Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Blefaritis

Blefaritis

Spoštovani,
začelo se je pred enim letom, ko sem imela obe veki zatečeni. Oftalmologinja mi je po treh mesecih (3 obiskih) postavila diagnozo blefaritis. Na zadnjem obisku je bilo navodilo Maxitrol po vekah do porabe, umetne solze, čiščenje vek …
Ker se mi je stanje po parih dneh neuporabe Maksitrola vedno znova poslabšalo, sem odšla nazaj na preglede. Takrat so mi postavili diagnozo alergijski konjuktivitis in kapljice Zaditen.
Po kapljicah sem dobila grozno alergijo in dr. je rekel, da to ni zame in da naj takoj preneham. Dobila nisem nič drugega.
Tako sem bila zopet na istem. Oči sem bolj redno grela, čistila veke iLast wipe robčki, si kupila kremo iLast Care za nego vek in lažje masiranje po gretju.
Stanje na enem očesu, kjer sem po meritvah imela tudi dovolj svojih solz, se je popolnoma izboljšalo.
Stanje na drugem očesu pa komajda vzdržujem. Ko se oko “popravi” in veka ni otečena, dobim ječmenček pod zgornjo veko in tako je zopet otečena in rdeča dan ali dva, nato je spet mir za nekaj dni in ponovno ječmenček.
V času, ko mi poči ječmenček, da stanje čim prej umirim, PO vekah uporabljam Maxitrol mazilo dan ali dva, ne več. Kar se zna zgoditi tudi vsakih 10 dni, če se je ječmenček spet pojavil.
Drugih težav, razen pordelih in zadebeljenih vek ter ponavljajočih se ječmenčkov nimam (nimam rdečih beločnic, niti me oči ne pečejo …). 3 do 5x dnevno si dajem umetne solze brez konzervansov.
Prosim vas, da mi poveste, koliko je lahko takšna uporaba Maxitrola po vekah na 10 dni za 1 ali 2 dneva nevarna. Zanima pa me tudi, ali bi morda bilo dobro, da se zglasim še v kakšnem privat očesnem centru in morda pristanem na operacijo Meibomovih žlez.
Kaj mi svetujete?
Trenutno stanje me psihično uničuje, saj nikoli ne vem, kakšna se bom zbudila zjutraj za odhod v službo.
Hvala vaš cenjen čas in odgovor.
Nika

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani, po vašem izčrpnem in natančnem opisu težev bi predlegal preiskavo brisa veznice z antibiogramom, da se bo ugotovile kateri mikroorganizmi so povzročitelji in na kaj so občutljivi. Potrebujete napotnico vašega osebnega zdravnika, bris pa odvzamejo na Očesni kliniki in pošljejo na Mikro. Po končanem izvidu se z njim oglasite pri vašem oftalmologu, da bo dal ustrezna zdravila. Če je prisotna le alergija, boste pa vzrok ugotovila le vi sama ( obrazna mila, kreme, mazila, ličila itd) in se tega sredstva izognili.
LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Hvala za vaš dragocen odgovor!
S spoštovanjem,
Nika

Odgovor na objavo uporabnika
gorazdkolar, 30.12.2018 ob 10:22

Spoštovani, po vašem izčrpnem in natančnem opisu težev bi predlegal preiskavo brisa veznice z antibiogramom, da se bo ugotovile kateri mikroorganizmi so povzročitelji in na kaj so občutljivi. Potrebujete napotnico vašega osebnega zdravnika, bris pa odvzamejo na Očesni kliniki in pošljejo na Mikro. Po končanem izvidu se z njim oglasite pri vašem oftalmologu, da bo dal ustrezna zdravila. Če je prisotna le alergija, boste pa vzrok ugotovila le vi sama ( obrazna mila, kreme, mazila, ličila itd) in se tega sredstva izognili.
LP dr Gorazd Kolar

 

New Report

Close