Najdi forum

Pozdravljeni
Imam starejšega partnerja kateri ima že dva odrasla otroka 20 in 18.
Hči od 18 let imam tak občutek kot da bi delala nalašč stvari, ne pospravi, odgovarja, ne govori ko njega ni. Dokler sem jo vozila okrog je bilo.. no.. ko je kaj rabla je blo ok ampak ne maram tega izkoriščanja in sem zaustavila. Mislim da odnosi morejo biti vzajemni nazaj pa nisem nič dobila, le osorne odgovore in sem se umaknila. Sedaj pa ima take minimalne maščevalno obnašanje. Upam da se motim ampak občutek večinoma me ne vara.
Njemu mi ke težko rečt ker vem da tega ne bi razumeu tako, bi se počutu napadenga. Sama nimam otrok, skupaj sva 2 leti.
Ima ldo kakšne podobne izkušnje?
Hvala
Lep pozdrav

Spoštovani,

prepričana sem, da vas občutek ne vara, vprašanje pa je, kje so vzroki za takšno vedenje partnerjeve hčerke. Do teh vzrokov (in rešitve sedanje situacije) pa ne boste prišli drugače kakor v iskrenem pogovoru s partnerjem. Če bi se zaradi tega počutil napadenega, pomeni, da je v ozadju še veliko nerazčiščenih stvari iz njegove prejšnje družine. Pa tudi vaš strah pred tem, da bi partnerja vznemirjali s to temo, bi bilo dobro jasno nasloviti. Skupno življenje prinaša in odpira vse mogoče teme, potiska na svetlo vse prikrite nerazrešene zadeve obeh partnerjev. Vse to pomeni kar nekaj dela.

Če ne želita imeti skupnega otroka, si lahko vzamete čas in raziskujete, kam vas bo takšen način pripeljal. Če pa razmišljata – eden od vaju ali oba – o otroku, bi bilo nujno med vama odpreti varen čustveni prostor, v katerem je mogoče izreči in slišati vse, kar se med vama dogaja. Drugače bi otrokov prihod te stiske samo še zaostril.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Smem samo izpostaviti, da je punca 18 (beri: puberteta, gimnazija, matura, pričetek odraslosti).
Da ne bo pomote – ni izgovor za grdo vedenje, ampak malo razumevanja bi tudi bilo za pričakovati od “ta druge” očkove punce.

Hkrati pa ne razumem kakšne odnose se pričakuje imeti s polnoletno hčerko partnerja dveh let? Malce bom žleht pa vprašala ali sta ji vidva za rojstni dan kupila avtošolo? (Ker je bilo vse v redu dokler si jo naokoli peljala).

v tvoje dobro – najdi si partnerja svojih let brez otrok.

Draga PotrpljenjeJeVrlina

A si imela podobno izkušnjo? Si se zaljubila v nekoga ki je vdov in ima otroke??
A veš kolikokrat ne vem kaj naredit, se razjokam, ker ga imam rada ampak sama vem da tako ne gre??
Upam da izkusiš potem mi pa napiši
Lep pozdrav

Nola86

Ubogima otrokoma je mati umrla? To mora biti zelo grozljivo za njiju.

Očkova punčka bo naredila vse in še več, da te bo skenslal. Zato ga prisili, da se najprej vidva pogovorita in potem še v troje. Tale punca je še pubertetnica in če je njena mama umrla, nisi ti kriva, pač pa se je bolj obesila na očeta, kar je normalno. In nikoli ti ne bo lahko v takem trikotniku, zato je bolje, da se razideš s partnerjem. Sem sama dala nekaj takega skozi, z razliko, da je hči vdovca imela že preko 30 let in svojo familijo. Najprej je razdrla lastno družino, pustila 17 let starega mulca in se spentljala z ničvrednim mladeničem, in na koncu je očka hotel mene prisiliti, da bi prodala podedovano premoženje in vložila v nakup nepremičnine za njegovo “punčko”. Ni se izšlo. In veš kaj? Ne nasedaj obljubam, da bo boljše, ker ne bo. Ljubezen, ki bo iskrena boš našla v nekom drugem, ki ne bo obremenjen.

New Report

Close