Najdi forum

bivša parnerica v službi

Kako se obnašati in soočiti z bivšo parnerico v službi, ki ti je neposredno podrejena.

Bivša te ignorira in se igra da te ne sliši, kljub temu da ji neposredno predaš naloge, ki jih mora opravljati. Zraven pa še grozi, da bo za razmerje, ki sva ga imela šla k šefu in pokazala moja sporočila ki sem ji v času razmerja poslal (čeprav me to ne skrbi, saj sva bila takrat v zvezi in imam čisto vest).

Ne vem, samo takšnega odnosa nisem pričakoval. Kaj mi svetujete? Do nje nimam nobenih zamer, vedno službeni odnos, samo takega odnosa od nje pa ne morem trpeti, saj neposredno vpliva na moje delo in kot jo bom moral kaznovati z disciplinsko, ker drugega mi ne preostane.

In glede na to, da je stara 38 let se obnaša kot otrok. Tole javno pranje perila se mi zdi skrajno neprofesionalno.

Nasveti kako to zadevo izpeljati. Ker se mi z njo ne da ukvarjati več. Pogovor z njo ne pomaga, sem poskusil večkrat.

Če imaš v redu šefa, se pogovori z njim.

Služba je služba, družba pa družba. In to bi morali vsi ločit. Odnos med zaposlenimi mora biti dober, nadrejeni pa do ostalih enak odnos in komunikacijo.

Zdej za vprašat se je, pogovorit z njo, izven službe, če sta oba zmožna biti zrela in profesionalna ter v službi komunicirat kulturno, vljudno, kot pač se počne in sodelovati kot je potrebno. Sicer bosta pa rabla mediatorja-vajinega šefa, da stvari nekak uredi, če ne bosta mogla sama.

Pregledaš njen opis del in nalog v pogodbi, svojega poznaš. Odrediš ji dela in naloge, ki jih mora opravit glede na opis del in nalog in potem izvedeš kazni in nagrade za ne/opravljeno delo.
Strogo profesionalno po ps-u 😉

Ce ti je podrejena jo zacni drkat. Bo hitro mir.

Ja, ste pa res zreli, no. Tazadnja dva komentatorja. Malo Glasserja in še koga prebrat in biti fer. A za pravilnik glede mobinga na delovnem mestu še niste slišali? In pritožbe zoper nadrejenih, zaradi nefer, neprofesionalnega odnosa? Treba je biti zrel in pošten, to je vsa umetnost.

In kaj po tvoje naredi zrel clovek s tako nezrelo delavko?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


A to, da se strogo držiš opisa del in nalog, ki ti gre po pogodbi, se tebi ne zdi fer? O_o

“Ce ti je podrejena jo zacni drkat. Bo hitro mir.”

Tale odgovor od Nucky nepri je nezrel in nefer. “drkat” pač ne sodi v “opis delovnih nalog…..”

bemtiš, prehitro stisnila enter. V glavnem-kazni so na mestu, ko res ne gre drugače, (alkohol, nasilje, ko gre res čez vso mero) Pa sama imam zelo rada poučne kazni in to, da je človek sam vzgled obnašanja. Včasih pa je dobro človeku nastavit ogledalo, ker sami sebe ne vidimo. Tudi kamera je dobrodošla-pa tega potem ne daš na FB.

Saj čisto verjamem, da je “zaposlen” strokoven, pošten, do vseh zaposlenih z enakim in dobrim odnosom do vseh in da je dejansko težava v bivši, s katero morata sodelovati.

Pozdravljeni.

V kolikor zrel pogovor ne pomaga, je potrebno poseči po formalnih vzvodih. Skrajna oblika je tudi odpoved delovnega razmerja. Slednje sicer ni tako enostavno doseči, če zadolžitev nimate jasno opredeljenih in dokumentiranih.

Je pa tukaj okoliščina, ki lahko predstavlja tudi osnovno za mobing. Če ste vi izkoristili svoj nadrejeni položaj, da ste prišli do nekaterih koristi, in če ona uspe to dokazati, potem vas lahko situacija stane službe. Recimo, da ga niste (čeprav v resnici ne vem). Osnovo za mobing lahko predstavlja njeno izsiljevanje. Menim, da morate stopiti do svojega nadrejenega in se z njim iskreno pogovoriti. Predlagam, da kasneje skličete sestanek na katerem se vaš nadrejeni, vi in ona pogovorite o možnostih premestitve v drug oddelek (pazite, da ne izdajate zaupne korespondence med vami in njo). V oddelkih, kjer so medosebni odnosi med zaposlenimi pomembni, ni dobro, da delate s partnerico, še manj pa s svojo bivšo partnerico. Nekatera podjetja imajo podobna pravila napisana tudi v internih pravilnikih. Profesionalnih in osebnih odnosov ni dobro mešati, še posebej v relaciji nadrejeni – podrejeni.

Pogovorite se lahko tudi s pristojnimi v kadrovski službi. V kolikor delate v večjem podjetju imajo ti izdelane postopke za primer, ki ga opisujete (opozorila, opomini, premestitve ipd.). Vsekakor je sedaj vajina osebna težava postala težava podjetja.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

New Report

Close