Najdi forum

Pozdravljeni,
Sem 23 let star fant, v zvezi sem “že” skoraj 4 leta z res izjemno punco čez katero nimam ene pripombe.
Razdvojenost, ki jo navajam pa je sledeča; kot pravim, imam res v redu punco, prijazno, razumevajočo, lepo. Včasih imam občutek, da sva si usojena in da je ona moja duša dvojnica oz. sorodna duša oz. whatever. Skratka, sem v zvezi s punco, ki mi je res všeč in nimam razloga, da bi se z njo razšel. Razen enega. Namreč, imam svoj “nagon” in si ne morem pomagati. Večkrat sem jo tudi prevaral, a ji tega nisem povedal, ker jo imam res rad in nočem, da se to tako konča. Konstantno mislim na druge ženske, a predvsem v seksualnem smislu, platonsko ji nobena ne pride blizu. Res je, da do sedaj nisem imel veliko spolnih partneric in sem v zvezo šel relativno mlad. Mogoče je tu vzrok za konstantno spogledovanje in sanjarjenje o drugih ženskah. To, da se za zvezo čutim premladega sem ji tudi povedal, razumevajoča kot je, je to sprejela in nekako razumela, zato res nevem kaj je pametno narediti.
Skratka, ne znam si sam pomagati. Po eni strani vem, da sem našel osebo, ki je res takšna kakršna si želim, da je oseba s katero želim biti celo življenje, po drugi pa imam konstanten občutek, da sem še mlad in da moram iti naprej in “poizkusiti še kaj drugega”. Strah pred izgubo zelo dobre osebe me pri tem ustavlja.
Vsak nasvet oz. mnenje zelo cenim.
Lp

Zelo zelo zoprna rec. Ne vem kaj naj ti svetujem. Nasel si duso dvojcico, a zal prezgodaj :/. Jaz te razumem, pred svojim fantom in on pred mano, sva se oba zelo razivela. Jaz sem imela kar nekaj zvez, on ne zveze ampak veliko spolnih izkusenj (trojcki, one night standi etc.). Nasla sva se pri 23 letih in lahko recem, da je dusa dvojcica. Naju te stvari ne matrajo, vrjamm pa da naju bi, ce bi se spoznala pri 18, 19tih. Kaj pa ce se zmenita, da gresta na pavzo? Pa si dajta oba duska. Tole z varanjem ne pelje nikamor, ce bo izvedela, ti ne bo nikoli odpustila. Ce je vajina ljubezen mocna, se lahko se najdeta. Je pa mozno, da se ona zaljubi v drugega. Vsi fantje prav tako nimajo takega nagona. Mogoce je bolse da jo pustis. Zaradi nje in zaradi sebe. Lp

Ce bi jo res imel rad in se imel tako lepo, je ne bi varal. Pika. Konec. Stop. Seveda ljudje razmisljamo, kdaj pofantaziramo, ampak ostane le pri tem. Ti pa njej lazes in prizadel bos njo, kao najbolj idealno punco zase. Ona bo sla naprej, ti bos ostal zadaj in ugotovil kaksno napako si naredil. Je pa zanjo boljse, ce zdaj gres in si najde nekoga, ki bo enakih misli kot ona. Ce bo jo spostoval, bi ji povedal o svojem nagonu in ji dal opcijo, da ti mogoce rece ej jst bi tud dejva met odprto zvezo, kar pa pocnes ti je pa rno samo zavajanje zaradi svojega ega.

Spoštovani,

zanimivo pisanje, zelo cenim pogum, da tako odkrito spregovorite o “svojih težavah”.

Kako bi vaša partnerica – duša dvojnica, kot ji pravite, reagirala, če bi izvedela za vaše samostojne podvige? Bi jo to prizadelo ali bi sprejela kot razvojno fazo ali celo kot nagonsko nujnost?
In kako se bo počutila, nekega dne, ko bo izvedela? Če bi si ona zaželela še “kaj probati v življenju” kot pravite, kako boste vi s tem? Jo boste podprli?

Ponavadi, ko imamo nekoga radi, pazimo na njegova/njena čustva, pazimo, da ga ne prizadanemo, da je ta nam pomemben človek ob nas srečen. Zato, da ostane z nami in da smo s tem mi srečni… nekako tako zadeva funkcionira. Ko je ljubezen vmes.

