default avatar
Odvisno, kaj bi rada: bolj "robinzonovska" je plaža pod krajinskim parkom Debeli rtič (najlepša, do določenih točk se da priti, če se sprehodiš po "parku" med vinogradi, ampak so poti navzdol bolj strme). Moraš imeti vse (hrano, pijačo...) s sabo. Idealno za par, ki hoče imeti mir, otrokom bo morda malo dolgčas, če se ne znajo animirati sami ali če so premajhni. Nekaj podobnega velja za Bele skale, kamor lahko prideš s čolnom ali po strmi poti navzdol, pod hotelom Belvedere.

Če iščeš bolj urejene (asfaltirane) plaže, primerne za otroke (in nimaš predsodkov), je na Debelem rtiču urejeno tudi mladinsko zdravilišče s kar velikimi zunanjimi površinami in vso potrebno infrastrukturo, večinoma kar lepo urejeno.

Fiesa - bila tam nazadnje pred 2 ali 3 leti - mi osebno ni bila pretirano všeč, voda rumeno-zelena, smrad po urinu... čeprav se to lahko zgodi kjerkoli na slo. obali. Pa še za domov se boste kar dolgo gužvali, že zato da boste prišli na avtocesto. Kot alternativo temu bi potem že raje svetilnik v Izoli.

Luksuzno urejenih plaž pa v Sloveniji ni, samo luksuzno navite cene ;)
Default avatar
V Črni Gori je Slovenska plaža. Ampak tudi ni ne vem kaj.
Default avatar
uporabniško ime123 je napisal/a:
Res je, je pa Budva dobra iztočnica za številne lepe plaže v okolici... vsak dan greš lahko na drugo in se najde kaj za vsak okus:

https://www.montenegropulse.com/budva-beaches.html
Default avatar
Vonj po morju je napisal/a:
Mmmmmm... Vseckam. Ceprav bomo penino verjetno zamenjali s kako el caipirinho, cisto zaradi tradicije. :-)
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! «
Default avatar
meni je najlepsa plaza v Umagu.
Default avatar
Ti še nisi videl lepe plaže!
Default avatar
uporabniško ime123 je napisal/a:
To sem pa pred dvema letoma gledala, ko sem izbirala destinacijo za dopust. Hotelsko-apartmajsko naselje s plažo. Ampak kdo se bo vozil tako daleč, z letalom se nam pa tudi ni dalo. Pa še...kaj pa če je tam res en kup Slovencev? Če grem v tujino, potem nočem domačih fac gledati in poslušati svojega jezika povsod naokoli.
Default avatar
Pacug
Default avatar
Giorgio je napisal/a:
Katera v Umagu?
Default avatar
sonce v senci je napisal/a:
Seveda so - tale Strunjanska je v primerjavi z ostalimi javnimi plažami na tem kosu slovenkega pljunk morja pravi "luksuz"; no. Nov les, ležalniki, Cabane z ležišči in senco, urejeno, čisto, dober dostop v vodo, pa še to omejevanje, da ne bo gužve, je super - čisti VIP treatment !! Ma plačam tudi 30 eur na dan če je treba za tako plažo, sam da imam mir, pa da ni preveč šundra okoli mene - ko to rabim.

Naj se zgledujejo po strunjanski plaži še druge obalne slovenske javne, pa mal uredijo še ostale tako - saj nismo več v času socializma, naj občine malo več poinvestirajo, no... Kje je zdaj tisti Koprski obljubljeni plažni raz, ko je še Popović obljubljal, da bo zrihtal javne plaže? Za občasno divjino je pa Mesečev zaliv zakon.
Default avatar
Tara_S je napisal/a:
Črnogorske obobalne plaže v turističnem delu = kopanje v fekalijah :)))).Pa še potunkane mafijske smeti iz Albanije po morju dosežejo obalo.
Default avatar
Je ta nova strunjanska plaža plačljiva oz. le za goste kakšnega hotela? Se lahko pride samo na brezplačno dnevno kopanje?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net