Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kako starost starsev vpliva na otroka

Kako starost starsev vpliva na otroka

Pozdravljeni, ne vem, ce ste cisto pravi naslov za moje skrbi. Vseeno vam pisem zaradi vasega dolgoletnega dela z druzinami. Pred 5 meseci sem nekaj dni po svojem 36 rd rodila prvega otroka, zdravega in cudovitega fantka. Nosecnost je potekala super, porod je bil tudi ok. Zadnji mesec so se mi pricele pojavljati cudne misli. Brala sem raznorazne forume o starsevstvu in ugotovila, da sem totalno prestara za dojencka. Da bi morala imeti prvega do 30 leta, sedaj pa ze 2 ali 3, vsekakor pa ne prvega. Pisejo o tem, da se otroci sramujejo starejsih starsev in da bodo na maturantskem plesu misli, da sem njegova babica, ne pa mama. Da ga ne bom mogla dohajati v njegovih najstniskih letih. Ko si bo on ustvarjal druzino bo obremenjen z nego ostatelih starsev. Postala sem kar malo obsedena s svojo starostjo. Ko grem ven gledam druzine in kalkuliram starost starsev. Zdi se mi, da me vsi cudno gledajo z dojenckom, da delujeva nenaravno. Tudi srbim tezje zanj in skrbi me, da otrok to cuti. Ali ste pri svojemu delu z otroci opazili, da so kaj prikrajsani zaradi starih mamic in ockov? Ali so moje skrbi upravicene? Sva bila res sebicna, da sva ga imela? Moz pravi, da imam morda poporodno depresijo.. hvala za vas cas. Mozje star enako kot jaz…

Ljudje govorijo mnogo stvari, predvsem pa takih, o katerih nimajo izkušenj in je “kr neki”, kot bi rekli mladostniki. Starost matere ima tako pozitivne kot nekaj malih manj pozitivnih vplivov. Vsekakor je malce starejša mati mnogo bolj umirjena, zrela in usklajena sama s seboj. Večinoma je karierni začetni boj že za njo. Mnogo več stvari razume oz. jih razume kot nekaj, kar življenje prinese in tudi odnese in ne raziskuje za vsako ceno vzroke in posledice. Do mnogih stvari je bolj popustljiva, ker jo je življenje naučilo, da se ni potrebno za malenkosti, na katere nimamo vpliva, preveč obesiti (vključno s težavami, ki jih prinaša odraščanje otrok).
36 let je odlična starost za otroka. In če boste poskrbeli tudi za vas, boste pri 54, ko boste na maturantskem plesu, izgledali ODLIČNO!

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close