Vam je punca všeč, o ljubezni in kakšni globji povezanosti med vama oz. z vaše strani zaenkrat ni sledu, tako da… mladi ste še. Boste že še odrasli in čustveno dozoreli. Potem boste lažje obvladovali “nagon” oz. poiskali zase nek odnos, ki ne bo temeljil zgolj na všečnosti ampak morda celo navezanosti, odgovornosti in ljubezni.

Ob koncu samo še v razmislek… poznate zlato pravilo? Staro modrost, ki pravi, ne stori drugemu tistega, česar ne želiš, da se zgodi tebi. Iskrenost in odkritost do vašega dekleta bo kar na mestu. Vsi ljudje imamo pravico na resnico. Za to pa niste premladi.

Vse dobro vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Naredi svoji punci uslugo in jo pusti. Ali vsaj povej, kaj počneš, da se lahko sama odloči, če bo še skupaj s človekom, ki to počne ali ne. Kajti že čisto iz vidika bolezni- to kar počneš je tvegano in pri seksu s številnimi lahko fašeš vsaj HPV (ki se prenaša mimogrede KLJUB uporabi kondoma) kateri je zeloooo razširjen med ljudmi. Da ne omenjam še drugih bolezni, kjer kondom ne ščiti. Lahko jih vsaj prišparaš okužbo s HPV od tebe, da ne bo morda kasneje zato zbolela za rakom na materničnem vratu in umrla 🙁

Se ti ne zdi fer, da ve, kaj počneš za njenim hrbtom? Tudi iz moralnega zornega kota. Ona misli, da sta si zvesta in iskrena, a ti se greš takšne igrice za njenim hrbtom. Se ti zdi to fer, da bi tebi nekdo počel??

In mimogrede, ko ena zgoraj piše, kako je srečna, da je spoznala svojega tako pozno, da sta se oba izživela. Naj dodam, da nimamo vsi ljudje te potrebe, da se moramo do konca zgonit in z vsakim/vsako dol dat. To je nek mit v katerega verjamete tisti, ki to počnete, da imate s tem kao oprano vest za svoja dejanja.

Sploh v primeru, da imaš partnerja in mu to počneš, potem pa ti je kao to za izgovor. Daj, imej raje jajca in partnerju to povej, kajti partner morda nima teh tendenc se zgonit naokoli, je pa fer, da ve, kaj počneš.

Najdi si sebi enako, to punco pa raje pusti kakšnemu fantu, ki jo bo res imel rad in v prvi vrsti spoštoval.

Skratka, ravno neka vroča roba nisi, saj praviš, da čeprav non stop razmišljaš o drugih ženskah, prav veliko izkušenj nimaš – sklepam torej, da jim nisi ravno ultra zanimiv. Ti bi rad videl, da bi imel sedanje dekle na zalogi za vsak slučaj, medtem ko bi tipal med drugimi. Če bi našel boljšo, bi šel z njo, če ne bi našel boljše, bi pa ostal s sedanjo oh in sploh menda dušo dvojčico. Milijonkrat lahko ponoviš, kako jo imaš rad, kako je najboljša, kako se razumeta, pa ne zveniš prepričljivo, če so tvoje misli povsod drugje kot pri njej.
Velika škoda bo, če dekle ne bo nikoli izvedelo, kakšen preračunljiv tiček si. Ker sem že stara, bom napisala še nekaj: po mojih izkušnjah taki, kot si ti, vedno iščejo in se nikoli ne umirijo. To so tisti tipi, ki imajo stalno neke flirte in afere v službi, na fitnesu, na vsakem žuru s fanti poberejo ali vsak skušajo pobrati kako žensko, pa ne glede na to, kakšen zaklad od partnerke imajo doma.

Zadeva je zelo enostavna. Varaš ali ne. Če varaš, to ni oseba zate. Če ne varaš, je to to. Zavedaj pa se, da je ena od lastnosti dobrega partnerskega odnosa zaupanje. In z varanjem to uničiš oz. zaupanje izgine. Povrneš pa ga ne nikoli. Če punco spoštuješ, jo ali nehaj varati ali pa prekini to zvezo. Zavedaj se, da je ne boš mogel huje prizadeti kot z spoznanjem, da si jo varal. Si to želiš?

New Report

Close