Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Izpuščaji pri 14dni starem dojenčku

Izpuščaji pri 14dni starem dojenčku

Pozdravljeni,

včeraj je naš novorojenček (star 14dni) dobil po trebuhu izpuščaje, ki so precej drugačni in številčnejši od mozoljčkov. Izpuščaji so rdeči in so se do danes razširili še na bok, nekaj na nogice in obraz. Včeraj smo mu tudi prvič dali kapljice Waya D3 (dali smo 2 kapljici, da bi vidli kako jih sprejme). Kakšni 2h za tem je postal zelo razdražljiv, veliko je jokal in se želel neprestano dojiti (vendar se mi ne zdi, da je bil lačen). Proti večeru se je umiril in noč mirno odspal. Danes je dobrovoljen in miren, doji se normalno, prav tako ima miren dnevni spanec. Ali je možno, da je dobil alergijsko reakcijo an vitamin D3 ali pa na probiotike? Sicer sem včeraj jedla tudi svinjino (3 rezine pršuta), vendar pa ni prvič, da sem jo jedla odkar je prijokal na svet. Je pa polno dojen.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Ajda

Alergija po prvem vnosu je izjemno redka. Ko nekaj vnesemo v telo, se mora šele senzibilizirati in alergija se pojavi po ponovnih vnosih. Za oceno ali kapljice povzročajo težave ali ne, jih ponovno date, raje zjutraj/dopoldne, da imatečas opazovati morebitno rekacijo.
Sicer je v tej starosti še mnogo kožnih izpuščajev, reakcij, saj je koža največji organ, ki je v stiku z okolico. Rečemo, da se koža čisti, kar traja nekje do 3. meseca starosti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close