Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija udarec – udrtina

udarec – udrtina

POzdravljeni,
2 leti star otrok se je približno mesec nazaj zaletel v čelo ko je tekal po stanovanju (ne vem točno v kaj) in takoj je bila na čelu vidna udrtina in modrica na mestu udarca (buške ni bilo). Potem sem dajala obkladke itd., ostalih težav ni bilo. Čez nekaj dni modrice ni bilo več, udrtinica pa še vedno. Običajno je ob udarcih dobil buško, tokrat pa je nastala udrtina na mestu udarca (kar mi je bilo čudno, ampak sem mislila da se bo to popravilo). Sedaj je ta udrtina sicer manjša, ampak še vedno jo opazim. Ne vem ali se bo to samo po sebi popravilo in koliko časa to traja, ker predvidevam se ne da nič drugega narediti.? Hvala in lp.

Če ob udarcu sicer otrok ni imel nobenih drugih znakov poškodbe centralnega živčnega sistema in torej ob poškodbi tudi ni bil obravnavan zaradi tega, lahko rpedvidevamo, da kakšna hujša poškodba ni nastala. Običajno traja kar nekaj mesecev, da vse izzveni. Verjetno je le prišlo do poškodbe globljiv mehkih tkiv.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close