Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zavetisce in macji mladic

Zavetisce in macji mladic

Pred priblizno enim tednom so se pri nas pojavili macji mladici, nekdo jih je moral spustiti k nam pred hiso, saj so videli aha te ze imajo macke, bomo jih kar tu odlozili… Mladicki imajo diarejo vendar niso plasni… Zival se mi smili, zato bi jo najraje cimprej oddala v zavetisce kjer bi profesionalno poskrbeli zanje in jim najdli ustrezne skrbnike… Skrbi pa me to da bodo mene zadolzili kot skrbnika, saj so mucki cisto domaci, tudi ne zgledajo ravno podhranjeni prevec, a normalni, razen enega katerega je samo kost in koza. Skrbi me da bom jaz morala kriti stroske
macjih mladicov ki sploh niso nasi…

Prosim za vse nasvete, mnenja in izkusnje….

Razumem tvojo skrb. Poglej: odnesi mačje mladiče v zavetišče, povej, da ste jih našli.
Važno je, da ne poveš, da so pri vas že 8 ali več dni, da jih hranite skrbite … in da ne pokažeš želje, da bi skrbela za njih. Samo nesi jih tja, ne komentiraj, da imaš živali ali da si jih želiš. Pa bo vse v redu.

Torej jih samo odnesem, ko sem klicala v zavetisce so rekli naj jih ulovim, nahranim in poklicem v ponedeljek da jih pridejo oni iskat. Je to v redu ali bolje da jih odpeljemo mi? Muce bi rada resila, ne bi pa rada zabredla v nepotrebne tezave.


Ja, zavetišča imajo rada, da najditelj sam ujame žival. Če so vam tako svetovali, potem bo v redu. Torej, da jih ujamete, seveda nahranite, ker hrana je življenjsko pomembna. V ponedeljek pa pokličete še enkrat. Najbolje takoj zjutraj. Če bodo kaj komplicirani, pa bodite odločni. Včasih so težave, ker je teh mačjih mladičev preveč. Mogoče boste morali poklciati tudi na občino – se boste dogovorili z zavetiščem. Katero zavetišče pa je pristojno za vaše območje, če smem vprašati?

Pristojno je zavetisce v Trebnjem. Torej samo poklicem in bo vse v redu… rada bi mucam le pomagala…


Jaz z njimi nisem imela težav. Tako je, kar poklciati, pa biti odločen, da se uredi.

Aha torej ne bo tezav?

Toliko poudarjanja, kako nocete tezav… se vprasam, ali vam je res za dobrobit zivali ali vam je bolj pomembno, da se jih znebite. Stroski so. Povsod. Ce je treba kak liter vec mleka ali kako konzervo vec odpret, vas ne bo konec.


A bi ti sploh prebrala in poskušala razumet, kaj bereš? Avtorica je mladiče našla. Verjetno nima časa in morda niti denarja, da bi jih uredila tako, da ne bi bilo več težav v prihodnosti.
Če so mladiči sesni pa to sploh zahteva celega človeka – vsaki 2-3 ure hranjenje na kapalko ali sondo in masiranje trebuščka in ritke vsakemu posebej. Potem so pa tu še vsa cepljenja, mogoče celo zdravljenja vnetih oči in noskov in respiratornih težav. Razgliščanje in razbolhanje ipd. V glavnem stroški.

Zakaj mora biti najditelj živali odgovoren, če je eno neodgovorno tele pozabilo sterelizirati svojo mačko in je na grd način odvrglo mladiče v naravo, kar je pri nas zakonsko razumljeno kot mučenje?? To isto mačjo mamico pa mogoče daje mastitis in od tega lahko mačka tudi umre.

In ja, zavetišča ena bolj druga manj, komplicirajo. Ker imajo preveč dela zaradi človeškega kretenizma. Spomladi in jeseni se tere mačjih mladičev po zavetiščih. Avtorica je vsaj toliko odgovorna, da prizna, da ne more obdržati in posrkbeti za celo leglo sesnih mladičev. In zdaj je po tvojem mnenju ona kriva? Dobrobit živali pomeni to, da jim pomagaš strokovno in ne da jih obdržiš, na koncu pa ugotoviš, da ne zmoreš za njih pravilno poskrbeti.

New Report

Close