Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Koliko na mesec za hrano

Default avatar

kupuješ vse hahahah

ztzeze je napisal/a:
Lej kaj ti napišeš na forum mene čisto nič ne briga. Imaš telefon lepo poslikaj račune za celoten mesec, da vidimo kaj kupuješ raznovrstno za 4 člansko družino potem pa govorimo naprej.
Default avatar

Tudiko

kupuješ vse hahahah je napisal/a:
Pa kaj te to toliko moti, ni njen problem, če ti ne znaš z denarjem. Jaz sicer zapravim za 4 malo več, pa ne kaj dosti. Kupujem pa vse, od A do Ž, tudi zelenjavo.
Default avatar

blontanja

Mene pride najdražje to, da skočim po službi v trgovino kupim to in ono (pa tak jogurtek pa tak topljeni sirček pa kako revijo pa kakšno sladkarijo) in me potem te drobnarije, ki niso vse skupaj nič, pridejo 10,00 EUR.
Najraje imam tako, da si vzamem soboto in nedeljo, ko imam res čas, pregledam reklame. Upoštevam akcije, preverim da ni kje natega (karikiram: čokolada v tušu akcija 2 eura, v mercatorju redna cena 1,50 EUR). Seveda tudi gledam, da kupim stvari ki jih rabimo in jemo, ne kar nekaj, samo zato ker je poceni.
Kupim potem nekaj v Mercatorju s Piko kuponom, nekaj v Sparu, nekaj v Tusu, Hofer in Lidl pa določene stvari.

Kruh pečem sama (z drožmi), sadje kupujem kar se da sezonsko, če se da tudi na gajbice. Neke eksotike se pri nas ne gremo, imamo raje domače sadje.

Kaj smo kuhali zadnje dni?
- goveja juha z domačim mesom in zelenjavo, valjani rezanci, kuhana govedina v juhi narezana;
- vampi s krompirjem;
- golaž in polenta (to smo jedli 2 dni);
- makaronflajš in domača solata;
- milijonska juha, zelenjavni pire (krompir, korenček, korenina peteršilja) in popečen piščanec, solata z vrta;
- rižota z domačo zelenjavo in malo svinjine, solata;
- zelenjavna enoločnica, palačinke z domačo marmelado;
- piščanec v zelenjavni omaki, kuhan riž, solata;
- mešana zelenjava (brokoli, cvetača, malo korenja) in kuhan riž, ocvrt piščanec, solata;
- bujta repa (za 2 dni), pire krompir;
- kislo zelje, vsak 1/2 pečenice, slan krompir;
- grenadirmarš (makaroni in krompir), domača rdeča pesa;
- zelenjavna čista juha, palačinke z domačo skuto;
- paprikaš piščančji, domači svaljki, solata.
Default avatar

hhm

5članska družina je napisal/a:
ne jeste zdravo, ampak ŽRETE nezdravo!
Default avatar

sirčki in paštetke

crkujem od smeha, ko je monkljam, najdražje v trgovini trikotni sirček za mazat pa pašteta, pri sadnem jogurtu pa itak čisto obubožajo.
Default avatar

5članska družina

hhm je napisal/a:
Zakaj že? Mesa jemo zelo malo, sladkarij, čipsov in podobnega praktično da ne kupujemo. Kupujem vse oziroma čim več iz linij eko, delux.... Gledamo da je slovensko...
Default avatar

sirčki in paštetke

5članska družina je napisal/a:
nima smisla razlagat, monkljam je višek zapravljanja, ko si privoščijo kekec pašteto za fruštek, jogobelo za malico, pa makaronflajš za kosilo.
za velikonočni zajtrk je pa obvezno poli salama.
Default avatar

kosKruha

Jaz zapravim od 120 do 220. Ampak samo za enega.
Piščanca/purana jem 2x-3x na teden, 1x - 2x tuno iz konzerve, 1x mam eggs day en dan pa jem samo nadomestek obroka v prahu. (https://jimmyjoy.com)
Kateri koli dan (meat, tuna ali eggs) je zraven full zelenjave in rice cakes
Kuham vedno sam. Pripravim več obrokov v naprej in zamrznem.
Food pa kupujem v Hofer, ker je full ceneje, kot Mercator.

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood