Najdi forum

Bolj jo "mučiš" raj te ima

Včeraj sedimo na pijači kot velikokrat in pride tema moški ženske ter kolega izjavi en citat, ki se glasi: “BOLJ JO MUČIŠ, RAJŠI TE IMA”. Mišljeno je, da bolj je moški nedostopen… rajši ga ženska ima. Sedaj pa me zanima predvsem mnenje moških, če oni podobo razmišljajo.

Pejte si po tablete v pondeljek vsi podobno misleci!

To velja samo za določen tip žensk s točno določenimi izkušnjami iz otroštva, s podobno dinamiko in naklonjenostjo. To jim je domače in to dojemajo kot ljubezen. Dokler ne dozorijo in spoznajo, da je ljubezen še kaj drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To velja samo za določen tip žensk s točno določenimi izkušnjami iz otroštva, s podobno dinamiko in naklonjenostjo. To jim je domače in to dojemajo kot ljubezen. Dokler ne dozorijo in spoznajo, da je ljubezen še kaj drugega.
[/quote]

Ne še kaj drugega, ampak nekaj čisto drugega.
Če se je kdo delal nedostopnega ali je bil dejansko nedostopen, sem to razumela kot nezanimanje in se nisem več ukvarjala z njim.

Je prav povedal. Ženska hoče močnega fanta in ko si enkrat v vezi te hoče spremenit po svoje, pač kaj jo moti( tukaj mi včasih ni bilo jano zakaj je potem sploh s teboj) in te začne masirat. se bi skupaj preselila pa skup dom ustvarla, pa zakaj se družiš s temi k samo pijejo … in počasi rataš copata in si nezanimiv.
Tako da ne se pusti da vas spermenijo v copate, ne zapustit prijatelje in družbo. Aja pa ostante v fori , ne se zapustit sedaj ko imate resno punco, morate biti zanimivi drugim in hkrati nepopuščat njenim predlogom.

Tisti del o tem zakaj je sploh s teboj- ker ženske se gredo eno igrico da če ima fanta ga bo zamenjala z boljšim če se ji ponudi priložnost in tako je potem da če si bolši ( višji, lepši, premožnejši …) te ujaga preoblikovanje sledi …

Pomoje pa je nakak tako… Preden se zveza sploh začne je obema v veliki izziv dobiti nasproten spol. Torej punci predstavlja izziv osvojiti fanta, fantu pa izziv osvojiti punco. Če je eden nekoliko bolk zainteresiran se ta sistem porusi, in v vecini primerov iz tega ne bo nic. Takih izkusenj mam sama kar nekaj, saj sem bila pri vseh jaz tista, ki sem bila bolj zainteresirana, kar je ocitno fante prestrasilo in so kar izginili ces noc. Tako da do neke mere more bit interes obojestranski do neke meje, pri kateri lahko gre ali v eno smer ali v drugo. Puncam so vsec fantje, ki so njihova nasprotja in obratno, ze zaradi tega gre za obojestranske interese in izzive. Ce samo pomislim, kako bi ga bilo fajn osvojiti in ujeti… Uvau… Recimo tako nekako izgleda zacetek lovljenja nasprotnega spola.
Ko pa enkrat pride do ulova gre pa za cisto drugacno zgodbo. Najveckrat pride do tega, da drug drugega jemljeta kot samoumevnega, kar vodi v razhod, ce se teh stvari ne resuje sproti. Puncam grejo stvari pri fantih na zivce, gre za stvari, ki so jih prej namensko odrinile na stran in jih ignorirale. Pri fantih enako. Oboji pozabijo na druzenje s prijatelji… Pomembno je torej, da zvezo res ohranjamo zivo, zanimivo, tako da je zelka po tem na obeh straneh, da drug drugemu pustimo svodobo v smislu druzenja s prijatelji, sportanja… Saj ce je vsak s sabo zadovoljen, bo tudi v zvezi. Pomembno pa je tudi, da se zavedamo da ima vsak pretekle izkusnje, ki jih pac prinese s sabo, in da moramo cloveka sprejemati taksnega kot je, ga ne spreminjati… Ce nam ni vsec in ugotovimo da mu ne moremo nuditi to kar zeli, je bolje da ga pustimo za sabo in gremo naprej. Torej ne silit nobenega da bi mu bili vsec, ampak ce mu pac niste vsec, mu niste… Move on…

