Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Streptokokna angina

Streptokokna angina

Pozdravljeni. Najprej srečno in zdravo v Novem letu.
Hčerka stara 3 leta je v decembru prebolela dve okužbi s streptokokno angino. Pri prvi je bila celo hospitalizirana.
Sedaj pa sva zbolela še jaz in partner. Dobila sem Macropen na 8 ur. Partnerju pa so simptomi izzveneli. Ali je potrebno, da on vseeno odide k zdravniku, ali ni več potrebno? Bojim se, da ne prenesemo spet nazaj hčerki.
Hvala za odgovor.

Ali je bil torej partner sploh pri zdravniku?
Angina je sicer bolezen, ki se le redko tako zakomplicira, da bi povzročila težji potek. Dejansko se pozdravi tudi sama. Vedno pa jo zdravimo, če vemo zanjo, zaradi preprečevanja zapletov, povezanih s streptokoknimi okužbami.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ne, partner ni bil pri zdravniku, se je pozdravil parih dneh, pri meni pa se je vleklo cel teden, kljub temu, da so mi kot otroku odstranili mandlje, vendar je vseeno ostal ostanek. Včeraj pa sva šli s hčerko ponovno k zdravniku, saj so se ji pojavile krvaveče kraste v nosu. Dobila je mazilo Betrion. Zdravnica tega ne povezuje povezuje s streptokokom. Je možno, da je vseeno posledica angine?

Če otrok preboleva streptokokno okužbo in istočasno zbolijo tudi starši, se kar pogosto zgodi, da oni nimajo angine, pač pa neko drugo (običajno virusno) okužbo.
Krvavitev iz nosu oz. krastice niso značilen znak streptokokne okužbe. Zelo pogosto pa to vidimo pri otroku, ki ima zamašen nos, zasušen izcedek, pa si ali sam poskuša očistiti ali starši preagresivno čistimo nos.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close