Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

poceni in zdrav jedilnik

Default avatar

kje pa to

zlajnano je napisal/a:
kje pa to je napisal/a:
zlajnano je napisal/a:

Biskvit: 6 jajc 1 evro, 20 dag moke od 20 do 60 centov, 2 ali 3 breskve 50 centov, za sladkor niti ne vem, koliko bi stal za to količino, ker uporabljam med ali katerega od sirupov, ampak od oka pride najdražja varianta 20 centov. Namesto breskev lahko na bližnjem travniku pobereš padla jabolka ali hruške, v gmajni zdaj zorijo samorasli ringloji in jih greš lahko nabrat.
Lahko pridem na tvoj vrt pobirat jabolka in hruške, ker pri nas je VSE pomrznilo. Celo ringloji.
Namesto da se vozakate na fensi izlete v toplice, zooje in zabaviščne parke, pojdite kdaj kam v kakšno gmajno, pa boste lahko nabrali marsikaj.
Ne vem, od kod si, da bi ti svetovala konkretno gmajno a ne.
Štajerska in Dolenjska sta nam najbližje - smo nekje vmes. Kje torej. Konkretna gmajna. V toplicah še v življenju nisem bila, lani sem celo otroke enkrat, prvič peljala v ZOO Lj, zabaviščni parki pa...kaj je točno to? Borovnic smo pa nekaj letos kar nabrali, to pa.
Default avatar

o znamo

candy candy je napisal/a:
zlajnano je napisal/a:

Smešno, jajca se ti zdijo nezdrava, želirni sladkor je pa top?
Marmelado se gosti s pektinom, če daš kaj nase, bejba.
In v želirnem sladkorju je sredstvo za zgoščevanje, kaj misliš kaj?
Pektin in citronska kislina, pa še malo kalijevega benzoata kot konzervans.
Mater me zabavate taki, ki ste tako pametni, da ne znate niti na etiketo pogledat.
In glih tale kalijev benzoat nas odvrne, da bi to uporabljali in v isti sapi razlagali, da zdravo jemo.
Default avatar

candy candy

o znamo je napisal/a:
zlajnano je napisal/a:

Smešno, jajca se ti zdijo nezdrava, želirni sladkor je pa top?
Marmelado se gosti s pektinom, če daš kaj nase, bejba.
Mater me zabavate taki, ki ste tako pametni, da ne znate niti na etiketo pogledat.
In glih tale kalijev benzoat nas odvrne, da bi to uporabljali in v isti sapi razlagali, da zdravo jemo.
Ja seveda.
Spet eni od tistih, ki se na vso moč izogibajo konzervansom, pa bodo potem pocrkali od hepatocelularnega karcinoma, ki ga bodo dobili od nevidnih plesni in glivic v svojih doma pripravljenih, nadvse naravnih marmeladkah.
Default avatar

o znamo

o znamo je napisal/a:

Ja seveda.
Spet eni od tistih, ki se na vso moč izogibajo konzervansom, pa bodo potem pocrkali od hepatocelularnega karcinoma, ki ga bodo dobili od nevidnih plesni in glivic v svojih doma pripravljenih, nadvse naravnih marmeladkah.
Ojoj, ojoj. Ti si pa pametna, da te mora kar bolet. Od tega so umrle, pardon pocrkale vse moje prednice, pa moja mama seveda tudi. Kako, da nisem vedela.
Default avatar

Noronoro

monovski izziv je napisal/a:
zlajnano je napisal/a:

Zakaj potem sprašuješ tukaj, če je zate merodajno "strokovno" in kar reče nutricionistka? Tukaj smo mone. In našega mnenja ne upoštevaš. Čemu potem res sploh težiš tu gor?

Jaz bi se pri 1700 kalorijah že kotalila, s tem da vsak dan športam.
Hehe, mi se pa ne kotalimo :P

Na stroko se le naslanjam, ni pa zadovoljila mojih zahtev, ker mi je 900€ za hrano na mesec preveč.
Ker pa ste Mone glasne, kako se da zdravo in poceni jesti, izzivam vas za jedilnik!
Če bi znala sama, ne bi tu spraševala.
Pri nas se toliko dohodkov ne zasluzim.Res noro,kaj kupujes ne vem.
Default avatar

stano

Pozdravljeni
Prosila bi vas če imaste mogoče mesečni jedilnik za uravnoteženo prehrano. V Sloveniji imamo na stotine strokovnjakov za zdravo prehrano a nikjer ne zasledim mesečni jedilnik za uravnoteženo prehrano za zdrave ljudi. Imamo razne dijete ali za večjo populacijo ljudi pa nimamo. Vsi strokovnjaki za prehrano govorijo kako je hrana pomembna za zdravje, nobeden pa ne zna sestaviti mesečnega jedilnika za kakovostno hrano, ki zajema vse vitamimnne, minerale itd. Zelo me moti ko govorijo kaj vsebuje določeno živilo in kaj bi morali uživati skupaj s določeno prehrano. (npr.ribe kaj najbolj gre zrave, testenine kaj naj zaužijem zraven da bo najbolj zdravo in kaj recimo pri mesu prikuhe in ostalo. Na ministrstvo sem že dala vprašanje pa je bil odgovor, da sestavljajo individualni jedilnik.