Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Možnost okužbe

Možnost okužbe

Spoštovani,
moje vprašanje ni popolnoma zdravstveno, me pa skrbi kakšna je možnost okužb in nevarnost v opisanem trenutku. Torej dobila sem darilni bon za pedikuro v salonu, ki ga ne poznam, tudi noge sem si redno urejala doma in mi je bilo to prvič – tako,da s samo izvedbo pedikure izkušenj nisem imela. V salonu sem videla,da je gospa oprala škarje, tiste elektronske nastavke za pilice (odstranjevanje kože in glajenje nohtov) pa si je prinesla priključiti kar iz mize za manikuro – ne vem če so bili prej razkuženi, po mojem ne , ker so se na delih videle tudi bele lise in bel prah( ki ostane od brušenja nohta).
Zdaj me zanima kakšna je možnost okužb, koliko me mora skrbeti, sploh glede tudi nevarnih in resnih bolezni. Gospa mi je na enem nohtu zarezala precej v kožo tudi, da je nastala rana in tisto sem si zvečer še sama razkužila.
Ali se lahko pri tem okužimo, ne samo z glivicami, ampak tudi s kakšnimi drugimi boleznimi kot so aids ipd.
Prijazna hvala za nasvet in odgovor.

Preko nohta se ne okužimo, saj gre dejansko za mrtev material, če pride v stik rana s tujo krvjo, je seveda možnost okužbe vseh bolezni, ki se prenašajo na tak način. Konkretno za HIV pa je možnost za prenos na način, ki ga opisujete, bolj teoretična kot realna.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close