Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Prosim za razlago MR LUMBO-SAKRALNE HRBTENICE

Prosim za razlago MR LUMBO-SAKRALNE HRBTENICE

Pred dvema mesecema sem imel diagnosticirano poškodbo talusa ali skočnega sklepa. Nakar sem dobil bergle in le rahlo stopicanje in odpiranje na noge… Nato so mi odredili MR Lumbo Sakralne hrbtenice. Prosim za mnenje in razlago izvida ter kako naprej.

Široka desnostranska para centralna in foraminalna protruzija izsušenega diska L5-S1 blago odriva duralno vrečo ter izrazito utesnjuje živec L5 v nevroforamnu desno. Spondilofiti disk kompleks zmerno zožuje tudi pripadajoče nevroforamnu levo. Konus modularis ima normalen signal. Prikazani skelet ima normalen signal. Brez znakov za kotne ali lateralnega vnetne lezije ter erozije.
Lp

Spoštovani,

izvid kaže spremembo spodnjega nivoja, L5-S1, kjer prihaja do draženja živca. Zelo pozitino je, da hrbtenjača na nobenem od nivojev ni prizadeta, prav tako je normalna gostota kosti. Na podlagi zapisa izvida pa je negativno to, da je korenina L5 pod pritiskom, lahko gre celo za povezavo med težavami, ki jih občutite v ledvenem delu in stopalu.
Za bolj natančen nasvet bi morali opraviti klinični pregled, poleg izvida pa natančno pregledati tudi slike. Za naročilo se lahko obrnete v eno izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close