Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Kako imate namen poleti preživeti dopust?

Default avatar
Jaz bom večinoma ob reki v domčem kraju. V senci. Z dobro knjigo. In mrzlim pivom.
Vsak dan bom prekolesarila vsaj 20 km. Raziskovala bom okoliške hribe. Takole bo letos pri meni. Srečna bom, če mi bo to uspelo tudi izvesti.

Pa vi? Kaj planirate?
Priponke

barcelona.jpeg
(148.79 KiB)

Default avatar
Podobno kot pri vas. Le da bomo na Hrvaški obali.
Default avatar
Zelo podobno. Doma. In enako upam, da ljudje nimajo tako kratkega spomina, da bi pozabili, kje se nezaželeni... v primeru, da se ne bo smelo čez državno mejo.
Default avatar
Če bo bog dal gremo na hrvaško. Se nekaj imam v planu ampak bom videla kako bo.
Ne predstavljam si poletja brez morja in sonca :)
Default avatar
Na dopustu sem bila letos že 2x pred korono, tako da bomo ostali doma, se kopali v domačem bazenu, hodili, kolesarili, polezavali, brali knjige, čim manj z avtom.....
Default avatar
Zelenicaj je napisal/a:
In ploskali neumnostim velikega vodja. Priden kuža, sedi!
Default avatar
Grčija 3 tedne kot zadnjih 10 let
Default avatar
Če bo situacija ok gremo v ZDA.
Default avatar
pozitivna nula je napisal/a:
Upamo, da bomo dopust preziveli na Hvaru. Ce ne, pa tudi prav, bomo pa naslednje leto.
Default avatar
nehite no je napisal/a:
Brez ploskanja bo. Žal pa ti ne znaš brati. Smo že bili letos 2x na dopustu, za tretjič pa je doma itak najlepše, vedno gremo smučat in v tople kraje, čez poletje pa smo vedno doma.
Default avatar
Povejte, a smo po vašem mnenju čudna družina. Na morje hodimo poleti večkrat, a za en dan, največkrat v Fieso, Izolo, pa tudi v okolico Opatije, če gremo med tednom. Sadje, sendviče, pijačo imamo s seboj, vmes skočimo enkrat na pijačo ali sladoled, včasih mož prinese pico na plažo, ampak gledamo pa, da z zapravljanjem ne pretiravamo. Radi hodimo na Podpeško jezero, kolesarimo po okolici, kak dan gremo v Atlantis. Lani smo šli za dva dni tudi na Sočo.

Nekako se nama z možem zdi, da je nesmiselno zapraviti veliko denarja za dopust. Gledava, da je en regres dovolj za vse, kamor gremo, enega pa varčujeva za nepredvidene stroške.

Izlete planirava kot doživetje, recimo v Atlantis gremo s kolesi, v Olimlje z vlakom, povabimo prijatelje in gremo pečt za Savo, vikend ob Soči smo izkoristili za ogled Kobariškega muzeja. Večkrat obiščemo babice in dedke, povabimo bratrance k nam, naši grejo k njim...

Sva po vaše čudna, ker nama je škoda dati nekaj tisočakov za 14 dni ležanja plaži?
Default avatar
imamo vikend na slovenskem primorju.
Default avatar
Ali smo čudna družina je napisal/a:
ja, meni se zmeša,da imam tako škrtega partnerja, oziroma da sem sama taka..
Default avatar
Ne, niste čudni, tako vam pač paše. Ampak jaz dvomim, da vas pride kaj manj kot en teden čez mejo v apartmaju. Zračunaj koliko bencina do vseh destinacij, koliko različnih obrokov, vstopnin. Ne vem no.
Default avatar
Zgoraj je ena omenila Podpeško jezero.
Meni je tukaj pravi odklop. Ne potrebuješ hoditi 100 km daleč.
Lani sem skoraj cel dopust preživela ob tem jezeru.
Sonce, topla voda, živahno dogajanje, malo višje je gostilnica, če se ti zlušta kaj pojesti.
Zelo mi je všeč. Ni mi jasno zakaj nekateri rinejo na Bled/ v Bohinj?
Skoraj zgubiš živce, preden se namestiš.
Tukaj pri Podpeške pa je vse tako na izi...
Luštno.
Default avatar
kaPavem je napisal/a:
meni ni čudno, samo se mi pa ne bi dalo voziti vsak dan gor in dol, pa dren na cesti, pa vroče. pa potem iščeš parking. pa priti moraš dovolj zgodaj, da dobiš senco.
do opatije je dolga in zoprna pot. pa spet iskati senco, pa parking. ne vem, meni to ne sede.
zvečer pa moraš ves omotičen in utrujen od sonca priti še domov.
Default avatar
kaPavem je napisal/a:
Gre tudi za doživetja. Recimo otroka sta uživala ob Soči, vožnja z ladjico v Kanalu, muzej prve vojne, nazaj grede obisk Predjamskega gradu. Res je, ni poceni, a sta bila krasna dva dneva s kopanjem v Soči. Ali vožnja z vlakom do Olimlja. To je bilo zanju doživetje, ker sta šla prvič z vlakom.
Default avatar
Planirano imamo 2 tedna v naši osamljeni hiški na HR obali v eni izmed majnih vasic.
Če ne bo meja odprta pa kolo, kopanje v domačem bazenu, obisk jezer v bližini, kak izlet v gore ipd. Ne bo nam hudega, če bomo eno leto doma.
Default avatar
Sem jaz tebi cudna, ker mi ni problem dat par jurjev za 3 tedne lezanja na plazi?
Default avatar
Podpeško jezero je napisal/a:
Potem se poleti večkrat "vidimo", ker tudi mi imamo radi Jezero.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net