Meni se zdi bistveno, da ostaneš zanimiv tisti, s katero si. Če je tvoj osnovni namen, da si zanimiv drugim, potem brezveze, da sploh s katero si, saj bo vsaki kmalu jasno, da ni na pr(a)vem mestu.
Strinjam pa se, da moraš ohraniti svoj jaz. Po drugi strani pa je res tudi, da včasih se hočeš nočeš moramo “preoblikovati” (zrasti, dozoreti), da lahko mirno uživamo s partnerko/partnerjem v neki resni zvezi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bolj jo mučiš prej se umakne. Itak, kaj naj z njim.


Izgovor manipulatorjev.
Če imaš nekoga rad, mu to tudi kažeš (ne pa mučiš!).

Drugače pa gre v tem stereotipu za prikaz histerično-nevrotičnega delovanja para. Kjer se histerik trudi ostati nedostopen, nevrotik pa se zaganja v nedostopno. Bolesten vzorec za oba.

In ne, o tem nihče s človeškim srcem ne “razmišlja”.

De omnibus disputandum..


To velja le pri čustveno poškodovanih ljudeh na obeh straneh- en muči, drugi išče mučenje.
Lekcija da prideta nazaj k sebi, ker vsem nam je naravna ljubezen. Tudi tistim ki so bili tekom otroštva zapeljani v napačni razvoj in potem napačno dojemajo, kaj naj bi ljubezen sploh bila (enačijo z mučenjem, varanjem, manipuliranjem, zavajanjem, laganjem itd…..)
Toliko časa se bo zgodba ponavljala v različnih ljudeh dokler jim ne klikne kaj je resnica.

Ljubezen nima nič skupnega z mučenjem!
Če imaš rad, to kažeš z dejanji ljubezni. Če nimaš rad, pa mučiš, podjebavaš, varaš, lomiš hrbtenice, vsiljuješ, prepričuješ, manipuliraš…………….

Nope. Kaj naj rinem v nekoga, ki ga ne zanimam? Ne štekam te dinamike.
Igrice so za nedorasle in čustveno hendikepirane ljudi. Neko pretvarjanje, manipuliranje, igranje različnih vlog, laganje, skrivanje – a to so vam osnove za odnos?

Replika jaz se res zelo strinjam s tabo. Katastrofa, da se eni in drugi igrajo igrice… Meni osebno res ni do tega… Ce je interes obojestranski, potem je to res cisto nepotrebno… Sicer se veliko pise o tem, da so fanti v vlogah lovca, in veliko bolj cenijo zensko ki jo morajo lovoti, kot pa zensko, ki ima dejansko interes zanje, ceprav je recimo prva veliko slabsa kot pa druga… Morda je prevec informacij glede tega in so se stvari zacele zato zapletat, ker pac noben vec ne ve, kako koga osvojiti oz dobiti (prevelika pricakovanja fanta in punce, druzbe, ki ponavadi poslabjsajo stvari, saj smo pod se dodatnim protiskom). Zanimivo da je na to temo res veliko clankov-ljubezen, odnosi, partnerstvo, ki bi nam naj bili v veliko pomoc, vendar je efekt ravno obraten.

To absolutno velja za določeno število žensk, kot tudi moških. Kakor smo bili vzgojeni in naučeni, to nam je domače in tako potem poskušamo živeti kot odrasli. Destruktivne vzorce nesemo seboj in če je ženski edino poznamo in domače to, da je nekdo do ne neljubeč, potem najde takega moškega in vztraja v takem odnosu. To ni ljubezen, ampak vzorec iz otroštva, da je treba nekoga prositi za naklonjenost. Žal veliko žensk dolga leta ne pride iz tega začaranega kroga vzorca, nekatere celo življenje tako trpijo. Če bi taka ženska imela možnost biti z ljubečim in pozornim človekom, je tak ne bi privlačil, ker ji je to nekaj tujega, nedomačega. Morda bi se ji tak moški zdel “sluzavi” ali “pocukran”. Seveda samo zato, ker ni bila vajena takih odnosov. Saj vemo, kako si hčerke alkoholikov velikokrat za može izberejo ravno alkoholike.

New Report

Close