Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nezaščiten spolni odnos

Nezaščiten spolni odnos

Pozdravljeni !
Rabim vašo pomoč.. pred dvema dnevoma sem imela nezaščiten spolni odnos, fant je rekel da naj bi pravi čas odmaknil, jaz pa tudi nisem imela plodnih dni.. sem brala, pa piše, da če nisi v času ovulacije, da do zanositve skoraj ne pride, za jutranjo tabletko pa tako pravijo da ni priporočljiva, zato je nisem vzela.. kaj vi menite?

Pozdravljena!
Če si imela nezaščiten spolni odnos kar vzemi jutranjo tabletko. Ta ni priporočljiva kot redna kontracepcijska metoda, v nujnih primerih pa je potrebna. Vzeti jo moraš v prvih 72 urah po nezaščitenem spolnem odnosu. Predlagam, da se s fantom dogovorita glede ustrezne kontracepcije, posvetuj pa se tudi s svojo ginekologinjo.

Pozdravljena!
Ker si imela nezaščiten spolni odnos, je najprej najbolj pomembno, da se s fantom pogovorita o možni izbiri kontracepcije, oziroma se z izbiro kontracepcije posvetuješ s svojo izbrano ginekologinjo/ginekologom. Jutranja tabletka se ne priporoča kot izbira kontracepcije, vendar samo kot izhod v sili, zato, če od spolnega odnosa še ni minilo več kot 72 ur, jo vzami. Metoda z plodnimi in neplodnimi dnevi ni čisto zanesljiva, zato ti priporočam, da si izbereš drugo, bolj varno in zanesljivo izbiro kontracepcije (hormonska kontracepcija-tabletke, kondom, maternični vložek…).
Srečno!

Pozdravljeni!

Odgovor ste že dobili od bralk foruma, morda še pojasnim, da do oploditve lahko pride zgolj nekaj dni pred ovulacijo in še največ dan po njej, po tem pa v tem ciklusu ne več. Problem je, ker v bistvu ne veste, kdaj boste imeli ovulacijo… Kaj se vam zdi manj/bolj škodljivo: nujna kontracepcija ali morebitna neželena nosečnost in splav? Če ne zaupate KT, ker menite, da so tabletke škodljive, zakaj pa potem ne uporabite kondoma?

Matjaž

Oprostite, potrebujem pomoč. Nekje po 60 urah, ko nama je počil kondom sem vzela jutranjo tabletko. Sedaj sem po 14 dneh dobila rahlo krvavitev, ki je trajala 1 dan. V prihodnjih dneh pa bi morala dobiti menstruacijo.

Pozdravljeni!

Počakajte na menstruacijo, saj nimate kaj drugega za storiti. Če bo M močno zamujala, naredite test za nosečnost.

Matjaž

Pozdravljeni!
Ponovno sem mela rahlo krvavitev ali je to možno zaradi tabletke.
Lp

Vse je možno oz. nič ni nemogoče. V bistvu te krvavitve sedaj niso pomembne, pomembno je, ali ste slučajno noseči ali niste, kajne?

Matjaž

Pozdravljeni!

Potrebujem Vašo pomoč. S fantom sva imela nezaščiten spolni odnos, ni biu prvi sva jih imela že več, zmeraj paziva da ne pride do izliva in nehava ko je še “trd” in tudi do zdaj je biu. Nezaščiten spolni odnos sva imela v sredo ni trajal dolgo hitro sva nehala ko sva nehala ni prišlo do izliva sam je biu še zmeraj trd ponovna sva začela čez nekaj časa takrat je pa biu mehki, ampak je hitro postau spet trd sploni odnos ni trajala dolgo. Zelo me skrbi saj moram dobit menstruacijo v torek 13ga in zmeraj imam kak dan prej krče zdaj pa nič, malo me bolijo prsa in tudi nerazpoložena sem.
Hvalaa za odgovor

New Report

Close